Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

Anthony

Tak jsem se na ten film těšil - tzn. byl jsem pozitivně (vstřícně) naladěn. Navíc ohlasy byly docela dobré a Branagha mám moc rád. Jenže přišel neskutečně překombinovaná pitomost, pro kterou jsou i dvě hvězdy hodně. Závěrečné "rozuzlení" je připitomělé a likvidace zloducha překročila míru, za kterou začíná parodie. Je tu nakousnuta spousta věcí, které pak nejsou vůbec dořečeny (co měl třeba znamenat ten polibek?). Tolik skvělých herců Williams, Jacobi, Garcia tu nemá, co hrát. Sorry, zkrátka mi to vůbec nesedlo, a to mám rád většinu zde přítomných herců a rovněž tak i žánr "mysteriózní thriller". Jediným kladem zůstává hudba Patricka Doyla. ()

golfista

Výborný thriller Kennetha Branagha, který se vedle svého oblíbeného Shakespeara pustil do stylu Hitchcocka, jehož vliv je na tomhle snímku patrný. Na pozadí zapomenuté vraždy pomáhá neznámé ženě nalézt vlastní identitu po ztrátě paměti soukromý detektiv. Postupně se ovšem dovídá skutečnosti, které zabíhají až do dávné minulosti. Výborný scénář, velmi dobrá hudba a jak je v Branaghových filmech zvykem tradičně výborné herecké výkony. ()

Enšpígl

Vůbec to nebylo špatný. Voněla z toho originalita na každým kroku. Mám však pocit, že z příběhu šlo vytřískat mnohem větší napětí a nejedno leknutí až k zalknutí. No a nemůžu ignorovat konec filmu - CHA, CHA, to jako mělo bejt co? To bylo jak pozdrav z planety debilů. ()

Djkoma

Kenneth Branagh je zvláštní postavou. Režisér i herec, jehož kvality se nedají zpochybnit a jenž si vybírá velmi zvláštní snímky. tentokrát je tu velmi dobře atmosféricky zvládnutý mysteriózní thriller, v kterém se předvádí podle mě velmi kvalitní herci. Příběh může někomu připadat příliš nadpřirozený, ale svou tajemností je naopak velmi příjemný, skoro až osvěžující v době, kdy všechno ve filmech vychází z reality. Černobílé scény jsou pro Kennetha to pravé a on se v nich vyžívá. Pro milovníky této svérázné postavy Hollywoodu jasná volba. Už jen ti herci stojí za to. ()

Radek99

Průměrný ,,duchařský" thriller uznávaného režiséra Kennetha Branagha. Po jeho zhlédnutí jsem ale ještě více přesvědčen o tom, že by se měl nadále více držet svého projektu Shakespearovských filmových adaptací. Film sice nezapře svou implicitní snahu coby poklonu mistrovi režie tohoto žánru Alfredu Hitchcockovi, leč zůstalo spíše u snahy a dobrých úmyslů, než u nějaké skutečné redefinici žánru. Umělecká vize se ztratila v nepovedeném scénáři (a to raději vůbec nemluvím o překombinovaném závěru...), ambicióznost projektu se projevila nanejvýš u hvězdného castingu, mystérium snímku se vytratilo kdesi v pracovně hypnotizéra a celou atmosféru pohřbilo (zřejmě postulované režisérem dramatem velmi ovlivněným) silné divadelní přehrávání téměř všech herců i hereček... ()

B!shop

Filmy od Branagha a s Branaghem mam rad, nicmene od tohohle filmu jsem zas takovou pecku necekal, kuli slabsimu hdnoceni i slabsimu traileru, ale nakonec jsem byl fakt mile prekvapenej. Pribeh skvele mixuje prijemny romanticky drama s trosku mysterioznim pribehem z minulosti a ve vysledku to dava perfektni napinavej thriller se skvelou mrazivou atmosferou, ktera ke konci pekne graduje a dojde i na par paradnich zvratu. K tomu tu je paradni kamera, obzvlast cernobily flashbacky jsou natoceny fantasticky, vynikajici hudba a hlavne dokonalej Branagh a Thompson, oba v dvojroli. A zdatne sekunduje Garcia, Jacobi a Williams. Ale abych zas jen nechvalil, v prvni pulce se sem tam najde hluchy misto. Nicmene stejne za 5*. ()

