Hao men ye yan

• Hongkong 豪門夜宴 (více)
všechny plakáty
Hongkong, 1991, 97 min

Woo-ping Yuen, John Woo, Stephen Chow, Sammo Hung, Aaron Kwok, Tony Chiu-wai Leung, Alan Tam, Simon Yam, Maggie Cheung, Li Gong, Rosamund Kwan, Anita Mui (více)

Lacike

Nie prilis vtipna komedia o developerovi Tsangovi (Eric Tsang), ktory superi s dalsim developerom Hungom (Sammo Hung) ohladom kupy bytoviek, ktore chcu prerobit na spickovy hotel. Tsangovi sa nasledne naskytne prilezitost vyhodneho kontraktu s Kuwaitskym Princom (George Lam) na ktoreho chce zapôsobit svojim dobrym vztahom s otcom (Richard Ng) s ktorym sa uz dlho nevidel a bude musiet pred otcom predstierat, ze zomiera na rakovinu, aby si ho udobril. Lenze do toho kontraktu zasiahne aj Hung. Zapletka nie je extra zaujimava a hlavne ani zabavna. Cely film vznikol narychlo, aby sa jeho vynosi pouzili na nejaku charitu a na filme vidno, ze je to len zlepenec bohuzial nevtipnych scen. Samotny film je teda za 2*, ale malu tretiu pridavam iba za giganticke mnozstvo cameo vystupov HK hviezd. Kazdy chvilu pred kamerou prejde niekto slavny, aby sa v zapäti objavil niekto este slavnejsi a cele to vyvrcholi velkym banketom na ktorom sa objavi skoro kazdy, kto v HK v tej dobe nieco znamenal. Paradoxne chybaju tri najväcsie hviezdy (Jackie Chan, Jet Li a Chow Yun Fat). Takze aj ked som sa behom filmu nesmial, tak som nonstop zasol nad tym, kto sa tam mihne. Z toho vyplyva, ze pre divakov, ktorym ti herci nic nehovoria, to je strata casu. 5/10 ()