poster

Navzdory pravidlům

 • český

  Cesta k životu

 • anglický

  Breaking the Rules

Komedie / Drama

USA, 1992, 100 min

Režie:

Neal Israel

Hudba:

David Kitay
(další profese)
 • rikitiki
  ***

  Když přimhouříte oči tak, abyste mohli film sledovat v lehkém oparu nostalgie, dostane se vám buddy dramatu, které tu sice už bylo vícekrát, ale tohle má poměrně slušný náboj, hezkou atmosféru doznívajících osmdesátek a dobrý herecký výkon Jasona Batemana, který se potýká s nápory zoufalství i s chutí využít bezezbytku poslední dny. ____ Příběh tří kamarádů na cestě a jejich všedně nevšedních epizodek, kterým dodává důležitost punc definitivnosti, nedělá ze svých postav debily a většinou ani moc netlačí na emoční pilu. Svatební scénka přátelské servírky a se světem se loučícího Phila nesklouzla díky dialogům a zakončení k sentimentu a byla kouzelně dojímavá. /9. 10. 15./(9.2.2015)

 • dobytek
  *

  Nesnášim tyhle sentimentální sračky. To bylo ještě horší než Klepání na nebeskou bránu, který nabízí dost podobný téma. Jinak je celkem vtipný, že týpek s leukémií je pořád úplně v pohodě. Blbě se mu udělá až 1 den před smrtí.(20.5.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace