Akčný thriller o zápase medzi požiarnikmi a náboženským fanatikom, ktorý chce zničiť svet prostredníctvom ohňa. Pyroman je kvôli sérii zločinov a výhražným anonymným listom hľadaný už niekoľko mesiacov. Keď podpáli rafinériu a spôsobí tak masívny výbuch a veľké straty na životoch, začne sa horúčkovité pátranie. Vedie ho šéf požiarneho zboru Stephan Beckmann a psychologička tímu Marta Weber. Spomenie si na muža, ktorý počas požiaru stál v hlúčiku divákov a s radosťou sledoval plamene. Pomocou novinárskeho záznamu sa jej podarí získať fotografiu tohto muža. Medzi Stephanom a Martou sa za týchto turbulentných okolností rozvinie milostný vzťah. Po spoločne strávenej noci však psychopat napadne Martu a chce ju aj s jej synom Juliánom upáliť v byte. Stephanovi sa síce podarí oboch v poslednej chvíli zachrániť, psychopat však ujde a naďalej všetkých ohrozuje na slobode. (oficiální text distributora)

klima777

Inkriminovaný film můžete zhlédnout hned z několika důvodů (zvědavost, únava, nuda atd.). Ovšem jest záhadou, co přinutilo Blixu Bargelda, aby na něm participoval (zvědavost, únava, nuda atd.?), nebo třeba závratná finanční částka... Už to mám: Pyromanie. Některé věci zůstanou tajemstvím :). ()