Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

Sammya

Některé pohádky se vám prostě vryjí do srdce a do paměti, což jsem si zrovna nedávno vyzkoušela. Zjistila jsem totiž, že i po x-tém shlédnutí se u všech těch výborných hlášek směju (je jich tu víc než v jedničce) a jsem schopná je citovat ještě předtím, než je tam řeknou. Není to tak dobré, jako jednička, ale myslím, že takhle nízké hodnocení si to opravdu nezaslouží. Postavy a herci zůstali stejní a stejně skvělí a ještě se k nim přidal Lukáš Vaculík, ou jé :D Každopádně Jindra je pořád stejně sladkej, čert a vodník stále otravní a knížepán stále k smíchu :) ()

FireTight

Jedničku se mi hned po prvním podívání docela líbila a tak jsem byl moc rád, když jsme na její pokračování šli se školou do kina. Jenže přišlo vystřízlivění - opakování témat (a vtipů) z jedničky, absentující Bílá (PROČ?), větší prostor pro odporného knížete a nad tím vším totálně slabý příběh s to velkou "Tureckou vojnou". Takhle jsem se v kině snad ještě nenudil, dvojka podle mého ani neměla vzniknout. Pár dobrých momentů se sice pořád ještě najde, například výkon Blanarovičové, ale na nic lepšího než jednu hvězdičku to fakt není. ()

comicsJan odpad!

První díl je oproti tomuto dílo umělce. Nerozumím tomu, proč byl sfilmován(a ještě k tomu takto nekvalitně) 2. díl, když ten první byl zakončen patřičným happy-endem, chápu že pan Troška na tom chce trhnout trošku peněz, avšak mohl si aspoň dát záležet aby ten snímek za něco stál a neudělat z něj jen další dojnou krávu. ()

R´Hell

Pokračování Princezny ze mlejna nepřineslo nic nového, stále nesympatická Eliška, čertík, který přestává být vtipný. Asi mu nikdo neřekl, že opakovaný vtip vtipem není. A toho vodníka nemám ráda. Jediný, kdo mě pobavil byl knížepán. A tak škaredá válka v pohádce nemá co dělat a nezachrání to ani kontrast krásné přírody Čech. ()

SOLOM.

Souhlasím s tím, že dvojka už byla oproti jedničce o dost slabší. Troška byl vždycky tak nějak ujetý a některé jeho pohádky považuji za opravdu nevydařené a naprosto zbytečné. A tohle je jasný příklad, kam až může klesnout. Udělal doslova z některých postav nesnesitelné kokoty – pardón za to sprosté slovo, ale jinak se to snad ani nedá popsat. Navíc je pravda, že to bylo zbytečně moc uřvané… ()

• Lucie Bílá odmítla znovu hrát čarodějnici, nahradila jí Monika Absolonová. (M.B)
  • Když je Jindřich (Radek Valenta) na frontě a má hlídku, položí pušku na zem a udělá pár kroků, kde si sedne. V dalším záběru má ale pušku vedle sebe. (Jimmy15)
  • Když je čarodějnice (Monika Absolonová) s čertem (Yvetta Blanarovičová) na zámku u knížepána (Oto Ševčík), uvidí šlehačkový dort a chtějí ho ochutnat. V pohledu zepředu sáhne do dortu, pak je pohled zezadu, kde je dort vidět celý a neporušený, a poté opět pohled zepředu, kde je ale dort najednou zase rozhrabaný od čarodějnice. Do toho má čarodějnice ruce čisté. (Jimmy15)