EdaS

Je to romantické, patetické a dynamické, jak se na Branagha sluší. Věřit mu a Emmě Američany mi sice moc nešlo a zestárnuvší Andy Garcia vypadá jako mumie, ale jinak ty dvě paralelní linie fungují moc pěkně. P.S. Spíš než Hitchcocka bych tu viděl inspiraci v Orsonu Wellsovi. ()

gudaulin

Zemřít znovu je zjevně ambiciózní film natočený jedním z nejuznávanějších britských filmových a divadelních tvůrců a jako takový je špičkově obsazený a náležitě odehraný. Kenneth Branagh byl až do jejich neslavného rozvodu životním partnerem Emmy Thompson, a tak chemie mezi oběma hlavními hrdiny opravdu funguje. Bohužel forma zjevně převyšuje obsah. Scénář je překombinovaný, se sklonem k patosu a holt Branagh nechápe, že dnešní doba je civilnější než ta shakespeareovská. A ten mysteriozní obsah jde tak nějak mimo mě, dost dobře nerozumím onomu převtělování a hříčkám s Osudem. Tomu patosu pak vévodí teatrální krvavé finále. Celkový dojem: 50 %. ()

Gilmour93

Snaží se to být hitchcockovější než Hitchcock s De Palmou dohromady a já jsem to včetně romantických vložek baštil (nejvíce chutnaly dodatečně „odbarvené“ scény z poválečné doby). Do toho svérázný starožitník Jacobi a Williams ze samoobsluhy, který i na malém prostoru potvrdil ojedinělý um přepínat mezi komedií a dramatem. Věřím ale, že po premiéře i sám Branagh zvolal, podobně jak jeden Shakespearův hrdina na Bosworthském poli: „Konec! Království za konec, kde postavy nepoletí ve zpomaleném záběru na skulpturu nůžek..!“ ()

sportovec

Tradiční poněkud duchařské téma ovšem ve špičkovém režijním i hereckém provedení. Námětově ovšem třicátá a čtyřicátá léta minulého století s nádechem prvofilmových hororů. ()

StarsFan

Šíleně překombinovaný závěr a pro mě nejasný význam některých scén (polibek, pohled Kennetha v minulosti do zrcadla) podkopává obě dvě nožičky i třetí hvězdičce. Protagonisty hlavních rolí a v té době ještě manžele vidím na obrazovce vedle sebe moc ráda a Kenneth rozhodně není špatný režisér (zvlášť černobílé scény si užívá), ale zachránit vše se tím nedá. Nedokážu se ubránit srovnání s jinými známějšími filmy podobného žánru (třeba Šestý smysl), které jsou po celou dobu výborné a závěr jim jen dodá jakousi třetí dimenzi. Zemřít znovu by naopak bez pointy bylo jen rozfláklým vyprávěním o ničem, jenže co má člověk dělat, když z toho na konci vyleze tak šílená kravina? ()

pepo

Mysteriózny krimi thriller je poctou tvorbe Alfreda Hitchcocka. Branagh ako režisér (Thor, Popoluška) pripomína majstrove filmárske postupy v kamere, hudbe aj strihu (a takmer polovina stopáže je čiernobiela), ale popri tom stále ostáva moderný. Nemierne pôsobivé, napínavé a prekvapivé dielo odohrávajúce sa v dvoch časových rovinách je okrem toho aj krásnou osudovou romancou. Tento malý veľký počin síce postupom času zapadol, avšak stále je skvelým filmovým zážitkom. ()

salahadin

S nějakou reinkarnací nebo karmou se můžou jít tvůrci bodnout! I když v rámci tohoto filmu tato věta působí jako deja vu. Vůbec to není špatný film, něco je na něm lákavého, něco je na něm zneklidňujícího, ale chyběla mu pekelná atmosféra. A pointu jsem v hrubých rysech odhadl už na začátku v cele smrti. Tenhle film by potřeboval trochu natupírovat a zastřihnout ofinu, pak by to byla paráda. ()

Aky

Pěkné, tajemné, nepřepjaté. Branagh má vkus, ať se pustí do čehokoliv. Pravda, někdy příběh na své cestě postrádá logiku, ale zde to není na újmu, atmosféra snímku je už prostě taková, že se logika za všech okolností nevyžaduje. ()

misterz

K. Branagh to vie, aj keď opustí pole pôsobnosti okolo jeho milovaného Shakespearea. Tentoraz namiešal celkom napínavý a tajomný thrillerový kokteil so zaujímavým nápadom, v ktorom si zobral na pomoc niekoľko Hitchcockových vychytávok. A musím priznať, že to zafungovalo. Do príbehu ma to vtiahlo už od začiatku a potom až do konca nepustilo, skrátka perfektný scenár. Samozrejme, veľkou mierou sa o tento príjemný pocit zaslúžili aj herci, ktorí tu hrali tak výborne, že by punc zaujímavosti dali aj bábkovému divadlu. Veľká spokojnosť. 80/100 ()