Tom Hardy

Tři různé filmy v jednom. Buď člověk přistoupí na tu hru s otáčející se mincí a začne se tím bavit, nebo ho zvolený přístup otráví a autoři ho ztratí. V rámci přijatelnosti je zřejmě nejvděčnější první třetina, která si podává ruku s úspornými thrillery alá Telefonní budka a Pohřben zaživa. Pak film přešlápne směrem k Overlordu, ovšem za pomoci twistu, který se nedaří tak úplně hladce prodat. Není složité pochopit, proč ho scenáristé zvolili jako motivaci pro hlavní hrdinku, jen to zkrátka úplně správně nezaklapne. A pak přijde finální fight, který je něčím jako... Rambo pro moderní svobodné mámy? Wow. Na konci už film tak tlačí na pilu, že vlastně jen chybí, aby skřet sundal masku a pod ní se ukrýval Nicolas Cage. JENŽE já měl vždycky slabost pro akční osmdesátky a Shadow in the Cloud na mě působí jako jejich ozvěna v ženském uchopení. Vždyť to, jak si na konci utrhne hrdinka rukáv, než jde na věc, v případě takového Slye bychom kdysi řvali nadšením. Tak proč potlesk za pět minut akční slávy nedopřát i Chloë Grace Moretz, která je v hlavní roli výborná. Roseanne Liang se každopádně nepředvedla ve špatném světle. Scénář je diskutabilní, ale její režie je vážně hodně dobrá. Takhle nějak bych si představoval, že by se měla pumpovat energie do Wonder Woman. Ve výsledku určitě rozporuplný film, ale v jednotlivostech natolik našlapaný, že mu to rád odpustím. A soundtrack Mahuia Bridgman-Cooper nejlepší věc za hodně dlouhou dobu. ()

J*A*S*M

Nemohly by bejt ty girl-power filmy proboha živýho trochu míň debilní? Shadow in the Cloud je docela zručně natočené akční béčko, které mě v první půli i docela bavilo. Jenže ten zvrat, kdy se odhalí, kdo přesně je Moretzová zač a co v tom letadle dělá, mi teda přišel až výjimečně uhozenej. A to, co se začne dít za ptákoviny potom, na to jsem fakt nebyl připravenej. Možná s pár promilema v krvi ... ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $40,000Tržby Celosvetovo $40,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úlet ale fakt dosť ustreleno bláznivý. Pri tomto netreba moc teda premýšľať, len si to v daných medziach ako tak užiť, túto bláznivú dobrodružnú fantasy jazdu otočenú "dolu" hlavu. /50%/ ()

MrHlad

Podivný žánrový mišmaš, ve kterém se jednu chvíli řeší toxická maskulinita a o pár minut později bojuje bývalá Hit-Girl s gremlinem, který chce roztrhat její bombardér na kusy. A občas sestřeluje japonské stíhačky. Shadow in the Cloud je film, který nešikovně míchá spoustu zcela odlišných věcí a výsledkem je podivně nesourodý bordel, který má kliku v tom, že se v hlavní roli objeví šikovná herečka a že to celé není moc dlouhé. Díky téhle žánrové nevyhraněnosti je Shadow in the Cloud docela zajímavý film. Dobrý ale moc ne. ()

LIVINGDEAD

Velké plus má sympatická herečka opravdu s krásnou andělskou tváří.❤️ Já se u filmu nenudil. Škoda jen, že tu micinu-netopýra neudělali lépe. 50% ()

EvilPhoEniX

Krásná Chloë Grace Moretz ve one girl show jako válečná pilotka s tajnými dokumenty nastoupí do letadla plného mužů s předsudky. Není to až tak špatný jak vypadá hodnocení, ale rozhodně si mohli pohrát s filmem lépe. Občas dokáže být vtipný díky hláškám a díky štědré stopáži 80 minut nestíhá nudit. Akce ujde, na krev trochu došlo taky, hudba je velkým pozitivem a příšerka, je celkem fajn, především finální duel se mi hodně líbil. O horor se nejedná spíš o válečné akční drama s jednou malou příšerkou. Příběh**, Akce***, Humor***, Násilí**, Zábavnost***, Hudba****, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 5/10. ()

B!shop

No asi jsem mel zdejsimu hodnoceni verit, jenze me ta ukazka tak bavila, ze jsem na to proste chtel kouknout. Uvod a zaver jsou docela fajn, Chloe se snazi, trikove a vizualne to neni uplne nejhorsi. To je bohuzel z kladu asi tak vsechno. Naprosto stupidni pribeh spatlanej tak ze tri zanru totiz na vetsinu casu vytuhne na zaberu kabiny, v ktery sedi Chloe a telefonuje si s posadkou letadla. Chvili to je v pohode, protoze clovek ceka, kam se dej posune, bohuzel s pribejvajici stopazi (i tech 83 minut je zbytecne moc) je vam jasny, ze se to neposune nikam. Lepsi 2* za snahu, ale jinak pro me naprosty zklamani. ()

choze

Komorní podivnost. První půlka má atmosféru nočního letu, ale hlavně se tu kecá, v druhé se dočkáme nějaké té akce, ale s výjimkou cool záběru Chloeina pádu z letadla a návratu do něj to není nic extra. ()

