igi B.

Ha! Celý leta jsem marně dumal, jak se jmenovala tahle >serie los camioneros< a hledal muziku, která občas paradoxně jen tak zničehonic zazní i na naší rozhlasové >trojce< Vltava a docela mě i zajímalo, kdo že ji složil a tak dál... Tož dnes díky jednomu ve zdejší diskuzi (Charliehaj) konečně svoji... ;-] . . . No jo, relikty delikty, chtělo by se vidět znovu, když už ta naše >veřejnoprávní< reprízuje kdejakou srajdu... - - - P.S. Pro fandíky: Hudbu složil Anton Garcia Abril (http://www.youtube.com/watch?v=jvkHftiLsK4) - a konečně mám jasno, kde se Liška lišák jeden inspiroval pro ten ústřední "Zemanovský" motiv... ;o] - - - - - (Sledováno v dobách dětských na >jedničce< ČST, hodnocení aligisticky ryze nostalgické náhodně 28., komentář víceméně technický zde jako třetí - 27.12.2011) ()

Brouk

V Česku se to vysílalo pod názvem Dálkoví řidiči.... v polovině 70.let byl Curro Jimennez tedy Sancho Garcia klukovským idolem... ()

dyfur

...v tej dobe to bol hit -atraktívna práca, dobrodružstvá -samozrejme i ja som chcel byť tirákom .Celkom by mňa zaujímalo ako by toto na mňa pôsobilo dnes po toľkých rokoch - škoda,že sa to nikde nedá zohnať..... ()

MickeyStuma

Paco je řidič kamionu, který cestuje po španělských silnicích a potkává nejrůznější prostředí, postavy a příběhy, díky nimž zažívá nečekaná dobrodružství. Je mu třicet let, je rozmazlován matkou a přítelkyní a má pověst "golfisty". Nákladní auta jsou jeho vášní, náhodnost tras jeho motivací. A je na co se dívat. Španělský seriálový fenomén své doby, který na své dobrodružné efektivitě nic neztratil ani na dobu dnešní. Je to dáno především čirým realismem bez sebemenší přetvářky. V každém části prezentující svůj vlastní příběh má Paco jiného závozníka, což jakoby vytvářelo svou vlastní značku daného příběhu. Seriál je ale bohužel pozapomenutý a není divu. Dnes už všechny přitahuje pouze přehnaný vizuál CGI. ()

knihovna

Vzpomínám si na to matně, ale tenkrát se mi to líbilo. Nejlepší byl díl, kdy Paco ( tak se jmenoval hlavní hrdina) byl spolu s kamionem a kolegou řidičem obětí únosu. Nakonec se s únoscem popral a zachránil ho jeho mladý kolega tak, že trefil zločince podkovou do hlavy. Sakra to byla hlína. Sancho Gracia hrál samozřejmě i v Currovi Jimenézovi a tenkrát to byl spolu s Doylem a Bodiem z CI5 můj hrdina. Jak ten čas letí. Rád bych to ještě někdy viděl, jestli to bylo tak dobrý, anebo jestli je to jenom nostalgie. ()

senecek

Dětský idol - dálkoví řidič Sancho Garcia,v tý době jsem silně toužil být kamioňákem. Nostalgická vzpomínka. ()

Mac._

Tenhle seriál obohatil český jazyk. Hláška "ty jsi ale pako" má původ právě u hlavního hrdiny, i když nevím, čím si to Paco zasloužil :) Z nostalgie hvězdička navíc, jinak těžký průměr "akčních" seriálů. ()