Reklama

Reklama

Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického (Jakub Štáfek) viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když „prodal" zápas, ale zapomněl na to, a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda (Jakub Prachař), pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii (Šárka Vaculíková), sestru Jardy... Na svatbě, která stála majlant, ale zjistí, že má už osmiletého syna, což novomanželku rozhodně nepotěší. Nedostatek financí se rozhodne řešit půjčkou od ne zrovna čestné party, zároveň se snaží nepřijít o manželku hned ve svatební den, postarat se o dítě, což je mu na hony vzdálené, dostat se z Vyšehradu někam výš, nebo se poprat s praktikami jistého fotbalového Taťky... Prostě už zase se řítí jak lavina – z jednoho problému do druhého! (Bioscop)

(více)

Zajímavosti (18)

  • Název Fylm s Y je záměrem tvůrců. Vystihují tak intelekt ústřední postavy, kterou je Julius Lavický (Jakub Štáfek). (griph)
  • Když Taťka alias Roman alias Erbéčko alias Estébák (Miroslav Hanuš) kontroluje průběžný výsledek Slavoje Vyšehrad s Viktorií Žižkov, lze si všimnout, že další poločasové výsledky jsou: Slavia Praha – FK Teplice 0:8, Baník Ostrava – Sparta Praha 1:12, Sigma Olomouc – FC Slovácko 8:8, FK Jablonec – Viktoria Žižkov (ale u té je znak FK Pardubice, které to asi mají správně být už jen s ohledem na fakt, že Viktorie Žižkov hraje právě se Slavojem Vyšehrad) 7:1. (Šéfik)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Když Lavi (Jakub Štáfek) prohlásí, že pověsil kopačky na hřebík, tak je za nimi vidět plakát s bývalým fotbalistou a trenérem Jaroslavem Hřebíkem. (Duoscop)
  • Během scény v automičce hraje píseň „Pojď se mnou touhle ulicí“ od Pavla Bobka. (Duoscop)
  • V jedné ze scén, když se Lavi (Jakub Štáfek) probudí se třemi holkami v posteli, je v jednom záběru u levého okraje obrazu vidět kamera na stativu. (Marfysu)
  • Zasedací místnost, ve které se objevuje místopředseda FAČR (Miroslav Hanuš), se ve skutečnosti nenachází v sídle fotbalové asociace na Strahově, nýbrž v Kongresovém centru na Vyšehradě. (Mara97)
  • „Už od začátku, kdy jsme psali scénář, jsme mysleli na to, že chceme do kina dostat i ty, kteří Vyšehrad (od r. 2016) vůbec neznají. A že je chceme bavit. Film je tak pro diváky, kteří mají rádi fotbal, ale zároveň i pro ty, kteří ho rádi nemají,“ řekl Jakub Štáfek. (SONY_)
  • Film je inspirován skutečnými událostmi. (ČSFD)
  • „Po jedné společné scéně, kde si šíleně lezeme na nervy, jsem se ptal Kuby, jak se mu se mnou točí. Říkal, že takhle vřelej a hřejivej vztah jsme ještě nikdy neměli, takže jsem za tuhle roli moc šťastný,“ prohlásil David Prachař. (Duoscop)

Související novinky

Reklama

Reklama