Po dvanácti letech ve vězení se Eddie Palmer, bývalá středoškolská fotbalová hvězda, vrací domů a chce opět začít žít. Zanedlouho překvapivě naváže pouto se Samem, nezapadajícím chlapcem z problémové rodiny. Eddieho minulost však začne jeho nový život a rodinu ohrožovat. (Apple TV+)

McGuffin

Mladý muž, raději mi říkejte Palmer, se po dvanáctiletém vězení vrátí domů do Sylvain, Louisiana, najde si práci a jeho si najde dítě odnaproti, protože matka mu často a nadlouho mizí. Vlastně si padnou do oka. Úřady o tom sice nepřesvědčí, zanedbávající matka má u nich stále přednost, ale to není konec. Ten je slzavý, matka, zdrcená protože už ví že zanedbávající, klečí před dítětem a prosí ho, ať ji dá vale a svěří se do péče definitivně napraveného odsouzeného. A tak se také stane. P.S. To je zpráva o červeném příběhu Cheryla Guerriera, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

POMO

Ze začátku si říkáte “snad to nebude jenom klišé o přátelství Timberlakea s tím malým klukem”, a nakonec jste rádi, že to bylo jenom o něm. Malá vztahovka se srdíčkem a excelující Juno Temple ve vedlejší roli věčně zfetované matky. ()

J*A*S*M

Takový ten typický, lidsky hřejivý film o nepravděpodobném přátelství, v němž si k sobě najdou cestu dva lidé, kteří spolu papírově nemají nic společnýho. V tomto konkrétím případě propuštěný trestanec s tváří Justina Timberlakea a malej klučina s trans sklony (debutující Ryder Allen). Hezké, ale nevybočující. ()

Malarkey

Jak Justina Timberlaka hudebně nemusím, tak herecky je jeden z nejlepších v Hollywoodu v současnosti. Nenapadlo by mě ale, že jeho nový film s názvem Palmer bude vlastně naprosto rutinní drama o jedné postavě s nevybouřenou minulostí a malým klučíkem, kterej má mámu na hovno a tak inklinuje k hlavní postavě filmu. Totálně klasický americký drama ze série nezávislých se solidními hereckými výkony a výbornou Juno Temple. Nic víc, nic míň. Celý ten film jsem sledoval s takovým otrávením, že podobných sociálních dramat z amerického prostředí jsem viděl snad už na tisíc. ()

Superpero

Takový ten klasický dramát, jak se drsňák skamarádí s dítětem. Bohužel v dnešní době musí být v každém filmu transgender, gay či bůhvícosexuál, takže to dítě je hypernesympatické, ohyzdné a vlastně i dost blbé, když na základce ani neumí samo napsat jednoduchý dopis. ()

Spiker01

Tématicky podobné Gifted, ačkoliv mi to přišlo o něco více tíživější, i když si jmenovaný film už tak dobře nepamatuji. Čtyřicátník Timberlake už dávno nemusí dokazovat, že umí hrát a rád bych ho taky viděl v něčem, co uvidí přece jen více lidí, nicméně je tu výborný a zejména v této okurkové sezóně bych se nezdráhal nominace na Oscara. Je to skutečně jen malá festivalovka, ale do knihovničky Apple TV+ se skvěle hodí a pokud si to platíte, je to při tom nedostatku obsahu povinnost a pokud jste to také dostali na rok zdarma, tak si to zas po měsíci zapněte a dejte Palmerovi šanci. Zaslouží si ji...80% ()

