Reklama

Reklama

Džudžucu kaisen

(TV seriál)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Ve světě, kde se démoni živí na nic netušících lidech a kde mnoho z nich padlo za oběť nejrůznějším prokletím, jsou všemožně schované části těla legendárního a obávaného démona Sukuny. Každý démon, který pozře nějaký z těchto ostatků, může získat obrovskou moc, se kterou by mohl být schopný zničit celý svět, či vážně narušit běžný chod věcí. Naštěstí však existuje tajemná škola bojovníků Jujutsu – čarodějů, kteří běžné smrtelníky v tajnosti ochraňují před všemi nebezpečími ze strany démonů a nebezpečných prokletí.
Yuuji Itadori je obyčejný středoškolák jehož největší starostí je jeho nemocný dědeček, který leží v nemocnici. I když chlapec vypadá na první pohled úplně normálně, má neobyčejnou fyzickou sílu a vytrvalost, díky které o něj má zájem mnoho školních sportovních klubů. Yuujimu je to ale jedno a mnohem raději tráví svůj volný čas ve společnosti dvou dalších přítel, členů okultního kroužku. Jeho život se však změní jednoho dne, kdy se mu do rukou dostane zapečetěný a prokletý předmět – jeden z prstů démona Sukuny! Chlapec ani nikdo z kroužku nemá tušení, jaké hrůzy se stanou poté, co poruší pečeť... (Jeoffrey)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (11)

Hromino 

všechny recenze uživatele

Předloni japonské diváctvo masově hltalo boje s démony, letos si je pro změnu získali krotitelé duchů. A já jejich popularitě rozumím. Je to šónen, ale oproti kánonu dospělejší, temnější, krvavější, hrdinové jsou vyspělejší, monstra se nechovají úplně vypatlaně, umí to překvapit, umí to pobavit, díky zasazení do (polo)reálného prostředí to umí být příjemně civilní, a co především – je to prakticky bez patosu a správňáckého moralizování, které bývá šónenům tolik vlastní. To vše spolu se zajímavou kresbou a kvalitní animací dovede nabídnout stylovou podívanou. Jenže mně to nestačí. Ač se na to dívá hezky, po určité době jsem začal s každým dalším dílem víc a víc postrádat nějaký souvislý příběh a jakýkoli náznak vývoje a směřování děje. Ačkoli je těch 24 dílů za mnou, tak v podstatě stále nevím, o co tam jde, co se chystá, jaká je vůbec motivace záporáků a proč bych se měl dívat na pokračování. Kvůli soubojům? Byť je jich hafo, jsou kvalitně naanimovány a zpočátku dovedou překvapit výsledkem, ve většině případů je jejich průběh jednotvárný, postrádají nápad, ani jedna strana se nesnaží soupeře překvapit nějakou chytrou taktikou a vychází z toho jen fádní rubačky, které zpravidla vyšumí doprázdna nebo se vyřeší jednoduchým power-upem. A to je škoda. Slabé 3* s tím, že druhé řadě šanci dám, ale neočekávám příliš. // Edit: Tak prý v tom hledám něco zbytečně sofistikovaného a ti záporáci chtějí jen ovládnout svět, prostě tak, asi jako tisíc osm set padesát šest záporáků z jiných šónenů před nimi. Tož hodně zdaru, hoši… ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Jeoffrey může být mužem mnoha slov, někdy až zbytečných, složitého vyjadřování, občas nepochopeného, ale někdy je také mužem velmi prostých chutí... A tak se stalo, že mu tenhle Naruto pro dospělé neskutečně sedí. Proč by taky neměl? Mám rád kvalitní akci a tady jí dostávám vrchovatou měrou a v grafickém provedení, z kterého mě oči přechází. Pohyb, dynamika, dopad jednotlivých úderů, estetika, rychlost, plynulost - prostě pro mě jedny z nejlepších soubojů v anime ever. Že je to málo? No ale mě se líbily i postavy! Většina je sympatická, snadno zapamatovatelná. Také jsou tu ti hrdinové oproti mnohým jiným shounenům starší a tedy vyspělejší. Navíc tu mám minimálně tři postavy, které mám velice rád (Itadori, Gojo a Todo), je tu i hodně postav, o kterých chci vědět víc (Sukuna, Yaga, ale třeba i Miwa) a nikdo mi tu zatím nějak výrazně nevadí. A co příběh? Přímočarý, dynamický a zajímavý, alespoň pro mě. I ty vedlejšáky mají pokaždé nějakou slušnou zápletku, i když se nakonec stejně vždycky ukáže, že jsou vlastně provázané s hlavním dějem. Že nevíme o co jde záporákům? Nemyslím si, jejich hlavní plán je mi asi docela jasný (sežeň díly, chyť nádobu, oživ šéfa a po jeho boku pošli svět do háje), rozhodně lepší a jasnější než tohle. A kam to celé směřuje? Příběh je pořád v úvodní části, takže je asi správně, že autor nevybalil všechna svá tajemství hned na začátku, ale dá se hodně spekulovat a jednu z možností mi napovídá i ta podobnost s Narutem. Hudba je ucházející, animace velmi dobrá a když se mi tu vlastně zatím všechno líbí, tak pardon pánové a dámy, ale pod 9/10 po první sérii nejdu. ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

