Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Bývalý obchodník s falšovaným značkovým textilním zbožím Marcus Ray se díky kamarádovi Tommymu Hendricksovi rozhodl přistoupit na legální podnikání. Bez vlastního přičinění se však zaplete do mezinárodního spiknutí, jehož cílem je distribuce tisícovek miniaturních bomb do celého světa, které jsou ukryté ve falešných značkových hračkách či oblečení. Marcus netuší, kdo je přítel a kdo ne... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (145)

tron 

všechny recenze uživatele

Do Kontrabantu išiel Van Damme čerstvo nabudený z iba rok staršieho Double Teamu, ktorý sa vďaka neuveriteľne nabúchanému scenáru, dynamickej réžii, skvele osviežujúcim akčným scénam a parádnemu kastingu okamžite zaradil medzi jeho najlepšie kúsky. O rok neskôr sa teda opäť dal dokopy s Tsui Harkom, dostali o 5 miliónov vyšší rozpočet a išli takpovediac na istotu. Alebo teda skôr chceli ísť. Lenže tentokrát je to už aj na mňa (ako veľkého fanúšika Double Teamu) priveľká hovadina. V akcii (a vlastne tak celkovo) je to natoľko svižný akčniak, až a tak trochu znechutí už na samom začiatku... a potom sa to už nezlepšilo. Tsui Hark dáva nový pojem slovnému spojeniu "ostré tempo". V kombinácii s bizarnými nápadmi (vybuchujúce rifle) rozhodne netypický, síce rozhodne svieži, ale predsa len už "cez čiaru" závan do Van Dammeho filmografie. V neposlednom rade Rob Schneider nie je Dennis Roddman, Paul Sorvino nie je Mickey Rourke a scenáru (inak od klasika žánru Stevena E. de Souzy, ale tu si zjavne vybral slabšiu chvíľku) predsa len chýbajú osobné motívy z Double Teamu (tehotná manželka, syn, únos, pomsta). ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Hodne dobra akcni komedie se spoustou silenejch scen. Schnedier ze sebe opet dela trapaka, ale kupodivu me nekolikrat rozesmal a kdyz k tomu prida Van Damme pritroublej vyraz, tak to nema chybu. Hodne se mi libila kamera, ruzny zpomaleny zabery, zabery skrz pusku atd. sou fakt dobry a k tomu jeste zabery, jak se rozpadaj boty, to jinde neuvidite. Bitky sou hodne dobre udelany a kdyby jich bylo vic tak bych dal i 5*, ale takle jen 4*. Trosku mi ty souboje pripomnely filmy s Jackie Chanem (ruzny sileny lezeni, dlouhy skoky..). Slusnej je taky pribeh, je docela propracovanej, ale misty je zase krapet zmatenej. Celkove to je jeden z Van Dammovo lepsich filmu, podle me hlavne diky Tsui Harkovi, kterej ma dost cool styl a dobry napady (zelenej ohen, kamera, klouzani se po mokry podlaze atd.). ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Občasně slušně choreograficky zvládnuté bojové scény, kterých bohužel není moc, nemohou přebít celkovou nudu. R.Schneider je jako vždy trapák, na Van Dammeovi se už viditelně projevují léta, což je vidět i na častém používání dubléra a to i ve scénách nepříliš obtížných, které Jean Claude dříve zvládal sám. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch lepších akčních filmů, kde Jean-Claude Van Damme hraje hlavní roli, zde dokonce nejen on, ale i další americká komediální hvězda Rob Schneider, který jakoby se v tomto filmu objevil náhodou, ale právě díky němu je tak vtipný a chvílemi uvolňuje dost tak vypjatou atmosféru. Příběh překvapivě také není zas tak špatný i když je to blbost jako trám, ale na Van Dammovi filmy je to nadprůměrná záležitost. Co se mi ale na filmu vůbec nelíbilo tak právě to jak se snažil režisér Hark Tsui zvýraznit dost tak akční scény a i přesto že to Van Dammovi opravdu kope nejen v botách značky Pumma a honičky aut jsou opravdu slušné se tu také objeví naprosto nevydařené zelené? výbuchy, které jsou přes celé plátno tak výrazné až je to k smíchu. Kontraband je i přesto velice podařená akční jízda plná klišovitosti, ale i tak dokáže na necelou hodinu a půl zabavit. --- Nechci vítěztví!!! Chci jenom vědět, že neumřu. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že tímhle snímkem se milý zlatý klučina Van Damme docela vytáhl. Nejen že je tu i celkem zajímavej a nadprůměrně inteligentní (na jeho filmy) děj, ale navíc to i hezky vypadá. Nápad je celkem zajímavej a akčňásk se chvílemi zvrtává do komedie, za což může Rob Sneider. Tenhle kluk ušmudlanej taky celkem umí, i když je většina jeho vtipů vytažená přímo ze záchodové mísy, ale občas rozesměje. Každopádně se mi tu líbilo i pár nápadů, jako třeba rozpadající se boty na začátku apod. Není to sice kdovíco, ale dívat se na to dá bez většího nebezpečí zánětu mozkových blan. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (2)

  • V roli inspektora Hana se měl objevit Jet Li. Na poslední chvíli ale změnil rozhodnutí a dal přednost Smrtonosné zbraňi 4 (1998). (ČSFD)
  • V několika scénách na lodi, kdy se Marcus Ray (Jean-Claude Van Damme) klouže mezi kontejnery a také se na jeden se odrazem vymrští, lze zpozorovat pomocná lana, která jej tahají. (v.indruchova)

Reklama

Reklama