Gilmour93

„You have no idea how far I will go!“ Gremlin na křídle, kterého by John Lithgow ze Zóny soumraku už vůbec nerozdýchal, šovinistická posádka bombardéru a letový důstojník se superschopnostmi v příručním zavazadle.. Chloë Moretz je schopna sama utáhnout i několik desítek minut ve stísněných prostorech spodní střelecké věže B-17, ale tahle brakovým lakem nastříkaná pocta matkám a ženám (sloužícím ve válce) nemá nic, čeho by se dalo chytnout a nepůsobilo to přepjatě. Na konci tomu už jen scházela třešnička, aby se objevili vyděšení japonští zástupci s generálem MacArthurem a s dvouletým předstihem to podškrtli.. ()

Eliott

Tak tady scénáristé šlápli hned několikrát vedle. První polovina filmu, kdy byla hlavní představitelka zavřená v prostoru 50x50 cm je nejsilnější částí tohoto filmu. Jakmile však vylezla ven, začala si hrát na spider-mana a rozhodla se popřít veškeré fyzické zákony. Což bych ještě byl schopen do jisté míry odpustit, jedná-li se o horor s nadpřirozenými bytostmi, ale celá pointa vystavěná okolo toho dítěte byla také velice chatrná. Dovolil bych si tvrdit, že jakákoli jiná zápletka by bylo lepší než tohle. 35% ()

Botič

Popravdě jsem čekal prequel k devadesátkovým Gremlinům a Gizmův origin. Takže ve chvíli, kdy byl odhalen obsah brašny mě to ztratilo. ()

*CARNIFEX*

Bizarná pocta ženskému pokoleniu, ktoré slúžilo v americkej armáde s krásnou, no zrejme nie príliš inteligentnou (alebo bez ambícii, alebo “peknota” nestačí a chýba talent) - Grace Moretz. Keď niekto čľupne do takýchto sračiek, návrat k niečomu zmysluplnému bude naozaj náročný. Koniec koncov, opýtajte sa “Nykolasa Kejdža”, pričom najsmutnejšie je, že tento nevýrazný “Frodo v oblakoch”, vyznie horšie ako Majka z Gurunu. V konečnom dôsledku však musím naozaj uznať, že si nepamätám, kedy naposledy som sa tak nasmial, a tak v skratke k tejto zbytočnosti v dobe chudoby uvediem: absurdné, hlúpe, zbytočné, pukancové, no i tak v rámci žánru: NEDOSTATOČNÉ. P.S. Deti budú nadšené :) ()

HAL

Snad nejbizarnější film roku. První polovina je ještě překvapivě docela super - i s tím fantasy prvkem v podobě Gremlina. Celé to funguje jako velmi slušné přestylizované ponorkové drama z velmi klaustrofobního prostředí, ke kterému se navíc vybuduje docela zajímavě tajemná atmosféra ohledně původu Chloe a jejího classified balíčku. I to jak odráží permanentní perverzní narážky od zbytku posádky je spíš zábavné než otravně feminisitické. A že je tam ten Gremlin... v Doktorovi Who tyhle kombinace fungují brilantně, tak proč by ne tady. Ale pak se všechno tajemno kolem ní odhalí do naprosté frašky, ona vyleze ze své bubliny a začne šplhat po cgi letadle že i Indy ve svém čtvrtém filmu je proti ní úplný žabař, a z celého příběhu se stane zbytečná debilita, která ani tou brakovou brutalitou nebaví. No naštěstí to pak celé dost rychle skončí, stopáž hodina a čtvrt je v dnešní době extrémně nabobtnalých filmů docela zázrak. Fakt by mě zajímalo pro koho má tohle být určené. Ten film je čisté Rko, jak použitým humorem, tak i jatkama které s posádkou předvádí nalétávající Zera - ale přitom je to o pošťuchování se s fantasy příšerkou, což ocení hlavně děti - a zároveň je to zjevně film zaměřený hlavně na ženské publikum (girl power a ten dějový zvratek... chtěl jsem říct zvrat). To ten námět vymýšleli corpos v kanceláři podle demografických průzkumů, aby tam bylo pro každého něco? 5/10 ()

