Double Team

Dvojitý úder

Zdvojený úder

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1997, 93 min

Van Dammův comeback, one and only (nepočítám-li Maximální Riziko, které jsem ale na rozdíl třeba od příšerného Kontrabandu neviděl)... takhle si chci hrdinu svého dětství pamatovat. Scénář je líbivý, odehrává se v atraktivních lokacích, příběh se odvíjí ve správně našlápnutém tempu, hudba je taky dobrá, o zbraních a bojových scénách ani nemluvě. Ale lví (nebo spíše tygří:)) podíl na tom má také záporák Stavros alias Mickey Rourke, taktéž ve vrcholné formě. Dennis Rodman je příjemným oživením filmu - coby obchodník se zbraněmi a majitel nočního klubu Yaz hází fórky, vypadá jako "normálně", zkrátka v pohodě. Docela bych se i mrknul na Simon Sez, kde mu svěřili podobnou, tentokrát hlavní roli...(25.1.2003)

Zřejmě poslední Van Dammeův snímek o kterém lze s klidným svědomím říct, že stojí za to...(2.9.2002)

Nenáročný akčňák pro ty, kteří moc nenáročných akčňáků neznají, nebo jich naopak znají tolik, že je dle vlastního názoru nemůže žádný nový překvapit.. 75% Zajímavé komentáře: Gemini, tron, pshimi , genetique(22.12.2005)

• Radyo

Van Damme a jeho "Double" filmy mě opravdu, ale opravdu štvou na maximální možnou míru. Vlastně nevím, proč je rovnou nehodím do odpadu, protože Jean-Claude Van Damme je asi takový herec, jako jsem já velitel ponorky.(31.7.2002)

To mi byla panejo jízda. s JCVD jedna z nejlepších, jenže když se podívám na tu sortu herců začnu přemýšlet nad jednou věcí, na kterou bych docela rád znal od Van Damma odpověď. Přesto, že natočil tuhle solidní akční jízdu, kde se na konci solidně zničí starobylé koloseum,je dost možné, že si občas i před natáčením van Damme s Rodmanem a Mickeyem šlehnul něco na posilnění ne? Proč nakonec ne, v tý době přece všichni tři fetovali o sto šest. Takže mě to ohledně tohodle filmu zaráží o to víc. Protože rok na to Van Damme natočí ještě Kontraband a pak jde na dlouhou dobu do sraček.(29.8.2009)

Jeden z opravdových filmů van Damma .....(12.6.2004)

Dennis Rodman splňuje všechny předpoklady pro herce -- tedy: umí hrát basketbal a šukal s Madonou. V tomhle filmu dokázal, že hrát sice neumí, ale vybírat barvy na své vlasy mu jde na oscara. Jean-Claude Van Damme je už taková kopající stálice ačkního filmu a i zde si odkope svoje. Ve filmu se dále ukáže tygr a Mickey Rourke do půl těla, kdyby se ve filmu ukázala do půl těla ještě jedna sousedka od nás z baráku, dal bych tomu všech pět hvězdiček.(12.8.2007)

Tento film patri ve filmografiie belgickeho supermana k tomu nejlepsimu, ale jen diky ucasti Dennise Rodmana!(6.8.2002)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $11,438,337Tržby Celosvetovo $48,138,337║ No ako sklamanie ako hrom, taký guláš všetkého možného a nemožného sa len tak nevidí.(1.3.2009)

Ježiš to je tak jetý!!!!!!!! Ale Van Damme je tahoun a má prostě neoddiskutovatelnou formu. Zato obsadit basketbalistu do role extravagantního hláškaře je největší chyba.(24.7.2006)

Jeden z nejlepších filmů Van Damma ...(13.11.2007)

// Production Companies: Mandalay Entertainment //(9.5.2011)

