Komediálny seriál reaguje na aktuálne udalosti predošlého týždňa cez trojicu svojských postáv. Mickey pracuje na benzínovej pumpe, kde za ním pravidelne chodí jeho bývalý spolužiak, taxikár Dano a málovravný štamgast Jari. Doma aj vo svete sa stále niečo deje a táto trojica má na to svoj vlastný názor. (RTVS)

MM_Ramone odpad!

V časti, ktorá bola odvysielaná 16. januára 2021 sa objavila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Tejto arogantnej mužatke a trom úbožiakom (Heriban, Kubovčík, Vokoun), ktorí tam pravidelne účinkujú, sa podarilo klesnúť až na úplne dno slušnosti, korektnosti a ľudskosti. Bez minimálnej úcty rozoberali doposiaľ nevyriešenú tragickú smrť (politickú vraždu?) generála Milana Lučanského. V čase, keď ešte ani zem na jeho hrobe nezľahla si obtierali svoje špinavé papule o človeka, ktorý sa dokázal postaviť tým najnebezpečnejším zločineckým skupinám pôsobiacich na Slovensku. Voči tejto nechutnej politickej manipulácii sa zdvihla vlna ostrej kritiky. Preto vedenie RTVS zverejnilo oficiálne stanovisko. Mimo iné je v ňom napísané, že "...RTVS nechcela v žiadnom prípade dehonestovať osobu ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej..." Čo to tárate?! Na pani ministerku sa môžem vysrať, ju netreba dehonestovať, ona to už dávno dokázala sama. Vy ste sprosto dehonestovali osobu zosnulého pána Lučanského, vy hovädá. Ďalej tvrdia, že "...RTVS si uvedomuje, že táto udalosť polarizuje spoločnosť a tento fakt bol znázornený aj ústrednými postavami seriálu, ktoré reprezentovali oba názorové póly..." Trápna alibistická kravina. Veď v konečnom dôsledku celá relácia ešte viac prispieva k polarizácii občanov Slovenska. Veci, ktoré tam odzneli nepatria na obrazovku verejnoprávnej televízie. Je to čiste jednostranná politická agitácia a nie téma odprezentovaná vyvážene. Ku koncu stanoviska sa píše, že "... konečný názor na prezentované problémy nechávame na diváka..." Takže aký názor som si po zhliadnutí tejto agresívnej vládnej propagandy urobil ja? Navrhujem prešetriť túto morálnu zvrátenosť Radou pre vysielanie a retransmisiu, zrušiť financovanie RTVS zo štátnych zdrojov a okamžite stiahnuť z vysielania tento odpad! ()

2Pac

Momentalne neni u nas lepsia spolocensko-politicka satira...prisiel som im na chut az po par castiach, ale teraz ma triafaju presne ;) ()

Marze

To je komedie? Zasmály se jen postavy. Na jeden předvánoční díl 2021 se můžete podívat v archivu Slovenské televize. ()

Arsenal83 odpad!

Že satira? Veď to je politická libtardská propaganda a po časti z 16.01.2020 sa musí človeku, čo je objektívny, prevrátiť žalúdok. Nielenže si tam do scénky privolali klamársku ministerku spravodlivosti, ale normálne tam hanobia mŕtveho, čo ani v hrobe nevychladol a ktorého smrť sa stále len prešetruje. Štátna televízia by predsa mala dávať nezávislé programy a nie jasne orientované politické tlačenky. Dovolím si citovať z článku: Žumpa v RTVS: V epizóde sa herec Tibor Vokoun pri odchode ministerky spravodlivosti obrátil s poznámkou na Kolíkovú a skonštatoval, že ho strašne serie, že ľudia majú generála Lučanského za hrdinu. Kolíková mu v odpovedi povedala, že policajný exprezident nebol žiadny Kuciak ani Palach. To však nebolo všetko. Herci si z väzneného generála a z podmienok väzby, v ktorej sa ocitol, nechutným spôsobom a bez akéjkoľvek piety k mŕtvemu človeku, robili žarty. ()

majo25

Mne to prišlo celé ako nejaké pózerstvo s pseudonáučným charakterom, aby odmýtizovalo niektoré naše terajšie fenomény v spoločnosti. Ale prečo toľko politiky v tom bolo, hlavne tej aktuálnej?...o 5, 10, 20 rokov to bude mať nulovú hodnotu. Napriek osvedčenej dvojke Heriban-Kubovčík (Vokoun tam bol na figu) to však postrádalo to najdôležitejšie...humor. Teda aspoň ja som sa neusmial ani raz. ()

jedna_vrana

Je to také jednoduché, až je to celkom vtipné. Riešia sa aktuálne udalosti, o ktorých v tom týždni písal Nový čas. Možno by tomu viac pristal stand-up, hlavne nečakajte nejaké náučné vysielanie. Poopravila som si názor na Heribana, trochu. ()

Autogram

Náučno-vzdelávací program pre jednoduchších z Hornej Dolnej na čele s Kubovčíkom a v prvej časti dokonca s originál vedcom. ()

Scar odpad!

