• Mr.Apache

Přelom 80. a 90. let jsem trávil mezi ostravskou galérkou v hospodě na nádraží Střed. Můj tamní přítel Tibor (jenž si na pivo vydělával prodejem triček s Havlem, která šla výborně na odbyt) mě jednoho dne požádal o malou službu. Šlo o to, že si sjednal rande s jednou holkou, ale něco mu do toho vlezlo - jestli bych s ní tedy nemohl zajít do kina, kam ona už zakoupila lístky. Když jsem se dozvěděl o jaký film jde, nebyl jsem věru nadšen. Nakonec mě Tibor přemluvil k nepříliš ochotnému souhlasu. Řeknu vám, každá zkušenost dobrá, ale tohle bylo peklo. Kdybyste si takovou dobu tříbili vkus pravidelným sledováním pořadu Kunst Stucke na rakouské televizi, jako jsem to coby mazák dělal na vojně já, a v civilu pak trávili volný čas např. četbou Buňuelovy autobiografie Do posledního dechu, taky by se vám to nelíbilo. Byl jsem mladým intelektuálem, seděl jsem v kině a zíral na Slunce, seno a pár facek. Každou z nich jsem přímo fyzicky cítil. To mě s gustem fackoval sám Troška za to, že se nesměju s ostatními. Trpěl jsem jako hovado, zatímco slečna dávala nepokrytě najevo, že by nebyla proti tomu, aby se náš "vztah" nějak více upevnil. Své záchvaty veselí prokládala udivenými dotazy, cože se mi to vlastně stalo. Byla to tortura, a já prosil všemohoucího ať už to skončí. Jakmile jsme spolu s davem spokojených a vysmátých diváků vyšli do mrazivého večera, rychle jsem se s ní rozloučil, skočil do první tramvaje, a jel do hospody na Střed zabít Tibora.(28.8.2007)

Tak sranda tam je, i když jsem si musel krapet snížit laťku humoru ...(2.11.2015)

Nejlepší díl této trilogie. Růžičková má naprosto skvělé hlášky, některé scénky se mi líbily.(15.11.2015)

hnusný špianý vyhulený děti jako Tosin atd.tohle nidkmy neocení..pro takový hajzly je i Křemílek a Vochomůrka asi nuda a shit...pro nás normální je tohle klenot!!(31.12.2015)

Sledování každého z dílů je pro mne svátkem a hlavně v letních měsících mi dokonale navozuje předlistopadovou idylu jižních Čech. Zdeňka Trošku je třeba vnímat jako velkého syntetika, který pracuje s českou tradicí literární a hudební (Smetana, Dvořák, Vavák, Erben, Stroupežnický, Kalista), odkazuje na katolickou tradici a kult světců, a k tomu přidává moderní akční prvky a syntetickou hudbu 80. let.. Dostatečně zvládnuté filmové efekty a stylové průlety kamerou doplňují krátké statické obrazy zpodobňující jihočeský venkov. Kvalitní scénář zaručuje, že při dalším a dalším shlédnutí člověk znovu spoluprožívá celý děj a objevuje stále nové a nové vedlejší linky. Takový film už by bohužel dnes nikdo natočit nemohl...(4.9.2016)

Všichni "odborníci" si trhněte já se ohromě bavil když jsem to viděl poprvé v letňáku 1989 v Kolíně a ostatní taky !! P.S. proč vám leží ten Troška leží tak v žaludku??(6.8.2017)

Druhý díl snad ještě o něco málo překonal jedničku. V hodnocení bych se víceméně jenom opakoval, proto raději dodám něco jiného. Na filmu je mimo jiné vidět, jak se u něj všichni tvůrci bavili. Tím hlavním bylo natočit dobrou komedii a nebyly žádné vedlejší cíle (vydělat, zalíbit se, dát tam tuny reklamy, apod.). Škoda, že právě tohle se z dnešní produkce vytrácí a motivace k tomu něco natočit jsou spíše ty "vedlejší" věci. Pro mě jsou první dva díly trilogie vrcholy Troškovy tvorby, kterým se již nikdy nedokázal přiblížit.(24.10.2017)