„Dokážeš s tým zastreliť chlapa na dvesto metrov?“ – „S týmto dokážem odstreliť vtáka kolibríkovi.“ V polovici 90. rokov 20. storočia zažil Hollywood vlnu ázijských prisťahovalcov, keď dovtedy „slobodný“ Hongkong, Mekka akčného žánru, prešiel pod komunistickú správu Číny – zrazu v Hollywoode nakrúcal John Woo (TVÁR TOHO DRUHÉHO) a v titulných rolách sa mihali Chow Yun-Fat (VOJNA POLICAJTOV), Jackie Chan (RUŠNÁ HODINA) či Jet Li (SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 4), pričom i samotní americkí tvorcovia boli riadne ázijsky zaočkovaní (BLADE, MATRIX). DOUBLE TEAM je ďalšou (napríklad po drsnej wooovke ŽIVÝ TERČ) spoluprácou belgickej karate pumy menom Jean-Claude Van Damme s jeho obľúbenými ázijskými tvorcami, konkrétne s producentom Mosheom Diamantom a režisérom Tsui Harkom. S posledne menovaným sa neskôr stretli ešte na KONTRABANTE, ale to už bolo skutočne „príliš“ – v DOUBLE TEAM je však celkové „bláznovstvo“ naočkované v správnom pomere vážna tragika a uveriteľné emócie verzus „halušky“ typu automat na Coca-Colu či Van Damme v parochni na splašenom koňskom záprahu. Hoci sa to nezdá, ak má byť akčný film dobrý, nepotrebuje ani tak gigantický rozpočet, ale šikovný scenár. A ten v DOUBLE TEAM je úžasný. Ešte diváka ani nezačnú nudiť špionážne klišé zo zábavného parku a už prichádza „osobná“ zápletka s mŕtvym šesťročným synom a tehotnou manželkou, náhle snímka mení tempo a nastáva dlhá pasáž z „Kolónie“ (v prvej verzii scenára mala dokonca ešte podstatne väčší priestor), čo je skutočne originálny nápad, aby následne Hark brutálne preradil k buddy movie, kde sa Van Damme ukážkovo „žánrovo“ zráža s nádherne nehereckým kontroverzným basketbalistom Dennisom Rodmanom („Si horší, ako môj kaderník.“). Nemáte šancu sa nudiť a táto beztak maličká šanca sa ešte viac znižuje príchodom tigra, kybermníchov, parašutizmu, Kolosea (!), lebkou namiesto rozbušky, bitkou v hoteli, bitkou v taxíku. Niekedy sa pristihnete, ako na plátno valíte oči a nechápete, či si z vás niekto robí srandu, alebo to nebodaj myslel vážne, ale zábava to rozhodne je a to taká, že veľká. Plus Mickey Rourke ako titulný svalnatý zlosyn.(25.2.2006)

Jeden z tech povedenejsich filmu s Van Dammem. Jakmile ma Van Damme partaka, hned je film lepsi a Dennis Rodman, i kdyz nic moc nehraje, ma slusny charisma a s Dammem utvorily slusnej team. Pribeh taky neni uplne vymastenej a i kdyz sou tu misty zadrhele, kdy se nic nedeje a film nudi, tech zdarilejsich momentu je tu vic. Samozrejme tu je ale opet obehrane schema (Van Dammovi neco udelaj, dostane naklepano, posiluje, vrati se a drsny finale), ale to uz tak nak k temhle filmum patri. Navic tu je skvelej zaporak v podani Mickeyho Rourkea a Van Damme je pekelne ve forme. Ja se bavil slusne.(31.10.2005)

Van Damme už asi nikdy nic lepšího nezahraje, ale jeho zásluha to není, spíš mistra Harka, který vyhnal belgického ranaře k nejlepšímu výkonu jeho kariéry!(6.8.2002)

Spojit akčního tvrďáka Van Damma a basketbalového tvrďáka Rodmana nebyl vůbec špatný tah. Jeden z nejlepších Van Dammových filmů a celkem se jedná o slušnou akční podívanou. Ze scény kdy Rodman jede v polském fiátku jsem docela nemohl :). Pokud se chcete odreagovat, tak perfektní volba......(24.6.2007)

Spolu s Kontrabandem asi nejlepší vandammovka, na kterou se klidně zase někdy podívám. Svižné tempo, desítky krásně béčkových nápadů, nadhled a Coca cola. 70%(12.12.2009)

No myslim, že jsem viděl i daleko lepší akční filmy od Van Damma, ale musim uznat že Double team se řadí k tomu lepšímu co vyprodukoval. Jean Cloude samozřejmě nic extra nepředvádí, ale ten svůj proůměr si splní vždycky, jenže mě tady úplně nejvic vadil Dennis Rodman, to je tak neskutečný dřevo, to se jen tak nevidí a to jak pohybově, což je na sportovce docela udivující, i když je to basketbalista, tak i herecky, což neni moc udivující. Pokaždý co se tam objeví pronese nějakou hlášku, která v jeho podání nevyzní zrovna drsně nebo vtipně a ještě přitom vypadá jako buzna, ale naštěstí má film aspoň slušnýho záporáka v podobě Mickeyho Rourka a několik velice slušných soubojů, ve kterých se v celkem dorým světle ukázal Van Damme, ale i tak to nic víc než průměrnej akční film neni(6.7.2006)

Tupých akčních příběhů vyšperkovaných zabijáckými hláškami není nikdy dost. Filmový odborník by patrně s tímto tvrzením bez nabité pistole u hlavy nesouhlasil, ale to je tak jediné, co by s tím mohl dělat. JCVD zkrátka ještě umí zkopat tygra do čtverečku, Rodman si neumí v dešti kulek odpustit pár basketbalových hlášek a já svištím zalétat si na špagátu za letadlem, aby bylo jasné, že mezi tyhle odstré hochy taky tak trochu patřím a při příští akci jim budu od monitoru svědomitě krýt záda.(29.9.2013)

Obrněný vůz s plutoniem, bitka v porodnici, útěk z utajeného ostrova s vysloužilými protiteroristickými agenty, kyber-mniši, boj s tygrem v podminovaném Colosseu... Pro (doživotní) pubertální hošíky ideální béčková akční jízda s Harkovýma šikmýma očima, van Dammeovýma pružnýma končetinama a Rodmanovým zeleným hárem. Na basketbalovou kariéru posledního jmenovaného je tu řada narážek a navíc z filmu vytěžil ještě strašlivý spin off SIMON SEZ.(13.12.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12