Reklama

Reklama

Júkoku no Moriarty

(seriál)
  • Japonsko Yūkoku no Moriarty (více)
Trailer 2
Animovaný / Historický / Krimi / Psychologický
Japonsko, (2020–2021), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Británie ke konci 19. století se stala dominantní mocností. Sociální třídy jsou pevně dané a vyšší šlechta využívá svého postavení k uzurpaci a vládě nad sociálně nižší populací. K oné smetánce patří i mladý učitel matematiky a intelektuální génius William James Moriarty. Se svými bratry Albertem a Louisem neprožívá v jejich noblesním sídle nikterak dobrodružný život, a tak se mimo vyučování na škole nabízí zájemcům v nesnázích jako rádce a konzultant. William James Moriarty ale tímto zastírá tajné politické ambice, které sahají až k místům úplně nejvyšším. (Scalpelexis)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (6)

Hees 

všechny recenze uživatele

Ak by sa hodnotila prvá polovica a druhá polovica tak je medzi nimi markantný rozdiel v kvalite hlavne z dôvodu, že prvá polovica má viac roztrúsených dielov a viac dielov, ktoré nemajú pre hlavnú dejovú linku až taký zmysel iba nejakým spôsobom hovoria o čo sa vlastne daná skupinka "zlosynov" pokúša. Druhá séria je omnoho kvalitnejšia každý diel je o niečom dôležitom čo buduje to krásne neskoršie finále. Na Yuukoku no Moriarty by som práve povedal, že je najlepšie to budovanie atmosféry a budovanie príbehu a nie je to ani taký súboj mozgov ako by ste úplne čakali od toho kde bude Sherlock Holmes. Takže od toho proste súboj mozgov nečakajte a ani nečakajte nejaký extrémny character development, (vývoj postáv) postavy sa skoro vôbec nevyvíjajú, ale postavy sú natoľko kvalitné, že nejaký vývoj je doslova zbytočný a vôbec nie je nutný.  Čo je dozaista zaujímavé je moja teória, že zlo sa zlom nedá úplne poraziť, ale takýto spôsob ako našli naši hlavní hrdinovia na čele s Moriartym sa dá použiť (funguje) videli sme to u veľmi známeho anime Code Geass: Hangjaku no Lelouch (seriál) (2006) a tu je to doslova absolútne rovnaký spôsob porazenia zla (Lelouch to robil, ale viac sofistikovane). Yuukoku no Moriarty je výborné anime hlavne z hľadiska toho, že zreje ako dobré víno, čím viac dielov vidíte tým viac chápete, že ste si vybrali dobré anime na sledovanie. ()

q66 

všechny recenze uživatele

Je to sice kvalitně udělané, úsilí (zde od Production IG) na tom jde určitě vidět, a už vidím jak to bude pro některé to nejlepší v sezóně, jenže... tohle není nic pro mě; největší problém je v tom, že já se v podstatě celou epizodu vlastně nudil - a druhý největší problém je v tom, že jde o slizkou, morálně odpudivou záležitost. Takže já na první epizodě končím. 2* ()