Kaka

Dospívání po redneckovsku. Sice bez DiCapria, za to s fantasticky hrajícím Timberlakem, u kterého platí "the older the better", podobně jako u některých jeho herecky slavnějších kolegů. Je to místy trochu nasládlejší a není to prověřený starší ročník, ale díky bohu za každý takovýhle film, pojednávající o složitostech běžného života běžných lidí z venkova. Stále dostatečně syrový a zatraceně soustředěný aby uspokojil i středně náročného diváka, který má něco nakoukáno. ()

castor

Předvídatelné až to bolí. Čerstvý čtyřicátník Justin Timberlake se coby bývalá středoškolská fotbalová hvězda vrací domů. Z lochu, kde seděl 12 let. Zatraceně dlouhá doba (znáte to: těžký zápas, operace, konec kariéry, začal brát prášky a jeden borec se moc chlubil). Příliš toho nenamluví, spíš mračením krčí čelo a jen tak pozoruje nový život kolem sebe. Na nezapadajícího školáka, který pořád leze k jeho babičce domů a jehož nezodpovědná matka má nos neustále zabořený v bílém prášku, si nějak nemůže zvyknout. Jenže buch, Justin si najde práci, sblíží se s místní učitelkou a s malým hochem za pár týdnů píše dopis do klubu létajících princezen. Hošan sice tu a tam použije rtěnku, ale o jinakost se to zase tolik neotírá, spíš o tradiční humanistické hodnoty a pár rádoby dramatických momentů a sociálních linek. Justinovi párkrát zvlhnou oči, několika divačkám asi taky. Obehrané, pomalé. Juno Temple slušná. ()

*CARNIFEX*

Jakub "Veselý" má pravdu. Nijak to nevybočuje, a to už dnes príliš nezaberá, i keď bude do hlavnej role obsadený taký sympaťák, ako Justin. Bohužiaľ, ako dráma veľmi slabé, ako film ako taký, len dostatočné .. ()

Fiftis

Film o tom, ako to má Justin Timberlake ťažké, vychovávať budúceho liberálneho buzeranta. Presne to rozpráva snímka Palmer, za ktorou stojí režisér Fisher Stevens a scenáristka Cheryl Guerriero. Tí vytvorili milý a sympatický zážitok, ktorý chytí za srdce. Predstavujú tu pomerne jednoduchý a priamočiary príbeh, v niektorých ohľadoch aj trochu predvídateľný, ktorý však očarí práve svojou bezprostrednosťou. Timberlake vnáša do svojej postavy dušu a podáva silný dominantný výkon. Vedľa neho sa potom vo svojom celovečernom debute predstavuje Ryder Allen ako Sam. Allen, ktorému bolo v čase nakrúcania iba sedem rokov, podáva veľmi kvalitný - a na svoj vek veľmi vyspelý výkon. Detský herec si kradne každú scénu pre seba a v spojení s Timberlakom navyše tvoria silný tím. (9.8.2022) ()