O malinkú trošku lepší ako bol predošlý diel. Humor je tu dosť dobrý a ako film ku obedu je to výborná voľba.(3.12.2017)

Pro mě nejlepší díl ze série, který má nejvíce vtipů a závěrečnou hromadnou bitku :-)(29.10.2018)

Rozhodně nejlepší z trilogie(12.1.2019)

Nejlepší díl z celé série.Vtipy propracované a vše je zahráno tak uvěřitelnější, i neherci hrají neskutečně přirozeně, víc Kája, tak jim to člověk věří. a byla to velká šance pro Jiřinu Jiráskovou, které v 70-80letech bylo hraní omezeno komunisty.A také v celé sérii svou životní roli měl Jiří Růžička ml., Stanislav Tříska, Martin Zounar.Troška natočil nesmrtelný lidový fenomén. ,,Mami, co je to coura?" ,,Hajzle jeden." 😉 ,,Kde si byla?",,S Vencou přece." Facka. ,, Znáš ji?".,,Jasně, to je. ,,Znáš.".Facka. ,,Blaženko, já se Vám přišel říct, že Vás miluju a já si Váš asi vezmu." ,,Už se poprali?'(1.2.2019)

Nejlepší díl hoštické trilogie. I po dvacáte se s chutí zasměju, pravda, stopáž by mohla být o něco kratší. Ale MUDr. Karel Kroupa je boží: " To jsem já, Kája, Blaženko chci Vám říct, že Vás asi miluju a že si Vás asi vemu":-)))))(13.11.2003)

Druhý díl už sice není tak dobrý jako ten první, ale ve srovnání s posledním dílem této trilogie ještě působí jako velmi nadprůměrná komedie.(30.12.2004)

Pár facek je asi nejpovedenější Troškův film vůbec. Prakticky jsem se během dvou hodin vůbec nepřestal smát. Hlášky z celé trilogie se zaužívali a do dnes jsou součástí životů všech mých známých... No a kontrast herci vs.neherci, tady zafungoval úplně fantasticky. Snad jen jediná malá výtka a to směrem ke Konopnici (tu jsem nějak moc nemusel)... Jinak plných *****(9.2.2005)

Druhý díl z těchto letně laděných komedií mám nejradši. Bude to asi tím, že jsem ho jako malý viděl nejčastěji, ale taky je mnohem odvážnější než díl první. Je to poznat hned na začátku, kdy Blažena předá Miluně svatební oznámení a následuje jejich výměna názorů :-) Spor rodiny Škopkovic a Konopníkovic prostě nemá chybu, a těch hlášek co se ve filmu objeví.. "Tatí, a byla tě taky někdy tvoje maminka? .. ne, jenom tvoje" :-)(23.2.2006)

Troškovi a jeho týmu uvolnění poměrů evidentně hodně prospělo. Mohl si tak vzít inspiraci v dílech jako Romeo a Julie a Naši furianti a pořádně nakopat zadnici českému burantství. Druhý díl beru jako přesně mířenou satiru na čecháčkovství ve své nejbrutálnější, nejdekadentnější a nejtemnější podobě. Přestože jsou herecké výkony převážně mizerné, facky jsou bezpečně vrcholem série a důkazem, že Troška přece jenom trochu uměleckého cítění v sobě má.(18.1.2008)

Pro mě nejlepší díl této trilogie. O hodně vtipnější než jednička(30.1.2008)

Nezapomenutelné jsou scény s ,,dabovanými" filmy :-)(13.2.2009)

U mňa kúzlo nevyprcháva. Miloval som to ako malý, milujem to aj dnes... Tá štvrtá * za excelentný výkon pani Růžičkovej...(10.4.2009)

už se perou už se perou, já to řikala ze zacatku ze si huby rozbijou!:D(8.5.2009)

Patrná sestupná tendence.(26.6.2009)