Kontraband

Knock Off

Kontraband

Akční / Thriller / Komedie

Hong Kong / USA / Aruba, 1998, 91 min

Hark Tsui podruhé a světe div se, mnohem lépe než minule. Oddechová pohodička, skvělé akční momenty a kousky a nápaditější režie než minule dělají z této VanDammovky hodně vzácný kousek ve filmografii slovutného mistra. Vím přesně co mě na Double Teamu vadí nebo spíše kdo. Rodman! Tady jeho roli převzal Schneider a u něj je to vždy tak že v 9 rolích je hroznej a ta 1 se mu povede (spíše v ní nevadí). A zrovinka to padlo na Kontraband. Snímek šlape, béčkovost nevadí, ženy jsou krásné, akce povedená a nápaditá. No prostě do snímku jsem se malinko přiznám, že zamiloval. Přitom se mě častokrát dříve nelíbil a jediné co jej v mých očích zachraňovalo byl závod rikší. Hospodářský přínos snímku není moc třeba sáhodlouze rozebírat. Van Dammovi se nedařilo s Double Teamem a i Kontraband byl akční krach, který velel že nastává pomalu čas upíchnout se pro Video:( Na konci devadesátek už tyhle akční mlátičky zavíraly krám a kdo tohle včas pochopil mohl si pogratulovat. Pro rychlé nohy zde místo tak nějak nebylo. Van Damme se začal poohlížet někde jinde. Kontraband: 70%(8.11.2017)

Ano jde o velmi zdařilý hong kong film, ktery není jako ty filmy Jackiho Chana nebo jak se jmenuje. Je velmi rychlí vtipný a zábavný. Jako Van Damme. Ten má zajímaví styl boje a pořád vypadá velmi dobře. Akční scény a střih spolu s ksichtem Roba Schneidra se mi fakt moc líbí stejně jako figura té černé krasavice.(8.7.2006)

• ssfan

Předtím, než jsem viděl tento film, jsem si myslel jsem, že nejhorší Van Dammův film je Probuzená smrt, ale nyní považuji Kontraband za jeho nejhorší film. I přesto, že mám filmy s Jeanem Claudem Van Dammem rád, musím uznat, že Kontraband je skutečně béčko se vším všudy - trapný děj, slabé bitky a stupidní přestřelky. Až na pár vtipných hlášek a závod v úvodu filmu mě na tomto "akčním snímku" skutečně nic nenadchlo. Jako pozitivum bych snad ještě mohl zmínit herecké obsazení, jinak to fakt byla bída. Pro fandy Van Damma je to určitě velké zklamání. Objektivní kvalita filmu maximálně 35%.(16.6.2008)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +obsazení, nadsázka, některé záběry, akce -na tomhle filmu mi skoro nic nevadilo/// Docela šílený. A občas jsem nevěděl jestli to brát vážně, pač z části je to snad i komedie. Nadruhou stranu, některé záběry na padouchy a jejich konečnou byly dost ostré a drsné. To se mi vážně líbilo. Rovněž mě překvapilo jak film nezestárnul a pořád z něj působí dost dobrý dojem v oblasti akce, která má spád. Tohle je zkrátka dobrej kousek./// Celkem 76%///(18.10.2007)

Van Damme zachraňuje svět před dálkově odpalovanými vybuchujícími cvočky na padělaných džínách. Ano, je to tak (a bude toho víc) a právě belgický svalovec tentokrát ve službách Hongkongu může děkovat nezastavitelnému Tsui Harkovi za jeho energii a živelnost, kterou nacpal do desítek akčních sekvencí. Těm nechybí velké množství nápadů v krkolomných kamerových úhlech, nahuštěný děj navíc nedává moc velký prostor tomu, abychom kroutili hlavou nad hloupými dialogy. Těším se na další setkání!!(20.3.2013)

• - V několika scénách na lodi, kdy se Marcus Ray (Jean-Claude Van Damme) klouže mezi kontejnery a také se na jeden se odrazem vymrští, lze zpozorovat pomocná lana, která jej tahají. (v.indruchova)

• - V roli inspektora Hana se měl objevit Jet Li. Na poslední chvíli ale změnil rozhodnutí a dal přednost Smrtonosné zbraňi 4 (1998). (Zdroj: ČSFD.cz)