filmfanouch

Zpěvák Justin Timberlake se časem kromě pěvecké kariéry pustil do herecké kategorie. Objevil se tak ve snímcích jako V řetězech, Sociální síť, V nitru Llewyna Davise nebo Kolo zázraků kde dokázal předvést, že v sobě jistou formu hereckého talentu bezpochyby má. Posledních pár let ovšem Timberlake hereckou kariéru zanedbával, přičemž se do výraznější role dostal až teď v rámci snímku Palmer. Režijní novinka Fishera Stevense, která je natočena dle scénáře Cheryla Guerriera je příběhem vykoupení, kde se čerstvě propuštěný trestanec musí ze začátku proti své vůli postarat o chlapce, který je matkou zanedbáván takovým způsobem, že je matka schopná na velmi dlouhou dobu zmizet a navíc si tento chlapec hraje s panenkami, rád se líčí a nosí dámské šaty. Palmer je tak v zásadě příběhem o tom, že se muž na kterého se okolí kvůli jeho trestné minulostí dívá skrz prsty musí postarat o chlapce na kterého se okolí naopak dívá skrz prsty kvůli jeho neobvyklosti. Malý Sam tak v Palmerovi poprvé v životě získává otcovskou figuru a Timberlakeův Palmer se tak naopak dočkává jisté formy vykoupení (nejen za své vězeňské roky, ale dost možná i za to, že Samovi ojel matku) a potenciálně nového začátku. Palmer navíc postupně svůj vztah k Samovi změní a z menšího břemene se tak stává chlapec, který Palmera bere jako svého tátu. To ale není vše- Film čerpá z toho, že je zasazen do tak trochu buranského městečka ve státě Wisconsin, Palmer se dočkává různých předsudků kvůli své minulosti a spousta lidí mu nevěří, že je schopen se o mladého chlapce postarat a být mu tím správným vzorem. A možná je toho na jeden film až příliš. Velký plus tkví v tom, že zde Justin Timberlake předvádí nejsilnější herecký výkon ve své herecké kariéře. Jeho Palmer působí jako člověk, který toho hodně prožil a Timberlake tohoto muže velmi přesvědčivě ztvárňuje. Každá jeho poloha je v Palmerovi neskutečně uvěřitelná emocionálně vyhrocené momenty se Timberlakeovi daří uhrát na dřeň. Dosavadní diskuze o tom, zda v sobě Timberlake má něco co by se dalo nazvat hereckým talentem může po Palmerovi odvanout vítr a snad Timberlake dostane v budoucnosti takto výrazných rolí ještě dost. Pochvalit se musí i mladý Ryder Allen- Jeho Sam je velmi zvláštní dítě a díky své vášni pro panenky, víly a růžovou barvu se často stává terčem posměšků i vyložené šikany. Allen je typ hereckého talentu, který kinematografie potřebuje. Veškeré emocionální momenty totiž dokáže uvěřitelně uhrát, jeho postupně budovaný vztah s Palmerem je uvěřitelný a tenhle chlapec by se ještě teoreticky mohl někdy předvést. V Palmerovi je totiž jednoduše super. I vedlejší obsazení je fajn- Juno Temple je v roli Samovy matky, která je závislá na drogách tak uvěřitelná a navíc má vizáž, které dá divákovi zabrat v tom ohledu, aby vůbec Temple rozpoznali. Alisha Wainwright je ve filmu také neskutečně fajn a jako Samova učitelka, která se začíná s Palmerem sbližovat je jedním z nejlepších prvků filmu. I Jane Squibb je své menší roli Palmerovy babičky bravurní a zamrzí, že právě ona se nedočká většího prostoru. Scénář tak na první pohled může těžit ze silných postav. Problém je ovšem takový, že se snaží dát některým postavám podkres, který je ve finále tak trochu nevyužitý. Jeden Palmerův kamarád je alkoholik, který má problémy v komunikaci se synem a je tak trochu xenofob, další Palmerův kamarád je zase policista, který ovšem svému otci náčelníkovi zatajuje jednu důležitou informaci. A pak je tu samotný Palmer- Ten se dostane z vězení a musí se postavit na vlastní nohy. Nikdo ho kvůli jeho minulosti nechce nikde přijmout, jeho babička si taky není úplně jistá, zda se mu dá zcela důvěřovat, Palmer přitom kryl své přátelé a trpí tak z pocitu, že se tak jeho přátelé mají na rozdíl od něj dobře (nebo spíš lépe) a nikdo z nich ho za 12 let ve vězení nenavštívil. A musí si i zvyknout na to, že už není ve vězení. Samotný scénář poté zapojí naprosto bravurní moment, kdy si Palmer po vyčištění zubu hodlá odnést ručník a kartáček do pokoje než si uvědomí, že už není ve věznici a dělat to nemusí. A až poté přijde celá ta linka s možná podivným, možná autistickým klukem, které dá Palmerovi nový impuls do života. V tom scénáři je toho dost možná prostě moc a filmu se ve finále nedaří vytřískat zase tak moc z mnoha linek. Snaží se přitom nahlédnout do duše bývalého trestance, duše zvláštního kluka, vystihnout atmosféru státu Wisconsin a celé to skloubit. Palmer ale ve finále působí jako dva filmy v jednom, které souběžně vlastně fungují hodně obtížně. A především je menší problém v tom, že Palmer vlastně jede na jistotu. Jsou momenty, které vyloženě řvou o to, aby v nich divák buďto brečel nebo se smál. Jenomže právě v tom tkví dost možná i problém- Palmer přeskakuje mezi sociálním dramatem a feel-good rodinným filmem a celé to dohromady působí tak trochu zvláštně. Z dramatu o tom, že je bývalý trestanec rád, že aspoň může uklízet záchody ve škole se stane částečný americký remake Koljy, kde je místo Zdeňka Svěráka Justin Timberlake, který celou dobu fuckuje, chlastá pivo a přitom všem si uvědomuje, že má toho kluka vlastně rád. A většina těch emocionálních momentů fakt funguje. Celé je to ovšem tak trochu podivný slepenec. Těžko se dá Palmerovi vlastně vyčíst, že se vydává jasně naznačeným směrem. Pasáže, které jsou dojemné jsou dojemné, pasáže, které mají být milé jsou milé. Menší problém ale též shledávám v tom, že jsou některé myšlenky tak trochu vytracené do ztracena a že scénář postupně dává divákovi tak trochu matoucí indicie, které se navzájem vylučují a divák tak musí volit stravitelnější variantu. Dává různé indicie o tom, že je Sam buďto špatně vychovaný nebo vyloženě špatný, Palmer přitom všem mění názor nad tím, zda je nebo není v pořádku, že má prostě chlapec rád holčičí věci a oblečení a do toho jsou vlastně veškeré ty předsudky okolí, konfrontace s jeho přáteli nebo dumaní nad činem, který Palmera dostal do vězení tak trochu zbytečné. A je to celé tak trochu škoda. Palmer je ale v zásadě fajn film. Řemeslně natočený celkem slušně, hudba Tamar-Kaliho, která většinu času sází na housle je celkem příjemná a vizuální stránka kameramana Tobiase A. Schliesslera je docela fajn. Palmer tak trpí především promrhaným potenciálem po stránce scénáře, nadbytkem dějových linek a chvílemi možná tak trochu zbytečném podkopávání vlastního příběhu. Minimálně ty herecké výkony ale určitě stojí za to a samotný konec naznačuje, že to celé přece jen mělo nějaký smysl a oba hlavní hrdinové si prošli nějakým vývojem. A minimálně v tomhle ohledu je to neskutečně potěšující....... () (méně) (více)

