Místo činu - Případ Schimanski (TV film)

• německý

Tatort - Der Fall Schimanski

Krimi / Drama / Thriller

Německo, 1991, 90 min

Rozloučení se Schimanskim! Alespoň tedy co se Místa činu týká a klasické série. A že stylově. Na Schimanského ušijou boudu a chtějí ho i zabít! Zatraceně, tohle byla další pecka. Schimansky je blízko smrti a ne že se z toho dostane jako nějaký moderní detektiv chvatem, ale hezky poslouchá až do konce! Co taky může dělat. Ten konec to je vážně paráda. Nikdy bych nevěřil, že přelet nad průmyslovým centrem Duisburgu ve mně vyvolá tolik emocí. Nedokážu si představit krásnější konec pro téhle legendární série. Scheisseeeeeeee. :-D(6.5.2019)

• Rex Mundi

Ach môj bože! Keby sme sa so synovcom schuti nezasmiali na hlúposti tohto filmu, nedala by som ani jednu hviezdičku. Zápletka, ktorá zo začiatku vyzerá uspokojivo komplikovane pre nemeckú detektívku, sa postupne zvrháva na motanicu, v ktorej je samotný Schimanski za najväčšieho blba, ktorý robí chybu za chybou. No a ten dôraz na jeho sexuálnu výkonnosť bol už vrcholne nechutný.(7.7.2005)

Sympaták Schimi pro svoji netradičnost a smysl pro humor,nedbá na předpisy a na tom by v Čechách asi pohořel.Policista u nás musí ctít zákon i jeho normy,ovšem trocha jeho "akčňactví" by vůbec nebyla na škodu.I u nás jsou určitě takoví policajti!Ale šéfove týmu je v zájmu práce a celku musejí krotit,jinak je průšvih na světě. Tenhe díl je jeden z nejlepších ve kterých se Šimi oběvil a zavěrečná scéna s letem na křídle a pisní od B.Tyler - Against the wind je bezkonkurenční a doslova mě mrazilo na zádech.Za zmínku stojí bomba scéna kdy hloupý šéf posílá na otisky prstů Horsta a otočí se na Henschena a ptá se ho jestli má vůbec nějaké přijmení a Henschen začne v rodné holandštině salutovat:-)))(26.1.2008)

Tohle má pěkně namíchanou směsku vtipu, spádu a akčnosti.(9.3.2014)

29. seriálový díl dvojice Schimanski a Thanner. Zároveň už bohužel úplně poslední díl této oblíbené dvojce. Začne to tak nevinně, Schimi na břehu Rýna táboří a chytá ryby s nějakými italskými přáteli vochlasty a vesele se peleší v karavanu Thannerovy sestry. Jenže Thanner už si jede pro karavan. Shimi je tentokrát obviněn z braní úplatků a je vyšetřován interním oddělením. Tentokrát mu nezbude, než se z toho vysekat sám s pomocí jeho bývalého šéfa a teď už důchodce Königsberga. Celou dobu se kolem Shimiho motá i fešná Corinna, přesněji Nora Zechová, manželka podvodného podnikatele. Tento díl je velice klidný, žádná střílečka, honička v autech, o to víc je vtipnější. Můj zřejmě druhý nejoblíbenější z celé série. 85%(25.8.2015)