Bývalý obchodník s falšovaným značkovým textilním zbožím Marcus Ray se díky kamarádovi Tommymu Hendricksovi rozhodl přistoupit na legální podnikání. Bez vlastního přičinění se však zaplete do mezinárodního spiknutí, jehož cílem je distribuce tisícovek miniaturních bomb do celého světa, které jsou ukryté ve falešných značkových hračkách či oblečení. Marcus netuší, kdo je přítel a kdo ne... (oficiální text distributora)

Trailer

v.indruchova

Když byl člověk dítě, tak to byla fajn podívaná, ale dnes, velmi komická akční věc, skoro jako od J. Chana, akorát tady to původně asi mysleli vážně. Tak za to, že jsem se nasmála a sexy Clauda i když jde na něm už poznat, že něco bere, tři hvězdy. Shrnu to. Jak to vyjádřil můj partner: natočíme něco hustýho a každej si musí pořádně šňupnout a to nejlépe každou hodinu a jestli ne tak mi do toho filmu nelezte a nejvíc si musí dát kameraman! V několika scénách jde vidět lano na kterým J.C vytahují, žíněnky na který herci padají a maketa lodi je zřetelná, ale to si všimne možná míň lidí. Největší smutek je kamera. ()

cheyene

Poměrně svižné tempo, chytlavé akce a přestřelky - zvlášť na samém závěru. Rob Schneider se zhostil velmi dobře své role ztřeštěného Van Dammova "parťáka". Typický Jean Claude na začátku, jak jede autem : ) Rozhodně jeden z nejlepších jeho filmů od roku 1990. Když jsem viděl poprvé tento snímek, tak mě zaujalo jeho zpracování - zcela se odpoutal od té šablony (byť vynikající) z 80. let. Najednou jsem sledoval něco úplně nového - "moderní akčňák" nebo snad "akčňák nové doby". Je to dáno tím strhujícím tempem (nebojím se tento termín použít, ale samozřejmě znám ještě více strhující), hudbou, prostředím, zápletkou a částečně komediálními scénami... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +obsazení, nadsázka, některé záběry, akce -na tomhle filmu mi skoro nic nevadilo/// Docela šílený. A občas jsem nevěděl jestli to brát vážně, pač z části je to snad i komedie. Nadruhou stranu, některé záběry na padouchy a jejich konečnou byly dost ostré a drsné. To se mi vážně líbilo. Rovněž mě překvapilo jak film nezestárnul a pořád z něj působí dost dobrý dojem v oblasti akce, která má spád. Tohle je zkrátka dobrej kousek./// Celkem 76%/// ()

castor

Van Damme zachraňuje svět před dálkově odpalovanými vybuchujícími cvočky na padělaných džínách. Ano, je to tak (a bude toho víc) a právě belgický svalovec tentokrát ve službách Hongkongu může děkovat nezastavitelnému Tsui Harkovi za jeho energii a živelnost, kterou nacpal do desítek akčních sekvencí. Těm nechybí velké množství nápadů v krkolomných kamerových úhlech, nahuštěný děj navíc nedává moc velký prostor tomu, abychom kroutili hlavou nad hloupými dialogy. Těším se na další setkání!! ()

Malarkey

Jeden z těch lepších akčních filmů, kde Jean-Claude Van Damme hraje hlavní roli, zde dokonce nejen on, ale i další americká komediální hvězda Rob Schneider, který jakoby se v tomto filmu objevil náhodou, ale právě díky němu je tak vtipný a chvílemi uvolňuje dost tak vypjatou atmosféru. Příběh překvapivě také není zas tak špatný i když je to blbost jako trám, ale na Van Dammovi filmy je to nadprůměrná záležitost. Co se mi ale na filmu vůbec nelíbilo tak právě to jak se snažil režisér Hark Tsui zvýraznit dost tak akční scény a i přesto že to Van Dammovi opravdu kope nejen v botách značky Pumma a honičky aut jsou opravdu slušné se tu také objeví naprosto nevydařené zelené? výbuchy, které jsou přes celé plátno tak výrazné až je to k smíchu. Kontraband je i přesto velice podařená akční jízda plná klišovitosti, ale i tak dokáže na necelou hodinu a půl zabavit. --- Nechci vítěztví!!! Chci jenom vědět, že neumřu. ()

• V roli inspektora Hana se měl objevit Jet Li. Na poslední chvíli ale změnil rozhodnutí a dal přednost Smrtonosné zbraňi 4 (1998). (ČSFD)
  • V několika scénách na lodi, kdy se Marcus Ray (Jean-Claude Van Damme) klouže mezi kontejnery a také se na jeden se odrazem vymrští, lze zpozorovat pomocná lana, která jej tahají. (v.indruchova)