[Shlédnuty 2 epizody, first impressions] Jak sezóna nezačala zrovna oslnivě, tak jsem měl již obavy, že nenajdu něco vskutku zábavného. Mýlil jsem se. Jujutsu je parádně stylovaná honička na zatraceně nechutné démonické zplozence okořeněná dávkou akce a úsměvů. Je někdy třeba si ze smrti trochu utáhnout a řešit ty paznehty se sarkastickým elánem. Nedotažená kresba sedla, postavy jsou prima a já se mám na co těšit. 3* ()

moviefreak 

všechny recenze uživatele

Najvypeckovanejší prvý diel v anime všetkých čias a strach o moju momentálne najobľúbenejšiu mangu je PREČ!!! Štúdio si poradilo viac ako skvelo s animáciou (kamerové nálety WAU), súboje sú vizuálne prepracované, príjemne ma zaskočil skvelý humor, a ak sa ostane pri kvalite prvého dielu tak sa klaniam pred NOVÝM BLOCKBUSTEROM MEDZI ANIME SÉRIAMI!!! PS: Ak sa nemýlim toto isté štúdio robí aj poslednú sériu Attack On Titan, a zmena štúdia nakoniec možno ešte vylepší vymakanosť Titánikov :D ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Chválím se, že jsem to dokoukal. Od nějaké 10. episody jedu strvačnost. Nic se nezlepšilo. Pokud se nebavíme o zlepšení schopnosti uspat diváka. Klasické Naruto trio s tím, že Sakura je tu snad nejzbytečnější postava, co jsem kdy viděl (na to, jak se prezentuje, tváří a křiví hubu snad v každé scéně). Všechno má SUPER-ULTRA animaci, je to cool, Kúl, CŮL, Hyper Hype. O tom Yuutsu Kaisen je. Nechci hanit ty, co to ohodnotí líp jak 3*, protože někomu se prostě tahle slátanina nuceně kúuuúl věcí může líbit (sám občas hodnotím blbosti dobrým score, protože se mi to jednoduše líbilo), ale můj pohled na věc: naprostá blbost. Co postava, to musí mít nějaký quirk (stejný jak Hero Academia), záporáci chtějí jen ničit, klaďáci jsou kóoul a chtějí jen rozbíjet, je tam nějaký Skunka, který je nejvíc COAL (začal jsem mu říkat Nine Tails) a aby toho nebylo nebylo málo, hodíme tam Tournament Ark, Baseball Episode a nechybělo mnoho k Beach Episode. Nejvíc nabušený je samozřejmě Sensei Nakaši, ale změna! Dáme mu neskutečně krásné oči a unlimited powaaaaa spárinkgan. A všemu se bude jen smát. U poslední episody jsem zíval (a to je 19:00 a piju u toho kafe). Vsadím uši s botama, že kdyby tohle mělo animaci Hero Academia, nebo druhé sezóny One Punch Man, tak si tohodle anime nikdo ani nevšimne. Naprosto stejný problém s Kimetsu no Yaiba. Super animace? Kůhl scény? Pak to musí být deset z deseti. Na tohle si za půl roku nikdo nevzpomene. I Tower of God bylo lepší... Everything is ósóm 30 % ()

Reklama

Reklama