Reklama

Reklama

Svéráz českého rybolovu

  • angličtina Peculiarity of Fisherman's Soul
Trailer

Parta šesti dobrosrdečných chlapů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském dobrodružství. Stejně jako dalších 15 000 Čechů i naši hrdinové jednou ročně sbalí své rybářské pruty, nepromokavé bundy, smažené řízky i kartony piv a dají na čas sbohem svým partnerkám, hospodám a domovům. Moře jim poskytuje svobodu a touha plnit si své sny je žene vstříc kapitálnímu úlovku. Nejdříve se ale musí vypořádat se špatným počasím, nespolehlivou technikou i vlastními humornými přešlapy. A možná se nakonec ukáže, že to nejcennější nenajdou na konci udice. Jaká jsou tajemství mužských rybářských expedic? (Aerofilms)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (26)

Michalechal 

všechny recenze uživatele

Ano, podle názvu si nejde nevybavit ruskej hit Svéráz národního rybolovu (1998) Ovšem do jeho kvalit, ač je to neporovnatelný, měl daleko. Mě tenhle dokument přišel spíš jako parodie, poprvé jsem se docela zasmál, viděl jsem tam podobný postavičky, co znám z různejch vesnic a hospod. Ale když jsem se na dokument koukal podruhý, bylo mi z toho celkem smutno. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Před pár lety jsem zamýšlel takový dokumentární projekt. Vypadal velice slibně, a že by mohl mít potenciál. Potřeboval jsem ale něco, co by tam bylo zajímavé, nějaké dramatické zvraty a podobně. A ty nenastaly. Takže projekt šel po desítkách hodin práce do koše. I to se může stát. Akorát ten rozdíl mnohdy je v tom, kdo co pošle ven a co ne. V celku líbivý námět kamarádů na rybách končí bohužel jen jako nějaké záběry z dovolené bez jakéhokoliv přínosu. Jako reportáž nebo foto dokumentace by to dopadlo lépe. Tam kde se děje něco zajímavého, jako úlovek ryby nebo háček v ruce se autoři moc nesnaží ani z toho něco víc ukázat nebo hnusně řečeno vyždímat. A přitom to byly nejzajímavější momenty filmu. Tohle bohužel nikdy nemělo být venku. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Zajímavé především pro někoho z oněch 15 000 českých rybářů, kteří ročně do těch severních vod míří (a k nimž se také řadím). Snímek by se dal natočit určitě dramatičtěji, vynalézavěji, či bůhvíjak jinak onačeji, ale jako realistické zachycení jednoho ze současných "volnočasových" fenoménů, myslím, funguje tak jak má. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Problém s home videem z dovolené je jasný – je to zábava jen pro zúčastněné a jejich známé. Režisérce tohoto videa se parametry domácího záznamu dovolené povedlo překročit jen profesionální kamerou (a dronem). Takže pro nezúčastněného nerybáře dost o ničem. Chyběla svéráz, i cokoli ryze českého (což kupodivu není ani halibut). ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Ivana Pauerová Miloševič v České televizi působí jako dramaturgyně a vedoucí projektů dokumentární tvorby. Takže taková malá domů? Myslel jsem si, že naše rybářské výpravy byly legrace a zábava. Tento dokument mě přesvědčil o tom, že je to zábava (možná) jen pro zúčastněné. Těžce amatérské dílo, téměř o ničem. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • „Více než deset let jezdí muži v naší rodině koncem jara nebo v létě do Norska na ryby. I na svých cestách do zahraničí jsem potkávala party převážně českých mužů mířících s nadšenými výrazy na sever na lov. Tito rybáři mě zaujali natolik, že jsem se rozhodla uchopit a zfilmovat tu vášeň, nadšení a radost, kterou v sobě měli,“ prohlásila režisérka Ivana Pauerová Miloševičová. (Duoscop)

Reklama

Reklama