Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

Dale

Tuctový thriller, ktorý ničím neprekvapí a napätie by ste v ňom hľadali márne. A ako päsť na oko pôsobí obsadenie Branagha a Thompsonovej do dvojúloh. Veď je úplny nezmysel, že by sa stretli dvaja ľudia, ktorí vyzerajú presne ako manželia, ktorí žili pred štyridsiatimi rokmi a dokonca ich spája s tým manželským párom ešte niečo neuveriteľnejšie. Proste celý scenár je postavený na hlavu. ()

pepo

Mysteriózny krimi thriller je poctou tvorbe Alfreda Hitchcocka. Branagh ako režisér (Thor, Popoluška) pripomína majstrove filmárske postupy v kamere, hudbe aj strihu (a takmer polovina stopáže je čiernobiela), ale popri tom stále ostáva moderný. Nemierne pôsobivé, napínavé a prekvapivé dielo odohrávajúce sa v dvoch časových rovinách je okrem toho aj krásnou osudovou romancou. Tento malý veľký počin síce postupom času zapadol, avšak stále je skvelým filmovým zážitkom. ()

Anthony

Tak jsem se na ten film těšil - tzn. byl jsem pozitivně (vstřícně) naladěn. Navíc ohlasy byly docela dobré a Branagha mám moc rád. Jenže přišel neskutečně překombinovaná pitomost, pro kterou jsou i dvě hvězdy hodně. Závěrečné "rozuzlení" je připitomělé a likvidace zloducha překročila míru, za kterou začíná parodie. Je tu nakousnuta spousta věcí, které pak nejsou vůbec dořečeny (co měl třeba znamenat ten polibek?). Tolik skvělých herců Williams, Jacobi, Garcia tu nemá, co hrát. Sorry, zkrátka mi to vůbec nesedlo, a to mám rád většinu zde přítomných herců a rovněž tak i žánr "mysteriózní thriller". Jediným kladem zůstává hudba Patricka Doyla. ()

Gilmour93

Snaží se to být hitchcockovější než Hitchcock s De Palmou dohromady a já jsem to včetně romantických vložek baštil (nejvíce chutnaly dodatečně „odbarvené“ scény z poválečné doby). Do toho svérázný starožitník Jacobi a Williams ze samoobsluhy, který i na malém prostoru potvrdil ojedinělý um přepínat mezi komedií a dramatem. Věřím ale, že po premiéře i sám Branagh zvolal, podobně jak jeden Shakespearův hrdina na Bosworthském poli: „Konec! Království za konec, kde postavy nepoletí ve zpomaleném záběru na skulpturu nůžek..!“ ()

dr.fish

Kenneth Branagh má evidentně nakoukáno hodně starých filmů a vždycky toužil si nějakou tu "ouldskúlovku" natočit. Dead Again je přesně ten typ filmu. Zde totálně vítězí forma nad obsahem. Mísí se tu spousta starých klasik a styl vyprávění vám pořád něco připomíná. Zároveň ale ta jistota, že vlastně víte jak to dopadne, ta uklidňuje, a vy si to "jen" užíváte. Film sice není originálem, ale vytěžil to nejlepší, co se ze staré klasiky vytěžit dá. Banální a zároveň dokonalé finále, výtečnou hudbu, dva pěkné dějové zvraty, hitchcockovské záběry na tváře zkřivené hrůzou a tak dále. Prostě je to tribut starým filmům...80% ()

• Robin Williams nechtěl, aby se jeho jméno objevilo v úvodních titulcích, aby si diváci nemysleli, že se jedná o komedii. (..Lucas..)
  • Budova kláštera, který se ve filmu objeví jako sirotčinec a sídlo Straussových, byla použita pro exteriéry domu Bruce Wayna ve filmu Batman (1966). (makimarketa)
  • Film byl celý natočen barevně a měl být i tak vydán. Aby byla pro diváka snadněji odlišitelná současnost od minulosti, rozhodli tvůrci, že linka Romana (Kenneth Branagh) a Margaret (Emma Thompson) bude nakonec přebarvena černobíle. (makimarketa)