silentname

Čo má človek povedať o filme ako je "Shadow In The Cloud"? Povedal by som, že film má svoju zaujímavejšiu časť a potom príde určitý moment a celé sa to rozsype do blbosti úplne neuveriteľného kalibru. Myslím si, že prvých 51 minút filmu je spracovaných celkom dobre. V rámci svojho žánru ide o pozerateľné béčko, ktoré vyžaduje skutočne veľkú dávku hereckého talentu od Chloë Grace Moretz. A budem k nej férový, dala tu do toho maximum čo mohla. A vnútri toho spodného dela pôsobí veľmi uveriteľne. Nebudem riešiť skutočnosť, že tu máme gremlina, ktorý na ňu zaútočí. To si necháme na neskôr. Myslím si, že malo to stiesnenú atmosféru, ukazovalo to celkom aké mali chlapi z našej hrdinky pocity, a že sú to chlapi a okrem toho občas z toho cítiť aj určitú dávku nebezpečia. A keď sa niečo Chloe udeje, pôsobí to, že to skutočne bolí. Jediné čo ma trochu otravovalo bolo, že najprv nevie otvoriť kokpit a nikto ju nevie dostať von, no zrazu sa to tomu gremlinovi podarí ako keby to nič nebolo. Takže odhliadnuc od toho by som povedal, že film bol pozerateľný. V rámci žánru a s tým, že išlo o jasné béčko. No potom sa dozvieme cieľ jej misie a obsah balíka a okrem toho sa začne útok a Chloe z kokpitu vylezie von do vzduchu, aby ochránila svoj balík. A od toho momentu sa z filmu stáva stupidita non plus ultra. Neviem čo viac k tomu dodať. Proste absolútne neuveriteľné situácie, ktorým chýba akákoľvek uveriteľnosť alebo fyzika. Scénky kde Chloe vymrští explózia lietadla pod ňou ju vymrští naspäť do lietadla cez jedinú otvorenú dieru, alebo ide dole hlavou po lietadle a dokopy necíti absolútne žiadny tlak sú ukážkou toho ako blbý sa film stane. A teraz sa vráťme, k tomu gremlinovi. Úprimne, film ho absolútne nepotreboval. V ničom to nerobí film lepším. Možno vďaka tomu je úvod filmu trošku zaujímavejší, no potom sa tu ukáže len ako zbytočná vsuvka. Mohli sme mať ako nepriateľov len tie japonské lietadlá a bolo by to o niečo skutočnejšie. No miesto toho musíme mať ešte na konci ručný súboj medzi gremlinom a Chloe Grace Moretz. Nevymýšľam si. Proste absolútna stupidita, kde už nič nedáva zmysel. Takže už len z toho titulu nemôžem film odporúčať. Ale uznávam, miestami to vedelo pobaviť. Hodnotenie: D+ ()

AppleCore

Nechci to s ničím srovnávat, ale když si tak vzpomenu na druhou Wonder Woman, která mi skákala v televizi před pár dny, Shadow in the Cloud je vedle toho masterpiece. Jedno letadlo, jedno téma, polovina minutáže a pětkrát tolik zábavy. Pokud bude novej rok alespoň z poloviny tak zábavnej, ani mi nebude vadit, že bude stejně blbej, jako ten předchozí. Skvělá Chloë Moretz, super soundtrack, v první polovině výborný slovní přestřelky a bezva akce! Trochu se divim, že to J.J. neukrad do Cloverfield universa. (spoiler: asi to lze chápat jako metaforu na mateřství a vyrovnání se se ztrátou života mladý holky, která teď coby matka musí udělat všechno pro zajištění svýho potomka.) ()

Marze

Je to castecne valecny film, zcasti socialni komentar. Libivy popcornovy beckovy film s hollywoodskou bagazi.  Po celych 80 minut je dost akce a zvratu. Co se tyce feministickeho poselstvi filmu,letkyne ve valkach moc nepusobily, ale slavnou se stala velmi schopna  sovetska odstrelovacka ve druhe svetove valce,kterou Stalin po nekolika tydnech sluzby kvuli nizke zivitnosti techto vojaku stahl a propagandisticky prezentoval.Po valce byla dokonce pozvana do USA na recepci prezidenta a prvni damy. ()

Chrustyn

Bizarní story, které neškodí mizivý rozpočet ani podivný příběh, ale spíše to, že to je docela nuda ve které se toho moc neděje a většinou čučíme na nevýrazný kokpit. ()

anderson

Prvoplánová feministická agitka zaobalená do vojnového akčného retrohororu? Dávam plnú paľbu, nakoľko talentovaná pani režisérka mi s vážnou tvárou predala absolútnu adrenalínovú jednohubku, pri ktorej som sa ani na sekundu nenudil. Šialený námet je tu vyvážený dokonalým režijným vedením, skvelou kamerou a funkčne použitým soundtrackom. Na začiatok druhého koronaroku to fakt nie je zlé! (3.1.2021) ()