Světově známé vynálezy

(seriál)
  • Velká Británie Great Inventions (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie / Německo / Nizozemsko, 2020, 35x50 min

Dnes žijeme ve světě, který by naši předkové asi vůbec nepoznávali. Všude na světě se mění charakter krajiny, nehostinná území jsme si jak do hloubky, tak do výšky „ochočili“ takovou rychlostí, že by to našim praprarodičům vyrazilo dech. Od všedních dnů kráčíme k ohromujícím událostem: letíme na Měsíc, vytvořili jsme si pro pobavení světy utkané z fantazie, a abychom si zachránili životy, vracíme se miliardy let do minulosti a zkoumáme původ vesmíru. Dokonce nasazujeme i roboty, které mají za úkol zmapovat Sluneční soustavu. Za všemi těmito úspěchy je mimořádná inovační schopnost lidského rodu. Tento seriál seznámí diváky s pokroky i nezdary, s různými fantastickými, ale i méně fantastickými nápady. Podívejte se s námi, do jaké míry přetvořily náš svět obdivuhodné vynálezy, kterých je na kontě lidstva nesčíslné množství. (TV Spektrum)

rasistik

Spracované s viditeľným oduševnením, celkom zaujímavé, čo sa týka množstva a kvality informácií tak pre bežného diváka to tiež ujde. Mne osobne to z nejakého dôvodu na tú pravú strunu nezahralo, ale objektívne sa prikláňam skôr ku štyrom hviezdam než k trom. ()

Amper01

Některé díly jspu perfektní, některé slabší a několik jich nestálo za nic. Viděl jsem: 1-figuríny # 2-džíny # 3-káva # 4-horská dráha # 5-robot # 6-beton # 7-výtah # 8-kondom # 9-kolo # 10-přehrada # 11-suchý zip # 12-kombajn # 13-sklo # 14-lednička # 15-přístav # 16-zemědělství # 17-lodě # 18-protézy # 19-chleba # 20-kriminalistika # 21-baterie # 22-víno # 23-genetika # 24-plechovky # 25-pivo # 26-WC # 27-mosty # 28-videohry # 29-auta # 30-metro # 31-supermarkety # 32-TV # 33-létání # 34-satelity # 35-rentgen ()