Místo činu - Dvojí hra (TV film)

• český

Hajo Gies

Předloha:

Christoph Fromm (kniha)

Hartmut Grund

Horste! To se dělá, krást pomeranče!? Zvláštní, pomalu plynoucí díl se sektářskou tématikou (něco jako Aštar Pašeran, specializace drogy a zbraně), což je činnost, pro kterou nemá Schimi pochopení. Závěrečný pokus o vyléčení odpadlice ze sekty kvalitním sexem dle očekávání ztroskotává a tak zůstal jen náramek a spásná myšlenka založit si s kolegou Thannerem sektu svou. Že by Pivní lidé..?(15.8.2011)

11. díl dvojice Schimanski a Thanner. Církevní sekta nebo jak říkají, církevní společenství, mnoho lidí tam nalezlo svůj nový domov... bojujte proti hladu ve třetím světě atd. A přitom hlavní sekťák je normální vrahoun. Díl je aspoň doplněn zajímavou hudbou a dobovou hitovkou od Davida Knopflera. 50%(16.3.2015)

Jeden z dílů, který jsem si vybavoval z "mládí". Prostředí náboženské sekty je neokoukané a zajímavé. Ta sektička mimochodem připomíná Moonisty (neboli Církev sjednocení) ale má v sobě i něco ze sekty Šrí Činmoje a dalších jim podobných. Celé je to pochopitelně "trochu" přitažené za vlasy, ale není to špatně vymyšleno. Vtipných momentů jenom pár, ovšem nejsou špatné. Klišat zato hodně, především zde "pochopitelně" zde hraje důležitou roli půvabná žena, do níž se náš milý detektiv samozřejmě zamiluje, ale ona ho stejně samozřejmě odmítne... No nic, Celkový dojem: 60%(18.10.2010)

Úvod tohoto dílu nezastihne Schimanskiho v dobrý náladě a tak si na místě činu nechá poručit kari klobásu, ale přinesou mu nějakou sračku, tak jí narve do huby nějakým příhlížejícímu a jde pryč. Postupně však Schimanski pookřeje a nabírá náladičku, která se naplno projeví na diskotéce, kde se skleničkou piva v ruce pokouší o disco tanec. Při vyšetřování nazve sídlo sekty bordelem, ale členka sekty mu oponuje, že kdyby to byl bordel, tak by ho tam viděla častejc. Schimanski stačí mít i další konflikt se svým nadřízeným, tentokrát je to nějakej Karl. Obecně se mě tenhle díl hodně líbil, měl spád, dobrý zakončení, působil víc akčně než detektivně a Schimi je tady v tak slušným rozpoložení, že se v tržnici pokusí ukrást pomeranč.(11.3.2015)

Dvojí hra je jeden z těch dílů, kde se především Schimi předvede v plné své kráse. Vyšetřování je klasicky brutálně schizofrenní a tak je třeba se zaměřit především na konkrétní scény. Objednání kari klobásy na místě vraždy, sjetej Holanďan v bytě jedné podezřelé, tuna vypitejch piv snad všude, kde se to dá a jeden solidní diskotanec, po kterém Schimi předvede dokonalou hru s kartama. Do toho solidní akční automobilové scény, kterým dominuje mokrá vozovka a tuna efektivních smyků, díky kterým zaručeně nikdy nezjistíte, kam kdo jak jede. Jo a jedna sekta, která je spíš jeden velkej bordel s jedním Číňanem, co tam členy sekty učí nějakému bojovému umění a neustále u toho řve: Fight for Peace. Ale jo, tohle byl vydařenej díl.(12.3.2015)