Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

manonfire

Zvrat ke konci, který ukázal na padoucha, byl sice solidní, jeho finální zničení však naopak zavánělo fraškou. Branaghovi nesedl jeho (ten novodobější) look a navíc byla ústřední dvojka dabovaná herci s věčně dětskými hlasy. Sorry, ale pan Bubník by asi měl dospělé muže činu přenechat dabérům s dovyvinutým ohryzkem. Celkově průměr, což vzhledem k tomu, že jsem trochu Branaghofil, značí spíše zklamání. 60% ()

pepo

Mysteriózny krimi thriller je poctou tvorbe Alfreda Hitchcocka. Branagh ako režisér (Thor, Popoluška) pripomína majstrove filmárske postupy v kamere, hudbe aj strihu (a takmer polovina stopáže je čiernobiela), ale popri tom stále ostáva moderný. Nemierne pôsobivé, napínavé a prekvapivé dielo odohrávajúce sa v dvoch časových rovinách je okrem toho aj krásnou osudovou romancou. Tento malý veľký počin síce postupom času zapadol, avšak stále je skvelým filmovým zážitkom. ()

kinderman

Jedinou záhadou tohoto nevěrohodného, hystericky zahraného mysteriózního thrilleru (který snad měl být poklonou Hitchcockovi a Premingerovi) zůstává, proč po něm sáhl K.Branagh jako po svém americkém režijním debutu. Že by se tolik toužil vymanit ze stínu superúspěšného shakespearovského nástupu? I jindy spolehlivá Doylova hudba zde burácí poněkud nepatřičně, mnohem lépe se podobné postupy uplatnily v pozdějším frankensteinovském projektu. A finální dramatické „nabodeníčko“ se nechtěně stává parodií sebe sama. ()

S.Dedalus

určitě čtyři a půl hvězdy i když na pět to není protože jde pořád jen o thriller a i přesto že dead again by snadno našel sobě rovné mezi mnohými holywoodskými thrillery co se napětí zápletky a atmosféry týče převyšuje je hereckými výkony skvělým střihem úchvatnou hudbou a smyslem pro detail zvláště tekoucí nůžky se mi hodně líbily a taky už si s nůžkama nikdy nebudu hrát slibuju ()

pm

Tento film je upřímným vyznáním lásky jedné obdivuhodné ženě a poctou jednomu mimořádnému režisérovi. Nic víc, nic míň. Je zbytečné Branaghovi vyčítat inspiraci Hitchcockem, protože on ho nevykrádá, ale naopak -vzdává mu hold. A je neuvěřitelné, že vše, co tehdy cítil k Emmě Thompsonové, z filmu vyzařuje dodnes, přestože jejich manželství dávno vzalo za své. ()

• Budova kláštera, který se ve filmu objeví jako sirotčinec a sídlo Straussových, byla použita pro exteriéry domu Bruce Wayna ve filmu Batman (1966). (makimarketa)
  • Robin Williams nechtěl, aby se jeho jméno objevilo v úvodních titulcích, aby si diváci nemysleli, že se jedná o komedii. (..Lucas..)