Ked ako minister mate odstupit z funkcie a plazit sa kanalmi, v tejto relacke vam umoznia robit si propagandu a vsetko "vysvetlit". Pokusy o satiru su vyslovene usite na politicku objednavku. Chlapci, ktorych kariera stoji a pada na Hornej Dolnej rozdavaju zivotne mudrosti. Co viac si priat? ()

borec999

Politická satira tria Kubovčík-Heriban-Vokoun (alebo skôr iba dua Kubovčík-Heriban, keďže Tibor Vokoun si chodí do tohto seriálu hlavne prečítať noviny a do konverzácie sa zapojí naozaj málo kedy) reflektujúce aktuálne dianie. V podmienkach Slovenska podobné formáty príliš nebodujú, no tento sa zatiaľ drží a osobne som rád aj za to málo čo máme. Kvalita epizód kolíše podľa toho čo sa daný týždeň stane a ktorá známa "osobnosť" si na Pumpu príde nakúpiť. Niektoré vtipy sú slabšie, niektoré trafia ako sa vraví presne do čierneho a niektoré sú mierne trápne. No za snahu a v našich podmienkach aj za odvahu (keďže u nás sa každá druhá verejne známa osobnosť urazí len za to keď sa na ňu krivo pozriete nie to keď si z nej nedajbože dovolíte urobiť srandu) to aspoň na priemere udržím. A že je to na politickú satiru jednostranné? Áno, je. No natočiť politickú satiru bez toho aby ste sa vysmievali konkrétnemu politickému zoskupeniu, ich rozhodnutiam alebo svetonázorom by nedokázal asi ani Copperfield. 55% ()

kolemjdouc odpad!

Doslova jsem se těšila....ale to co bylo za čudo???Naprostá shoda s názorem majo25 ze dne26.9.2020 ! V době kdy se na nás politika valí ze všeho co má amplion natočí oddechovku s politickou masírkou??Ale no tak! ()

janesX

Či už to niekomu príde ako propaganda, alebo jednostranná politická satira, je to stále vtipnejšie, ako napríklad takí slovenskí "Profesionáli". Kdešto tu sa behom polhodiny cca trikrát pousmejem a možno len raz zasmejem, pri úbohých "profíkoch" môžem trpieť aj štyri hodiny a ani brvou to namne nehne. Myslím, že kto má vlastné názory a vezme si tento gýč s nadhľadom, toho žiadna propaganda ani nič podobné nemusí nejak obzvlášť pobúriť, alebo zmeniť videnie. Heribana pritom vôbec nemusím, ale tu ma aspoň rozosmial, a to je základ - ide tu predsa o úsmev. Aj keď z dnešného diania na Slovensku by malo byť skôr do plaču. ()

kamil.i

Tvári sa to ako glosa, či satirický pranier mienený zo strany ľudu, no koniec koncov je z toho len nesúvislý "žvást" pri ktorom musí byť divákovi trápnejšie ako samotným hosťom. ()

IntoTheCoven odpad!

Propaganda bývalého režimu mala aspoň umelecké kvality - Majora Zemana už dnes pozerajú aj generácie, ktoré režim nezažili. Tá dnešná je dnom úplne rovnako po obsahovej aj formálnej stránke. ()

ViktorS

Jednoducho povedané, partia troch chlapov tu každú sobotu rieši udalosti z uplynulého týždňa. Vďaka dobrým hercom dokáže seriál miestami aj pobaviť a keďže sa tu objavujú aj nejaké známe osobnosti, tak nás dokáže aj niečo naučiť. Je však len na nás či tomu budeme veriť. ()

tančísvlky odpad!

Tradične produkt nad ktorým by sa mali ľudia zamyslieť predovšetkým a hlavne tí čo sa pod tento výsledok sú schopný aj podpísať. Je to smutné sa s touto "PUMPOU" vôbec prezentovať ... ()