poster

Frankenstein

 • Česko

  Frankenstein podle Mary Shelleyové

 • Velká Británie

  Frankenstein

 • USA

  Mary Shelley's Frankenstein

 • Slovensko

  Frankenstein

Drama / Horor / Fantasy / Sci-Fi

Velká Británie / Japonsko / USA, 1994, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  *****

  Branaghovi tyhle filmy z minulých století opravdu jdou. Umí je vyprávět velmi poutavě, barvitě a přesvědčivě. Mladý Frankenstain přijde o matku a tak nad jejím hrobem slíbí, že už nedovolí, aby někdo další zemřel. Posedlý touto myšlenkou stvoří z mrtvého člověka živého a teprve když vidí výsledek, zhrozí se svého díla. Jenže už je pozdě zastavit lavinu nešťastných událostí, kterou sám spustil. Film má nádhernou výpravu, je podbarvený velmi sugestivní hudbou a herecké obsazení nemá chybu.(13.8.2005)

 • Gilmour93
  ****

  Než se Mary Godwin stala Mary Shelley, vymyslela příběh o švýcarském vědci, který ve snaze překabátit kmotřičku smrt přijde o vše, co kdy měl na světě rád. Romantické drama o lidské posedlosti, osamělosti a touze být milován letí pod Branaghovou taktovkou jako střela a zcela v jeho intencích směřuje k vyvrcholení ve stylu takřka Shakespearovské tragédie. „He never gave me a name..“ Teď už snad někteří konečně pochopí, že jméno Frankenstein není synonymem odporného vzhledu a prkenné chůze..(1.9.2008)

 • Wacoslav1
  *

  Tak tenhle majstrštyk mi byl furt kdekým vnucován a doporučován, že je to klasika, kultovní zpracování slavné legendy a kdesi cosi. Já si to stáhnul, ale furt se mi do toho nechtělo. Dneska jsem se k tomu konečně odhodlal a tedy můj názor? Pochcat! Nedostal jsem nic než téměř dvě hodiny sterilní, prázdný a totálně vyumělkovaný nudy. Ten film snad ani nemůže chtít aby se divákovi líbil, jak je strašně odtažitej a nic se nemění ani na tom, že Branagh je mi extrémně nesympatickej. Další nepochopitelně nadhodnocenej rádoby kult.20%(29.12.2014)

 • ClintEastwood
  ****

  Nejprve to byl Travis Bickle, poté Jake LaMotta či Max Cady a tady Robert De Niro herecky ztvárnil další monstrum. Frankensteinovo monstrum. A společně s Kennethem Branaghem, podle scénáře Franka Darabonta - dal vzniknout filmu, který je důstojným nástupcem původní klasiky ze 30. let dvacátého století.(30.3.2018)

 • Galadriel
  ****

  Velmi povedené zpracování literární klasiky, kterou jsem bohužel ještě nečetla, ale film na mě zapůsobil dobrým dojmem. Naprosto fantastičtí herci, umělý muž má své city a ty ho polidšťují (skvělý Robert De Niro), Frankenstein je zapálený mladý vědec, který si je vědom toho, že udělal chybu, ale z lásky a pobláznění je schopen jí udělat znovu (výborný Keneth Branagh), a takhle bych mohla popisovat dobře zahrané a napsané postavy ještě dlouho...(28.6.2005)

 • - Fay Ripley natočila malú scénku, kde bola uhryznutá Bytosťou (Robert De Niro), ale vo finálnej verzii filmu sa scéna nikdy neobjavila. (misterz)

 • - Kenneth Branagh původně chtěl, aby roli Elizabeth hrála Emma Thompson (jeho tehdejší manželka). Té ale byla nabídnuta role ve filmu Plameny lásky (1995) a režisér souhlasil, že to pro ni bude lepší příležitost. (Morien)

 • - Christopher Lambert mal pôvodne hrať postavu Henryho Clervala, ale pred natáčaním ho nahradil Tom Hulce. (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace