Rychle a zběsile 2

• USA 2 Fast 2 Furious (více)

Brian O'Conner přišel o práci poté, co nechal šéfa ilegálních pouličních závodů, Doma Toretta, uniknout před zákonem. Teď pro peníze jezdí v Miami nelegální závody silných vozů a netuší, že právě tyto závody budou důvodem, aby ho FBI zmáčkla. Buď jim pomůže, anebo půjde do vězení. Totéž platí pro jeho černošského parťáka Romana, který má s Brianem z minulosti nevyřízené účty. Ti dva se teď musí nechat najmout jako řidiči drogového bosse Cartera, aby ho policii pomohli dopadnout. Zařídí to Monika, Carterova milenka, ale ve skutečnosti policejní agentka. Zkušenost se zběsilými pouličními jízdami jim i Monice pomůže zachránit život, protože Carter po skončení akce nehodlá nechat svědky naživu. (TV Nova)

POMO

Úvodná naháňačka poteší, hoci iba kopíruje tú, z prvého The Fast and the Furious. Následujúcich 20 minút vzbudí znepokojenie. Zvyšok filmu nudí a trepe hlavu o sedadlo pred vami. Prisámbohu, že najhorší diel seriálu Tropical Heat má lepší scenár než táto pakáreň. Hlavná postava sympatická, ale na ťahača akčňáku měkouš. A druhá hlavná postava nesympatický a vulgárny buran. Záporák sľubne vyimidžovaný, ale nedotiahnutý. Zápletka primitívna a neschopná ani len vkusne sa pohrať s konvenčnými klišé. Nebyť tých krásne vyleštených a pestrofarebných mašín, bola by to jednohviezdičková bieda. ()

Matty

Velké roz5í, žádné na5í. C00L jako ztrouchnivělý kůl natřený neonovou barvou. John Singleton nechtíc stvořil vy3zrak, který chutná jako 1krysy. Podobné režiséry preventivně s3let do k8u. 40% Zajímavé komentáře: zputnik, Turiec ()

Cervenak

Asi 20 minút ma to celkom bavilo a vravel som si, že by to mohlo byť znesiteľné jednohubkové guilty. Potom vypuklo peklo. Scenáristické, herecké, režijné, akékoľvek. Po hodine už som sa neopísateľne nudil, ale so zaťatými zubami som to dopozeral, aby som na konci skonštatoval "Kriste, to bola ale chu*ovina" a pochválil sám seba za to, že som za tento film nezaplatil vstupné do kina ani poplatok vo videopožičovni. Ak je trojka ešte horšia než toto, tak si to už pomaly ani neviem predstaviť. ()

Radyo

Upřímně, čekal jsem, že to bude horší. Nicméně tím nechci říct, že to nebylo hrozné. :) Ale vážně, čekat u podobně laděných filmů nějaký děj, když je nad slunce jasnější, že tam jde jen o akci a krásná auta, to by bylo ode mne moc naivní. ()

T2

Rozpočet $76miliónovTržby USA $127,154,901Tržby Celosvetovo $236,350,661Tržby za predaj Blu-ray v USA $181,585 //počet predaných kusov 14,011Tržby za predaj DVD v USA $5,778,575 //počet predaných kusov 496,999 /40%/ ()

Djkoma

Dokonalá auta, krásné ženy, pouliční závody a náznak existence scénáře(dokonce i příběhu :)). Celkově slušná oddychovka, v které lehce schází charisma Vin Diesla. ()

woody

Tento film právě vede na mé příčce nejzbytečnější pokračování.Myslím že na tohle by neměli jít ani předplatitelé Auto-moto. ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::: Dvojka je taktéž výborná jako jednička a vůbec mne nezklama, spíše naopak .... ::::::::::::::::::::::::: ()

Dever

Soundtrack David Arnold: 1. Start - John Singleton [0:09] ,2. Act a Fool - Ludacris [4:30] ,3. Represent - Trick Daddy [3:38] ,4. Slum - I-20 [3:06] ,5. Pick Up the Phone - Ludacris [4:53] ,6. Hands in the Air - 8 Ball [4:12] ,7. Gettin' It - Chingy [4:19] ,8. Block Reincarnated - Shawnna [4:18] ,9. Pump It Up - Joe Budden [4:11] ,10. Hell Yeah - Dead Prez [4:32] ,11. Peel Off - Jin [4:09] ,12. We Ridin' - Fat Joe [3:01] ,13. Rollin' On 20's - Lil' Flip [4:09] ,14. F*** What A Ni**a Say... - Dirtbag [3:16] ,15. Oye - Pit Bull [4:02] ,16. Miami - K'Jon [4:18] ,17. Finish - John Singleton [0:10], ()

