Des (TV seriál)

Des

Krimi / Drama / Historický

Velká Británie, 2020, 3 h (Minutáž: 60 min)

Geniální herecký koncert fenomenálního (jako vždy a všude) Davida Tennanta. Tohle byla absolutní radost sledovat. Nejen díky fantastickým hercům, ale samozřejmě naprosto špičkový je i scénář podle skutečných událostí a výtečná atmosféra, která je v té tříhodinové konverzačce naprosto pohlcující. Je to děsivé (Tennant je opravdu i na něj neuvěřitelně působivý) a závěrečný třetí díl je ještě mnohem lepší, než první dva, i když si možná budete říkat, že líp už to snad ani nejde Bravurní, strhující drama, Británie minisérie podle skutečné události umí líp, než cokoliv jiného a Des je opravdu nejlepší z nejlepších. 100%.(16.10.2020)

Des byl docela děs. To nebudu lhát. Dosti zvláštní seriál, který má skoro vše, co já chci a vyhledávám. Historické, kriminální téma zaměřené na nějaký případ jako od Finchera, ale z britského prostředí. Co by mohlo být špatného? No, ve výsledku dramaturgie a nějaký obecný prožitek z této "zábavy" Jste nějak vhozeni do děje, který není nijak extra zajímavě pojatý. Postavy se plácají z místa na místo s cílem dostat může za mříže, který jim to sice nejdřív usnadňuje, pak komplikuje, ale nijak se nezdá, že by se o něco hrálo, nebo by v tom mělo být nějaké napětí. Suché a nijaké. Bohužel. Mohlo to být velké. A je to malý otisk v roce 2020, který se v něm ztratí i přesto, že rok 2020 je katastrofa na všech pozicích.(30.9.2020)

Možná je to tím, že jsem před časem četl o Nielsenovi rozsáhlý článek. Pro mě je to víc historické dokudrama v čele s jinak výborným Tennantem, který tady díky skutečné charakteristice hlavní postavy sériového vraha nemá až tak velký prostor pro svoje herecké vyjádření třeba tak, jako v Broadchurchi.(17.10.2020)

Dennis Nielsen AKA Des AKA kindly killer je osmdesátková zrůda, s kterou byste v době jejího rozletu na pivko nechtěli asi zajít. Vznikl o něm tento moc pěkný seriál, který by mohl mít i pět hvězd, kdyby děj nezačal "sluníčkově", tedy až v době, kdy se Des de facto sám udal na policii. David Tennant je brilantní zabiják a v kompletu skvělej biják.(29.9.2020)

Veľmi dobre spracovaná miniséria o sériovom vrahovi, ktorý si svoje vyčínanie a následnú pozornosť médií patrične užíval. Všetky 3 ústredné postavy zvládli svoje úlohy veľmi dobre (páchateľ, detektív aj spisovateľ) a k nim treba prirátať aj výkon jednej z obetí, ktorá mala to šťastie že stretnutie s Desom nakoniec prežila. HBO možno pochváliť za formát ktorý zvolili, na jeden film by to bolo príliš dlhé ale viac ako 3 epizódy by boli zbytočné, Des možno zaradiť rozhodne medzi projekty ktoré sa im vydarili.(20.9.2020)

• - Dennisi Nilsenovi bylo 37 let, když byl obviněn z vraždy, Davidu Tennantovi bylo ale v době natáčení 48. (IvcaSammet)

• - „Des“ je Nilsenova přezdívka, kterou si sám vymyslel a kterou požíval pro označení jeho „temné persony“, která lákala mladíky do svého domu, aby je zabila. (IvcaSammet)