Tučňák Bloom

• Austrálie Penguin Bloom (více)

Drama natočené podle skutečné události vypráví o mladé ženě Sam Bloomové (Naomi Wattsová), jejíž svět se obrátí vzhůru nohama po tragické nehodě, kvůli níž přestane chodit. Její manžel (Andrew Lincoln), tři malí synové a matka (Jacki Weaverová) se snaží přizpůsobit nové situaci, když se objeví nečekaný spojenec v podobě zraněné straky jménem Tučňák. Přílet ptáčka je pro rodinu Bloomových vítaným rozptýlením a nakonec přinese do jejich života zásadní změnu. (HBO Max)

kolemjdouc

Příběh byl opravdu povrchní.Chyběla mu duše.Nic,co by burcovalo Sam bojovat sama se sebou a být aspoň trochu,v rámci svých možností,užitečná pro rodinu.Manžel má práci,jsou tam tři děti a na starost ještě i péči o ni.Její matka už mi s tím neustálým švizořením lezla na nervy V reálu se pak z toho dostala a dosahovala ve sportu dobrých výsledků.Tam měl scénář napřít pozornost.Jak k tomu došla.Určitě ne sezením v křesle.Musela to být dlouhá cesta a bolestivá. ()

Arsenal83

Príbeh o žene menom Sam Bloom, ktorá vyliezla na strom a zemská gravitácia ju posadila naveky do vozíka. Potom jej deti raz nájdu ranenú straku, rozhodnú sa ju vyliečiť a tak sa začína príbeh. Nikdy som netušil, že chorá straka skučí ako pes, ale v tomto prípade skuvíňa ale že poriadne a otravne, nie je to nejaká rajská hudba pre bubienky. Keď vezmeme do úvahy fakt, že príbeh je založený na skutočných udalostiach, tak toto, čo tento film ponúka je tak nejak bez šťavy a náboja. Alfou a omegou celého príbehu je, že chromá straka v podstate zachraňuje chromú ženu od depresívnych myšlienok a dodáva jej chuť do života. Herecky tu najviac vyčnieva práve tá straka, za ňou samozrejme Naomi Watts, ktorá v závere ukáže konečne aj úsmev na inak permanentne zamračenej tvári. Film je viac poetický, výraznejšia epickosť mu chýba. ()

Aljak

To akože vážne? Existujú tisíce úžasných námetov, ktoré napísal sám život. No niekto natočí film o strake menom "tučniak"? Chápem tú metaforu, aj to posolstvo, to bolo všetko v poriadku a snáď jediné, čo tento film hnalo vpred. No aj tak sa mi ten príbeh o "terapeutickej" strake, ktorá vyriešila všetky problémy, zdá trochu absurdný. To akože keby nebolo straky, tak by sa Sam ďalej trápila a rodina by sa rozpadla? Pochybujem... Ale inak po hereckej stránke to bolo vcelku vydarené, aj ten psychologický rozmer tu bol pútavý, ale ten faktor straky mi tu prišiel nanajvýš podivný. ()

Djoker

Další variace na téma, jak se vyrovnat s fatálními následky pod tragické nehodě. Uvěřitelnější díky absenci okázalých gest a přehnané hysterie. Snesitelnější díky úžasnému bydlišti hlavní hrdinky. Pokud se má někde člověk vyrovnávat s útrapami života, tak s výhledem na moře to bude jistě lehčí. Celkem nevýrazný snímek vytahuje z šedého průměru záštita skutečným příběhem. ()

silentname

"Penguin Bloom" bol pre mňa filmom, ktorý mi na konci vyčaroval úsmev na tvári. Myslím si, že ide o príjemne spracovanú drámu a nepadá na úroveň nejakých melodramatických pátosov, ktoré sa snažia ryžovať emócie ako to bolo napríklad v prípade filmu "I Still Believe". Je pravda, že byť v situácii v akej sa Sam Bloom ocitla rozhodne nie je jednoduchá a človek si musí sám upratať v sebe, aby sa bol schopný cez to nejako preniesť. A v tomto sa najlepším priateľom pre Sam (Naomi Watts) stane malá ranená straka, ktorú deti pomenujú Penguin. Tieto dve postavy si takýmto spôsobom k sebe nájdu cestu. Jedna z nich má nohy, no nemôže chodiť a druhá zase má krídla, no nevie poriadne lietať. Takže keď si to prenesieme, dá sa povedať, že majú niečo spoločné. No film nestojí len na týchto dvoch postavách. Myslím si, že Noah je veľmi dobre zachytený a rovnako aj silný pocit viny, ktorý ho trápi. Andrew Lincoln je takisto veľmi presvedčivý a obdivujem Camerona za to, že urobil skutočne maximum, aby sa manželka cítila čo najlepšie, aby deti čo najmenej pociťovali napätie všade a aby nebolo tak silno vidieť, že trpí rovnako ako ona. A snaží sa celú tú situáciu zvládať. Je tu niekoľko emotívnejších momentov, no nepôsobia, že sa snažia tlačiť na city. Veci plynú celkom prirodzene. Občas je tu ten pocit, že príbeh je možno inšpirovaný skutočnými udalosťami, no je spracovaný trošku filmovejšie. Ale napriek tomu funguje. Myslím si, že za pozretie nič nedáte a môže to na vás zapôsobiť. Hodnotenie: B+ ()