Místo činu - Mezi námi bratry (TV film)

• Česko

Schimanski: Mezi námi bratry

• Německo

Tatort - Unter Brüdern

• Německo

Polizeiruf 110 - Unter Brüdern

Krimi / Drama

Východní Německo / Západní Německo / Německo, 1990, 95 min

Schimi a Thanner sou vysláni aby v přestrojení za bohaté obchodníky vyšetřili případ s pašeráky obrazů.Dostávají posilu 2 detektivy z nichž jeden pěkně nasává.Dojde zde také ke konfliktu mezi Horstem a Thannerem.Skvělá je scénka kdy si Thanner chce udobřit Horsta a na náměstí vystoupí z rozjetého auta a de zpátky k Horstovi a přitom hraje skvela hudba(Hamtim ham)! A taky je super když se vztekne Thanner a říká Horstovi že v případu jeli spolu ale teď to balí a jede domů.Tak si všimněte šibalského úsměvu Schimiho když mu řekne že pokoj je na Thannerovo falešné jméno a že bude muset hotel zacálovat :-)(26.1.2008)

John Fitzgerald Schimanski: Ich bin ein Berliner! Jelikož symbol železné opony padl, mohou duisburští hoši spojit síly se soudruhy z NDR (seriál Polizeiruf 110) a závěrečnou chlastačkou s předáváním metálů potvrdit znovunalezení kdysi ztraceného bratrství.. Díl působící ucelenější formou (jako by štáb přesedlal z Wartburgu do Fordu Escort), ale po kouzlu tvůrčí nevyzpytatelnosti předchozích epizod zůstane navždy závan nostalgie. Tu ústřední odrhovačku reprezentující úchylnost německého popu 80.let by měli v rádiích pouštět jen po úderech do kolejnice oznamujících chemický poplach, ale k Schimimu to zkrátka patří..(3.10.2011)

Jeden z těch odlehčenějších dílů. Zatímco minule jsem si vychvaloval začátek jak má Schimanski krásnou kocovinku v tomhle díle musím vychválit především konec, kde nám Schimanski a spol předvádí jak takovou kocovinku dobře nakoupit. Ovšem asi nejvíc se mě líbil Tanner a jeho závěrečný "alko aplaus" už ho nacvičuju a v brzku jím začnu oblažovat náš slavný národ. Dobrej byl taky ten "alko výstup" z vlaku toho dedoronskýho policajta, taky měl slušně naváto a těch děvek co se tam všude hemžilo, no radost pohledět. Abych se přiznal mě tak nějak ta hlavní zápaltka unikala a nevěnoval sem jí pozornost, za to jsme si všímal detailů, třeba na náměstí byla zaparkovaná Škoda 120, kolega uživatel dobytek tuto info jistě ocení. Tenhle díl považuju za velmi zábavný a podařený, především musím ocenit všeboecné nasávání a dobrý vztahy mužů s ženami :-)(3.10.2011)

Hamtim Ham :-D To byla zase muzika. Schimanski se do ní pořádně vobul a nevožral jenom sebe, ale i svýho parťáka Thannera. Do toho se přimotaj ještě dva policajti, co taky chlastaj jak duha a je zaděláno. K tomu samozřejmě nesmí chybět kopa známejch tváří v podobě seznamu kurev, který by se nevešel ani na pět áčtyřkovejch stránek. Jooo, tenhle díl byl takzvaně do pohody.(4.10.2011)

26. seriálový díl dvojice Schimanski a Thanner. Jeden z takových těch hodně odlehčenějších dílů, Schimi a Thanner jako volavky a hlavně tintily vantily. Podle mě asi nejvtipnější díl celé série Schimanski. Díl je "postižen" spojením Německa v roce 1990. Na východě se hold dost kradou starožitnosti a cennosti a vyváží se ve velkém na západ. Do děje se zamíchají 2 východoněmečtí kriminalisté a opilci ze seriálu Polizeiruf 110 starší Fuchs (Peter Borgelt) a mladší Grawe (Andreas Schmidt-Schaller). Díl navíc doprovází poměrně podmanivý song, přitom je to příšerná odrhovačka, Hand in Hand od Klause Lage. Je to můj asi nejoblíbenější díl celé série. 90%(15.1.2015)

• - Tento díl je specifický tím, že se zde potkávají dva seriály a dva proslulí policejní komisaři. Je to původně západoněmecké Místo činu (od r. 2007) a původně východoněmecký Polizeiruf 110. A jsou to vrchní komisař Horst Schimanski (Götz George) a Peter Fuchs (Peter Borgelt). Tento crossover je naznačen už kombinovanou znělkou na začátku. (KM Phoenix)