tron

Svojím spôsobom sa mi páči, ako si Hannibal Lecter nasadí klobúk a „ide si dať svojho psychiatra“. Niekedy sa ale objaví film, s ktorým mám až etické problémy.  Gratulujem ti, Rýchlo a zbesilo 2, patríš medzi ne. Zdá sa mi predsa len už trocha nebezpečné takto fajn ukazovať streľbu na policajtov, jazdenie 200 km/hod. uprostred dennej cestnej premávky a niekoľkokrát som si musel pretrieť oči, či sa mi nesníva. Ako scenár, tak akčné scény, dialógy, vzťahy medzi postavami atď., stojí za spálenú pneumatiku (česť výnimkám – solídny grázel Cole Hauser). Zaujal ma "potkan", ale ani ten nie je originálny (viď. poviedka Medená misa Georgea Fieldinga Eliota). ()

Boss321

Volné pokračování o superrychlých autech Rychle a zběsile už není zdaleka tak kvalitní jako jednička. Určitě velkou část viny na tom nese absence Vina Diesela. Paul Walker nepředvádí nic extra, ale tyhle filmy konec konců nejsou o hereckých výkonech. Určitě potěší přítomnost Evy Mendes..... ()

Jara.Cimrman.jr

"Ten chlap má tři prdele peněz, který nám chce narvat do auta. A já znám hned dva důvody, proč už ty prachy Verone nepotřebuje." Naleštěné káry, zbraně, sexy prdelky a ještě se to pokouší o příběh? Tak super. Já mám prostě podobné výplachy poměrně v oblibě a tento je navíc poučný. Naučil mě totiž, jak se nastupuje autem na plovoucí loď a to se hodí takřka každé léto. A taky mě pobavil agent Bilkins, jak se zaujetím sledoval "přátelské" setkání Briana s Romanem po letech. To bylo skoro až dojemné, jak mu ten popcorn praskal v té černé tlamičce. ()

zputnik

Pokud chcete vidět absolutně nenáročný film s množstvím (motoristických) akčních scén, s atypickým obrazem americké společnosti (tzn. nezvykle nízký počet obézních lidí) a pokud máte rádi auta a tuning, pak je tento film určen právě pro vás. Pro další snad ještě poznámka: jde o film, u něhož se možná nebudete schopni zbavit představy, že některé filmy bohužel vznikají v nějakém „marketingovém oddělení“, které se snaží zacílit snímek na požadovaný segment trhu a tím dosáhnout co možná nejvyšší čistou současnou hodnotu uvedeného filmu. ()

H34D

Dvojka se klasicky snaží jít ve všem dál, než její předchůdce, avšak nelze říct, že by výsledek byl lepší, právě naopak. Walkerovi dali do dvojky otravného černocha, tudíž přítomnost málomluvného, charismatického chlapáka Diesla zde prostě chybí. Opět je třeba ale dodat, že závodní scény jsou celkem cool a celkově se film snaží připomenout spíše to lepší z 90. let. 5/10 ()

Skejpr

Když to bylo nové, líbilo se mi to na tři hvězdy ale teď, o těch pár let později nemohu přehlížet všechnu tu tupost, přehnané pozérství a samoúčelnost. Ne ne a ne... ()

Shit

Paul Walker byl přívěšek už v jedničce a sám to prostě neutáhne, Toretto chybí jak sviň a nemá to koule, navíc film je sám o sobě od první do poslední minuty průměrák, což by mi žíly netrhalo, kdyby to nebylo pokračování skvělý jedničky. Beru to spíš jako verbovačku do dalších dílů. ()

Djoker

Pokračování sráží absence Toretto family, která byla nositelem rodinných hodnot, což pro je akční sérii na první pohled komická složka, ale právě ta povyšuje celou ságu na vyšší úroveň. O´Conner naštěstí dostane ukecaného parťáka a pohled na Evu Mendes také není k zahození. Dvojka patří k tomu horšímu, co Rychle a zběsile nabízí, ale to nejdůležitější jí nechybí a hlavně zastydlí tuneři jsou na správné adrese. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton

30.04.2019

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Rýchlo a zbesilo 3

Rýchlo a zbesilo 3

08.06.2005

Megahit režiséra Roba Cohena RÝCHLO A ZBESILO sa dočkal nepodareného pokračovania, ktoré však aj napriek neúčasti Vina Diesela z jednotky zarobilo len v kinách takmer dvojnásobok rozpočtu, čo je pre… (více)