Dzeyna

Dost velké klišé a předvídatelné až hrůza. Justin ze začátku předváděl vážně skvělý výkon, nicméně postupem filmu se to zhoršovalo a on to jednoduše odfláknul. Nicméně i tak, to je milé a takové ze života. ()

silentname

Ak ma poznáte, tak už viete, že filmy tohto typu sú vyslovene spracované pre mňa. "Palmer" je skutočne ten príjemný ľudský príbeh, kde som sa počas sledovania cítil úprimne dobre. Atmosféra filmu ma držala, nevedel som s určitosťou povedať čo sa bude ďalej diať a Justin Timberlake túto rolu podľa mňa skutočne predal veľmi dobre. Jeho priateľstvo s malým Samom (Ryder Allen) mi prišlo veľmi uveriteľné a spôsob akým k sebe obaja začnú nachádzať cestu je podľa mňa veľmi zaujímavé a veľmi ľudské. Je tu niekoľko scénok, kde som musel Rydera Allena obdivovať. Ak nie je medzi princeznami chlapec, čo to znamená? Že on bude prvou. Malé momentky ako tento pre mňa ten film robia skutočným zážitkom. Okrem toho ale v jadre je tu aj príbeh Eddieho Palmera samotného, kde sa postupne dozvieme čo v minulosti spravil a prečo sa dostal v živote do takých problémov. A keď si tú story vypočujeme, tak reálne na mňa aj zapôsobila. Potom máme Juno Temple, pri ktorej začínam nabobúdať pocit, že nikdy nebude hrať normálnu obyčajnú ženskú. Vždy musí do toho priniesť nejakú tú zaujímavosť. A tento film nie je výnimkou. A čo by som ešte určite vyzdvihol je chémia medzi Timberlakom a Alishou Wainwright. Obaja fungujú veľmi dobre. Neviem. Tomuto filmu som veril. Možno nebol natoľko úderný, aby som z neho ostal úplne odpálený, ale rozhodne dosť na to, aby som povedal, že neľutujem svoj čas. Priniesol mi skutočne príjemnú ľudskú drámu, ktorá sa ma dotkla a určite so mnou zostane až do konca roka. Hodnotenie: A ()

