Svéráz českého rybolovu

• angličtina Peculiarity of Fisherman's Soul

Parta šesti dobrosrdečných chlapů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském dobrodružství. Stejně jako dalších 15 000 Čechů i naši hrdinové jednou ročně sbalí své rybářské pruty, nepromokavé bundy, smažené řízky i kartony piv a dají na čas sbohem svým partnerkám, hospodám a domovům. Moře jim poskytuje svobodu a touha plnit si své sny je žene vstříc kapitálnímu úlovku. Nejdříve se ale musí vypořádat se špatným počasím, nespolehlivou technikou i vlastními humornými přešlapy. A možná se nakonec ukáže, že to nejcennější nenajdou na konci udice. Jaká jsou tajemství mužských rybářských expedic? (Aerofilms)

Trailer

Animocne

Film o partě českých rybářů vyrážejících na sever za norským rybářským snem. I když je ve světě českých rybářů výprava do Norska za halibuty a treskami fenomén, kdo se o rybolov nezajímá nikdy o ní pravděpodobně neslyšel. Možná o to je pak pro takového diváka film zajímavější. Režisérka nám dává možnost stát se součástí jedné takové výpravy a společně se šesti přáteli a rybáři prožívat všechny emoce, které takovou výpravu doprovází. Za mě film který stojí za to vidět, pro rybáře i nerybáře. ()

• „Více než deset let jezdí muži v naší rodině koncem jara nebo v létě do Norska na ryby. I na svých cestách do zahraničí jsem potkávala party převážně českých mužů mířících s nadšenými výrazy na sever na lov. Tito rybáři mě zaujali natolik, že jsem se rozhodla uchopit a zfilmovat tu vášeň, nadšení a radost, kterou v sobě měli,“ prohlásila režisérka Ivana Pauerová Miloševičová. (Duoscop)