• Mr.Apache

Přelom 80. a 90. let jsem trávil mezi ostravskou galérkou v hospodě na nádraží Střed. Můj tamní přítel Tibor (jenž si na pivo vydělával prodejem triček s Havlem, která šla výborně na odbyt) mě jednoho dne požádal o malou službu. Šlo o to, že si sjednal rande s jednou holkou, ale něco mu do toho vlezlo - jestli bych s ní tedy nemohl zajít do kina, kam ona už zakoupila lístky. Když jsem se dozvěděl o jaký film jde, nebyl jsem věru nadšen. Nakonec mě Tibor přemluvil k nepříliš ochotnému souhlasu. Řeknu vám, každá zkušenost dobrá, ale tohle bylo peklo. Kdybyste si takovou dobu tříbili vkus pravidelným sledováním pořadu Kunst Stucke na rakouské televizi, jako jsem to coby mazák dělal na vojně já, a v civilu pak trávili volný čas např. četbou Buňuelovy autobiografie Do posledního dechu, taky by se vám to nelíbilo. Byl jsem mladým intelektuálem, seděl jsem v kině a zíral na Slunce, seno a pár facek. Každou z nich jsem přímo fyzicky cítil. To mě s gustem fackoval sám Troška za to, že se nesměju s ostatními. Trpěl jsem jako hovado, zatímco slečna dávala nepokrytě najevo, že by nebyla proti tomu, aby se náš "vztah" nějak více upevnil. Své záchvaty veselí prokládala udivenými dotazy, cože se mi to vlastně stalo. Byla to tortura, a já prosil všemohoucího ať už to skončí. Jakmile jsme spolu s davem spokojených a vysmátých diváků vyšli do mrazivého večera, rychle jsem se s ní rozloučil, skočil do první tramvaje, a jel do hospody na Střed zabít Tibora.(28.8.2007)

Čekal bych vyšší hodnocení, to se přiznávám, vzhledem k tomu, jak populární tahle trilogie je. I v Zajímavostech si lze přečíst, jaké filmy své doby v kinech trhla. Navíc její popularita neustává a i mladá generace se učí legendární hlášky. Asi není třeba se rozepisovat. Slunce, seno...právem patří mezi nejlepší české komedie a i já je řadím mezi své nejoblíbenější. Nejen kvůli Konopníkové a Škopkové, nejen kvůli legendárním hercům jako kupříkladu vynikající Růžičková, ale i bez celé řady dalších by to nešlo, nejen kvůli již výše zmíněným hláškám, ale stále se zasměju stejným vtipům, ač je znám na stokrát. A to je u dobré komedie třeba. Aby se hlášky staly legendami a na herecké výkony se nikdá nezapomnělo. To se tady stalo. Rozhodně nejpovedenější věc, co kdy Troška dělal. Navíc Slunce, seno a pár facek patří z celé trilogie k mým nejoblíbenějším, protože mám pocit, že se tohle nejvíc povedlo.(14.8.2017)

• Richmond

Ďalší dôkaz o tom, že Troškove "komédie" nepoznajú hranice otrasu a stupidity. 20% 1*(23.9.2017)

Skvelý, vtipný a neokukateľný film, ktorý môžem pozerať stále dokola. Z celej trilógie bol pre mňa najlepší. Obdivuhodné na tom je, že mnoho postáv zahrali neherci, napr. Kelišová, Cecilka, doktor Kája, atd. a Keliška nemala chybu. Troška mal šťastie na ohromné talenty priamo z obce, kde sa to natáčalo, a mnohí dnešní herci, ktorý účinkujú v našich nekonečných seriáloch sa im zďaleka nevyrovnajú, a to študovali herectvo. Tiež sa mi páči, ako Troška vo filme presne ukázal povahové črty ľudí v našich krajinách (Česku a Slovensku). O to viac ma prekvapilo, že natočil prepadák Babovřesky.(2.3.2018)

• Dienzenhofer

50%(26.5.2018)

Druhé Pokračovanie slávnej trojdielnej českej komédie Slnko, seno.... 5*(12.8.2018)

Absolutně nedoceněná komedie. Když jdem ji viděl v 89 v letním kině , kde bylo asi o 1000 lídí více než se tam oficialně vešlo a všichni se neskutečně bavili a řvali smíchy . Pochopí jenom ten ,kdo zažil komouše a občas přijel na vesnici ... prostě dokonalá letní komedie s excelentní paní Růžičkovou .(8.2.2019)

Vynikající, dnes už klasické. Znám zpaměti a kdykoliv se ráda podívám.(8.2.2019)

Česká klasika. Na to množství nesmrtelných hlášek, hereckého koncertu a hodin plných smíchu se ani nedá dát jinak. *****(11.5.2019)

1 9 16 24 28 29 30 31 následující >>