eLeR

Veľmi predvídateľné, ale atmosféra a nálada filmu ma bavila. Herecky slušné, Juno výborná a chlapec to príjemne osviežil. 3,5* ()

Happens

Běloch chodí s černoškou a chtějí se starat o dítě, které je obézní, patrně homosexuální a má problémy se svým tělem, chce být holčička. Víc politicky korektnější zápletka vytvořit nešla. Tyhle filmy pokroucené do zápletky moderní poptávky bez hloubky jsou opakem pointy kinematografie. ()

Rocky62

Syrová sonda do strastiplného života v americkém vidlákově, která bez příkras konfrontuje diváka s klasickými trablemi v nižší sociální sféře. Je to dostatečně poutavé, herecky na úrovni (vynikající Juno Temple) a po většinu stopáže soustředěné na obsah. Palmer do jisté míry splňuje to, co se od takového tématu očekává, bohužel má jednu zásadní vadu na kráse, která mi nedovoluje hodnotit lépe a tím je hypernesympatická postava Ryder Allena. Třebaže má patrně nějakej talent, tak jeho vyčlenění ze společnosti jsem chápal moc dobře... ()

Arsenal83

Slušná dráma, ktorá zhruba po hodine zbytočne dostáva transgenderový rozmer, čím sa zostudila. Na vývoj pekného vzťahu medzi bývalým kriminálnikom a malým chlapcom predsa nepotrebujeme ženské šatičky na malom osemročnom decku. Neomarxisti však neprestanú a budú už aj deti nútiť tlačiť do neprirodzených úloh, len aby si ulahodili, akí sú utláčaní. Inak je film dobrý, no má predvídateľný koniec. ()

Marze

Něžná, upřímná pohádka a charakterová studie o důležitosti tolerance, soucitu a tom, jak může láska a péče doopravdy změnit životy. Jako realistické dojímavé drama to má hodně dojemných okamžiků. Přesto si myslím, že popový zpěvák Timberlake mohl projevit větší emoční hloubku. Je to vlastně už subžánr o lidech nacházejících se na společenském okraji a jejich ochraně. Nesní chybět populární téma genderu. Ale film ale nikdy neučiní závěr o tom, kdo Sam je a kým by být mohl. To kým byl v minulosti není ve snímku důležité. Jde o to jak se jeho minulost projevuje Sam je tlustoprd , nosí fialová trička , rád si hraje s panenkami, dívá se na seriály o princeznách a ve škole je pro smích. Je to trochu předvídatelné. Myslíte, že se může do Timberlaka zamilovat učitelka tlouštíka vyděděnce , která je tuze pěkná a nemá nic společného s místními maloměstskými zabedněnci? ()

Chrustyn

Ničím ojedinělé ani nijak originální drama o bývalém trestanci, který se vrací domů a naváže přátelský vztah s malým chlapcem. Vše co se zde děje, divák očekává a zná z jiných podobných filmů, ale Timberlake je naštěstí dostatečně dobrý herec na to, aby ohraný příběh dokázal utáhnout. ()