Rousse

Marně přemýšlím, čím bych zdůvodnila tu 1 hvězdu??? Hm... nic mě nenapadá - asi tím, že jsem na tomhle vyrůstala. Bohužel...Takže nostalgie? ()

Maynard.

Relax jako ta kráááva z Hoštic :o). Na plnej počet to sice není, ale "dvojku" mám snad ještě rači než jahody... Sice starej Škopek nedostal tolik prostoru jako v jahodách, ale o to víc úřaduje Škopková a především Kelišová. Ani trochu nevadí na české poměry dlouhá stopáž, film plyne a člověk jen sedí a baví se. Z mejch nejoblíbenějších momentek : Střílej, střílej, poslechni svého pána :o). Nebo když u Škopků vožerou doktora, kterýho pak naložej do auta :o). Stejně tak jako u jedničky má tento film "smůlu", že ho natočil Troška, kterýho prostě lidi na CSFD nemají příliš v lásce, ale komu to vadí, ať se přihlásí. Z těchto letních komedií se pomaloučku stává kult, který ať už chceme nebo nechcete tu s náma zůstane navždycky! A nikomu ani slovo!!! :o) ()

insurgentes

Nejlepší z celé trilogie a jeden z nejlepších českých filmů všech dob. Troška může být kretén, prosím, ale v tomto filmu stvořil naprosto geniální pomník mládí, stáří a Jižním Čechám. Současně nastavil zrcadlo, no a všechny odpady jsou tady od těch, kterým se nelíbí, co v tom zrcadle vidí. Já za mojí osobu můžu říct jediné: já to žeru, jsem takový, jsem takový rád, a jsem vděčný, že jsem se nenarodil třeba na druhé straně Böhmerwaldu. "Domove líbezný!" - to má grády jak Vesničko má, středisková. ()

herr_carter

á pozor - tady už se ten kreténskej vůl (čti: Troška) začínal rozehřívat, aby posléze natočil trojku,která si krásně podává ruku a navazuje na idiocii a lacinost tohoto dílu.................moje hodnocení = 1 z 10. ()

Jiří K.

Dle mého názoru jedna z nejvtipnějších českých komedií. Myslím si, že život na vesnici byl touto komedií podchycen v celku věrohodně a civilně (až na některé momenty). Rozhodně lépe než pozdější "...erotika". I po tolika letech se většině fórům stále směji. Růžičková s Třískou jsou skvělí, jako by v tom domě žili od nepaměti...Jsem si ale vědom, že jdu proti proudu všeobecného mínění. Je to také asi tím, že obec Hoštice znám velmi dobře, a vůbec k celému kraji kolem, mám zvláští citový vztah. ()

PALINO

Pár facek je v podstate to isté ako Jahody, len s inou zápletkou. Ale načo meniť niečo, čo funguje. Celkovo mi prišlo pár facek o čosi vtipnejšie ako Jahody. Slovné prestrelky medzi dvoma súperiacimi rodinami nemajú chybu a spôsob, akým pani Růžičková rozdáva facky, ma dokáže rozosmiať pri každom opakovanom pozretí. Ale 128 min. je na takýto druh filmu predsa len trochu veľa. ()

MARTIN*I

Druhý díl Slunce seno je taky moc povedený... Nevim, co k tomu říct víc, už sem toho napsal dost k jedničce... Prostě dobrý... ()

velkyvezir

Po letech měním na 4* za hlášku "Ty až se to doví, tak těm kravám utrhnou vemena." Po dalších letech měním na 5* za scénu "Co je to coura?" Lisk, lisk. "Hajzle, jeden..." Panebože, to je taková kravina, ale já se u toho snad umlátím smíchy. To jsou hlášky jak prase, to se prostě nedá.:-)))))) ()

see_sawandrew

O něco slabší Troškova blbůstka s rodinou Škopkových, ale stále ještě na hranici snesitelnosti. Ve srovnání s Homolkovic rodinkou je tahle jihočeská familie zralá na odpad, ten ale nikdy nedávám filmu, který mě dokáže alespoň jednou pobavit, v tomhle případě hlavně aluzemi na western. Úvodní střihová skladba, při níž si Blažena a Miluna představují vraždu té druhé, ta snad nemohla psychologii dívek ukázat lépe. 40% ()

Zagros

Druhý díl snad ještě o něco málo překonal jedničku. V hodnocení bych se víceméně jenom opakoval, proto raději dodám něco jiného. Na filmu je mimo jiné vidět, jak se u něj všichni tvůrci bavili. Tím hlavním bylo natočit dobrou komedii a nebyly žádné vedlejší cíle (vydělat, zalíbit se, dát tam tuny reklamy, apod.). Škoda, že právě tohle se z dnešní produkce vytrácí a motivace k tomu něco natočit jsou spíše ty "vedlejší" věci. Pro mě jsou první dva díly trilogie vrcholy Troškovy tvorby, kterým se již nikdy nedokázal přiblížit. ()

wosho

Filmařsky je to velmi nepovedené,ale já prostě nemůžu jinak,tento film je dělán pro lidi jako masová zábava a herci a naturčíci svým postavám vdechli takový život,že prostě musím dát **** a klidně si mě linčujte. ()