Manuela (TV seriál)

• Argentina

Manuela

Telenovela / Drama / Romantický

Argentina / Itálie, 1991, 228x60 min

Zopár častí som videl, musel som, všetci to pozerali, a toto bol proste priekopník po páde komunizmu :)). Seriál je srajda, to je ako keby ste dali do susedov kameru, a sledovali ich. Ale za mňa musím dať 50%, lebo sú aj horšie telenovely, ktoré kopírovali Manuelu. Manuela je ako Mečiar. Najprv ho všetci milovali, lebo nič lepšie vtedy nebolo, a teraz ho všetci nenávidia.(22.7.2018)

Tahle telenovela je jedna z mých nejoblíbenejších. Příběh se soustředí na dve sestry. Ta dobrá je Manuela a ta zlá je Izabela. Životná láska Manuely je Fernando , kterého si Izabela vzala jenom pro peníze. Ze začátku Manuela a ani Izabela nevědeli, že jsou sestry. Izabela za všechno zlé co napáchala tvrdě zaplatila a to tak , že zústala do konce svého života znetvořená. Nakonec Manuela a Fernando k sobě našli cestu zpátky jako v každé jiné telenovele.(7.5.2008)

• Dale

Na rozdiel od ďalších recenzentov môžem plnohodnotne ohodnotiť toto „dielo“, lebo som videl prvých 100 častí (myslím, že celkovo ich bolo vyše 200). Tento seriál zostane pre mňa navždy nezabudnuteľný, lebo len jemu vďačím za to, že teraz už viem čo je to kvalita a čo brak. Keď som ho sledoval, bol som ešte v podstate decko, no po stej časti ako by ma osvietilo. Bol som tak naplnený týmto hnusom, že som si povedal „dosť!“. Škoda, že takto neosvieti viacerých, ktoré tieto braky sledujú. Aj keď tomu seriálu vďačím za veľa, na * to nestačilo.(4.4.2003)

• metztlimoon

Aaaaah, pomsta osemdesiatych rokov!! Príbeh znie zaujímavo. Kapátko nostalgie. Ten chlap je otrasný. Ale tie jej vlasy... Sečteno, podtrženo, chytá sa to tak na 0,469 hviezdičky. No zaokrúhlim to smerom nahor, práve som si v záujme recesie (sú 2 hodiny ráno a ja nemôžem spať) pustila zvučku na youtube a od smiechu som padla zo stoličky:D:D To je des!(12.11.2011)

• MichalCZ30

V tomto hodnocení jsem zcela objektivní. Nepatřil jsem k aktivním divákům, ale pasivně jsem byl v roce 91 prakticky nucen vidět zřejmě všechny díly. Pokud se na to nedívala jedna z mých babiček, sledovala to má mladší sestra a dokonce i táta propadl této celosvětové epidemii. Seriál Tisíc a jedna noc ode mě dostal jiné hodnocení, zde se divím, že právě Manuela není na prvním místě nejhorších snímků. Možná ji překonala Esmeralda - tu jsem ale viděl jenom z vlaku a tak se k ní vyjadřovat ani nebudu. Naskakuje mně husí kůže, když slyším Ordinace v Růžové zahradě. To se většině střední a starší generace nedovoláte, protože vypínají telefony. Snad tak také nedopadnu. Já si raději dám hezkou osmnáctku v golfovém areálu Malevil...(24.8.2014)

• - Pro hlavní představitelku Grecii Colmenares to byl již třináctý seriál. (M.B)

• - Telenovela Manuela má několik dvojrolí. Grecia Colmenares ztvárnila Manuelu Verezzovou a Isabelu Guerrerovou,
    Gabriel Corrado ztvárnil Rodolfa Verezzu a Rudyho Verezzu - otce a syna, Vita Escardó ztvárnila Isabelu Guerrerovou, později Salinasovou, od epizody 86 do epizody 165. Od epizody 166 Vita Escardó ztvárňuje uprchlou vražedkyni, která se za Isabelu Guerrerovou pouze vydává. (Sir_Mac)

• - Telenovela má 2 verze, italskou a argentinskou. Zatímco argentinská verze má 228 dílů, verze italská má dílů 195, je kratší a v závěru se liší i dějem. (Sir_Mac)