Brzy ráno je před hotelem, před kterým se komisař Schimanski právě vzpamatovává z alkoholového opojení, zastřelen postarší majitel prosperujícího truhlářského závodu. Na policii se vzápětí přihlásí muž, který tvrdí, že ho syn mrtvého podezírá z vraždy. Případ, který nejdříve vypadá jako vyřizování starých účtů mezi dvěma rodinami, se postupně komplikuje. Překvapivé odhalení přichází až po dalších dvou vraždách (oficiální text distributora)

subic

13. díl dvojice Schimanski a Thanner. Viděl jsem ho před týdnem a o čem že to vlastně bylo? Schimi se probere z nějaké brutální pařby s portýrem na hotelovém pokoji v hotelu, kde v noci někoho zastřelili. Majitel nábytkářské firmy je zabit a kdo ho zabil, bratr, syn, milenka nebo konkurence? Vrah se přiznal, ale je to opravdu on? Na velmi zajímavém začátku má i svou super hlášku Tanner v autě při holení. ()

blezg

Skutečně zajímavá detektivka, kdy všichni účastníci jsou známí již po pár minutách, ale pravda se ukrývá někde hluboko v minulosti a ne a ne se k ní dokutat. Motivy jsou nejasné a Schimi má nervy. Já měl takový nervy, protože při všech výsleších v kancelářích v podstatě bez přestání v pozadí vyzváněly telefony debilním monotónním zvukem, až jsem myslel, že se nejdřív udám, že slyším hlasy a že už se to nedá vydržet a pak hned někoho zabiju. Nechápu, proč musí v televizní detektivce v kancelářích imrwére drnčet telefony, ikdyž to asi většina sledujících neslyší, proč? ()

Kovaja

Scénka jak Horst vykoukne z okna a nasledovne vychází z hotelu aby zjistil co se stalo je fakt dobra a nasledná reakce Thanera a Henschena na Šimiho opičku je ješte lepší.Následně se rozjíždí vlna výslechů což je trošku nudné ale koukatelny dil s vyborným Schimanskim a Thanerem ()