Reklama

kitsuchan97 

všechny recenze uživatele

*8/10* Adaptace případů Sherlocka Holmese mám odjakživa v lásce, ovšem abychom se dočkali nějakého příběhu, který se primárně zaměří na jednoho z těch ikonických záporáku našeho milovaného detektiva, tak to tu ještě nebylo (alespoň ne v takové formě).  Je zajímavé sledovat cestu W. J. Moriartyho a jeho bratra, jak se postupně dostávají ze špinavých ulic Londýna do pozic uznávaných mladíků, kteří pomáhají řešit každodenní úskalí jednotlivých zástupců vyšší vrstvy a britské šlechty. Všechny postavy měly v tomto seriálu své místo a efektivně posouvaly děj stále kupředu a víceméně se nikdy nestalo, že by mě sledování tohoto anime přestalo bavit. Animace je velmi líbivá a plynulá, design postav lehce přikrášlený, ovšem není to nic, co by zkazilo celý dojem z prostředí industriální Anglie. Zároveň musím ocenit skvělý soundtrack plný klasické hudby (jiný žánr by se zde ani moc nehodil). K úplné dokonalosti to sice má daleko (je tu pár negativních drobností), ovšem i tak se jedná o úžasnou a svěží záležitost ze světa Sherlocka Holmese. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Nenápadný král jinak – nejen pro anime – tragického roku 2020. Pokud s něčím obvykle mívám v anime problém, je to šablonovitý způsob ztvárňování reálií historické Evropy (v zásadě kteréhokoli státu), a tím pádem i anime adaptace klasických děl evropské či americké literatury. Júkoku no Moriarty však nejen že je povedené anime, ale jde i o jednu z nejlépe zpracovaných sherlockovských látek, co jsem kdy viděl – je patrné, že tvůrci Doyle verse dobře znají, ale zároveň se snaží o aktualizaci a doplnění staré známé látky s maximální pečlivostí a úctou ke zdrojovému materiálu. Rozumím, že zejména mužskou část publika může odrazovat design postav, ale pokud se pokusíte jej překousnout, dostanete velmi dospělou a atmosferickou jízdu a jedno z nejlepších anime s antihrdinou od dob Code Geass. Tvůrcům by šla vytknout poněkud rozbředlejší část okolo poloviny, kdy prudce vzroste počet postav a příběh se až zbytečně moc zauzluje, ale s blížícím se (velmi povedeným) závěrem se tohle drobné zaváhání naštěstí napravuje. Dospělá, promyšlená, napínavá a velmi atmosferická podívaná. Silné 4*. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

[1. polovina 1. série] Hah. Musím se pousmát nad tím, jak q66 pravdu měl. Příběhů a celkově děl věnující se slavných Doylových románů je nespočet a zde jsem již po první epizodě očekával, jak se anime zakope do země a absolutně ztrapní svým pojetím. Design hlavních postav v ryze bishounen stylu zasazených do industriální Británie mi pasoval jak Borat-plavky na udílění Nobelovek a děj se jen a jen vlekl. Jenže, každým dalším dílem zručná režie a velmi solidní scénář dokázaly budovat vskutku chytrou podívanou. Po dlouhý době mi přišlo použití flashbacků smysluplné a vedlejší, někdy ne moc výrazné, postavy pomáhaly dláždit cestu vývoji důmyslné antihrdinné postavy Moriartyho s rafinovanou přesností. Nic se nezdálo být ledabylé, přesně jak všechny Moriartyho plány a diabolické osnování. Důvody jeho činů jsou pádné a lichotila mi komplexnost jeho rozhodování, která nebyla hrubě nalajnovaná, ale naopak flexibilní - úmysl a cíl jsou jasně dané, ale často si Moriarty odskočil na drobný "sidequest", když vyslyšel volání po spravedlnosti, která nešla vyřešit ryze právním a čistým způsobem. Člověk by čekal, že se Sherlockem v zádech by nás mohl spíš zajímat onen svérázný detektiv, ale Moriarty byl všude a když náhodou na plátně chyběl, přál jsem si ho zpět. Nadšení podporovala i zdařile vyobrazené evropské prostředí (postavy si sem tam tu vrzavou Engrish ozkouší), hudba, která obsahovala prvky klasické hudby a celkově forma předčila očekávání při vědomí, že studio Production I.G. se nevěnovalo pouze tomuto anime. Jak jsem se na začátku narážel, tak ano, jsem jeden z těch, pro které je toto anime nejlepším v této podzimní sezóně. Ne, žádný osmý div světa se nekoná, ale já byl osloven a pobaven víc než dostatečně tímto inteligentním počinem. 4* ()

Galerie (484)

Reklama

Reklama