Manuela (TV seriál)

Manuela

Telenovela / Drama / Romantický

Argentina / Itálie, 1991, 60 min

• dANIELKaB

Wow, Manuela :) je fakt neuveritelne ako boli do toho skvostu vsetci zblbnuti (jasne, ze aj ja, ale tak co, mala som asi 9 rokov). Vzdy ked ukazali Isabelu, bezala som pod stol a schovala sa za obrus :) Za nostalgiu a spomienky z detstva by som urcite nejaku tu hviezdu dala, ale s kludnym svedomim by som mala dat odpad.. Takze tentokrat bez hodnotenia.(21.10.2010)

• andriy

Kdyz se kouknu na tu zaplavu odpadu, tak abych se bal hodnotit jinak. Ale-jako malej jsem se na to jeden cas dival a bavilo me to. Ano, byl jsem hloupy a bez vkusu. Pochopitelne, ze videt dnes 1 minutu jednoho dilu by znamenalo pozvracet se a navrch si striknout do trika, ale za ty casy, kdy jsem byl dite, alespon 2*.(30.8.2007)

• Trellíno

Je to už skoro deset let, ale stejně si pamatuju, jak nás touhle sra.... mučila každej den na základce češtinářka. Tenkrát nám to bylo jedno, místo hodiny jsme dělali bordel. Ale ted už bych si i radši napsal nějakej ten diktát místo sledování tohoto veledíla, který odstartoval u nás bohužel velice populární vlnu telenovel.(18.2.2003)

• pepa3rd

Vzpomínám si docela dobře na okamžiky, kdy se celým babičiným domem (kde jsem byl na prázdninách) ozývalo "Manuéééláááá, Manuéééláááá", což znamenalo, že máme všichni okamžitě všeho nechat a jít se koukat. Tímto způsobem jsem sledoval několik desítek dílů a ty ostatní mi byly odvyprávěny v rámci komentáře k právě probíhajícímu ději mou babičkou. Ačkoliv mám babičku rád, tenhle seriál nesnáším a nestojí ani za tu elektriku, co sežere televize.(10.8.2008)

• blackrain

Průkopník mezi telenovelami u nás. V 91. roce jsme ještě neměli tušení, co pojem telenovela vlastně obnáší. Příběh dvou sester křehké a nic netušící Manuely a jejího protikladu Isabely. Jelikož byla první, tak dávám jednu hvězdičku. Stejně jsou ty telenovely na jedno brdy. Jsou rozvláčné, sladkobolně a vždy končící happy endem. Tenkrát se poměrně dost líbila. Skoro všichni ji rozebírali do posledního puntíku.(10.10.2008)

• - Telenovela Manuela má několik dvojrolí. Grecia Colmenares ztvárnila Manuelu Verezzovou a Isabelu Guerrerovou,
    Gabriel Corrado ztvárnil Rodolfa Verezzu a Rudyho Verezzu - otce a syna, Vita Escardó ztvárnila Isabelu Guerrerovou, později Salinasovou, od epizody 86 do epizody 165. Od epizody 166 Vita Escardó ztvárňuje uprchlou vražedkyni, která se za Isabelu Guerrerovou pouze vydává. (Sir_Mac)

• - Hlavní ženské hrdinky Manuela a Isabela se tváří v tvář setkají pouze jedinkrát za celou telenovelu, a to v 53. díle. (Sir_Mac)

• - Telenovela má 2 verze, italskou a argentinskou. Zatímco argentinská verze má 228 dílů, verze italská má dílů 195, je kratší a v závěru se liší i dějem. (Sir_Mac)