Crying Freeman

Animovaný / Akční / Drama

Japonsko, 1988, 52 min

Daisuke Nišio

Předloha:

Rjóiči Ikegami (komiks), Kazuo Koike (komiks)

Crying Freeman 1: Portrait of a Killer. Jedna z nejlepších anime, co jsem kdy viděl (např. Akira, Ghost in the Shell, Animatrix, Princezna Mononoke, Cesta do fantazie). Uchvatné a naprosto geniálně realistické animace, které si neberou servítky ani co do sexuální obscénosti ani co do krvavých soubojů. Šestidílná série, kde je každý díl o kus lepší než ten předchozí a přesto již první díl (tento) si zaslouží pět hvězdiček. Škoda jen, že jsem to viděl v japonštině s portugalskýma titulkama, tak jsem z toho úplně moudrý nebyl. Hodili by se české titulky. Každopádně některé scény jsou dostatečně výmluvné i bez dialogů.(5.5.2008)

Crying Freeman, profesionální zabiják klanu Sto osmi draků, jeden z nejlepších lidí ve svém oboru a specialista na práci s nožem. Jeho charakteristickým znakem je to, že mu po každé úspěšné vraždě začnou téct slzy. Jeho osamělý život likvidátora naruší vstup křehké brýlaté dívky... Animovaná adaptace akční mangy scénáristy Kazua Koikeho a kreslíře Ryoichi Ikegamiho. Dávám přednost anime před mangou (do čtení některých dílů jsem se vyloženě nutil), děj ubíhá rychleji bez zbytečně hluchých míst a i když animace není tak propracovaná a postavy se často pohybují na statickém pozadí, stejně si divák užije choreograficky promakané souboje a akční scény.(21.10.2013)

To bola teda jazda. Ja si myslím,že som to kedysi videl, ale v tej dobe som to asi moc nevnímal. Úžasne kruté aj keď miestami prehnane sexuálne. Prvá časť je super úvod do mysle Freemana a jeho družky.(1.8.2018)