Reklama

Reklama

Medvědín

(seriál)
Trailer 2
Drama / Krimi / Thriller
Švédsko, 2020, 4 h 37 min (Minutáž: 54–58 min)

Režie:

Peter Grönlund

Předloha:

Fredrik Backman (kniha)

Kamera:

Petrus Sjövik

Hudba:

Johan Testad

Hrají:

Aliette Opheim, Miriam Ingrid, Ulf Stenberg, Tobias Zilliacus, Oliver Dufaker, Otto Fahlgren, Mustapha Aarab, Anna Azcárate, (více)
(další profese)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Městečko Medvědín pomalu ustupuje rozpínajícím se stromům, které jej obklopují. Petr, místní hrdina a někdejší hokejová hvězda, se vrací domů, aby zde sestavil juniorský tým a zajistil tak budoucnost města. Celý Medvědín vkládá veškerou naději do vítězství v juniorském mistrovství a zdejší chlapci se ocitají pod velkým tlakem. Když je hvězdný hráč týmu obviněn z ohavného činu, město zachvátí chaos, který ovlivní životy všech jeho obyvatel. Seriál Medvědín vypráví o naději, jež spojuje malou komunitu, o tajemstvích, která ji rozdělují, o odvaze jednotlivce postavit se zbytku skupiny a o důsledcích výchovy našich dětí. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (40)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Filmový formát by tomu seděl asi o něco více, Medvědín totiž trpí klasickým neduhem hromady současných seriálů, je v něm příliš mnoho zbytečné omáčky. První epizody jsou spíše seznamovací, vytvářejí interakci mezi jednotlivými postavami a uvádějí do děje, vysvětlují jak celá ta seriálová komunita funguje a snaží se, aby se dokázal divák do postav vcítit. To je ale zbytečné, protože v případě Medvědína se o žádné rafinované charaktery nejedná a celé to pozadí je krystalicky čisté a přehledné. Zlepšení přichází v posledních dvou epizodách, kde konečně začne děj pohánět konflikt a už to tedy není tak mrtvolné. V konečném důsledku je však Medvědín seriálem, který je sice řemeslně naprosto v pořádku, z hlediska vyprávění a postav se však o žádný zázrak nejedná. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Klasického diváka, kterému Skandinávie lidsky nic neříká a severská kinematografie je jen jedna z mnoha, Medvědín moc nezaujme. Jako drama je to totiž naprosto průměrná, tisíckrát omýlená záležitost. Pro mě osobně to ale bylo podpořené právě atmosférou švédského maloměsta, což mě samo o sobě hodně bavilo a tak musím říct, že i když děj nic nového pod sluncem nenabídl, severská atmosféra tomu dodala tu čtvrtou hvězdičku, nad kterou jsem snad celý seriál rozmýšlel. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„TOHLE JE MEDVĚDÍN. KEVINA VŠICHNI ZBOŽŇUJOU. TÁTA HO TAKY ZBOŽŇUJE…“ /// Švédskej prdelákov s fabrikou a hokejem. Tím juniorským, páč chlapi stojej za hovno. Zjišťujeme kdo je kdo, hlavních postav není moc, takže je dost prostoru k jejich představení a postrádá to rychlejší tempo. Vono to má bejt hlavně dramaticky drsný. Co taky chcete od znásilnění… Takže by jeden doufal, že pak jako to nabere tu pravou dramatičnost… Nenabírá… Toho zmrda bych křápl klackem do koulí… ale sledování utrápený mladý holky mi extázi nenavozuje. Všechno to má celkem odhadnutelnej (a asi i logickej) vývoj. Vono v týhle švédský prdeli je to stejný jako v kterýkoliv jiný prdeli. Pravda a láska často prohrává se lží a nenávistí, takže mám celkem strach z toho, co si taková případná budoucí oběť z tohodle má odnýst. Obsah válcuje všechno vostatní. Na seriál toho není moc co vyprávět. A ani se o to nesnažej. Třeba takovej (sice je trošku o něčem jiným…) Hon toho dokázal za mnohem míň času říct mnohem víc. Tady podobnou laťku nese jen poslední díl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2016 napsal Fredrik Backman, neznám. 2.) Chystám se nahlásit znásilnění (svoje). 3.) Ten náš blbeček umí jen hokej. 4.) Thx za titule „Helena Rejžková“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Björnstad je typickým a pomalým severským sociálním dramatem, které valnou většinu běžných diváků nebude bavit. Ne proto, že by neměl kvality, ale protože se v něm toho na první pohled moc neděje. Já jsem si to však užíval. Navíc doporučuji, abyste si před zhlédnutím nečetli popisky nebo nepouštěli trailery. První dvě epizody se totiž vyvíjejí úplně jiným směrem, čímž posléze pořádně hnou žlučí každého, kdo si myslel cokoliv pozitivního. Všechno je to navíc zabalené v krásném švédském kabátku a pokud to člověku sedne, bude nadmíru spokojen. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Výborná, scenárovo pomerne uveriteľná krimoška, s hokejovým nádychom. No čo viac si môže zarytý fanúšik futbalu priať. Srandy bokom, “Medvedín” je skutočne vydarená záležitosť. Baví od úvodu až do záveru pričom jadro je taktiež dostatočne vyvážené natoľko, aby nenudilo. Rozuzlenie je skrátka realitou dnešnej doby .. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Na přední části hokejového autobusu Björnstadu lze vidět i logo Minnesota Wild. Mezi spojitosti švédského klubu s tímto týmem NHL patří logo (medvěd) a také barvy, kterými je lesní zelená a červená. (Nevka)

Reklama

Reklama