• choze

Dráha akční hvězdy je lemována fanouškovskými úlitbami. Patří mezi ně film, kde se setká se svým pubertálním obdivovatelem (MISTR KICKBOXU, POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA), crossover s jinou akční hvězdou (ROCKY IV, UNIVERZÁLNÍ VOJÁK, WAR) a v neposlední řadě film, kde se svým věrným nabídne dvakrát za stejnou cenu (DVOJITÝ ZÁSAH, REPLIKANT, ŠESTÝ DEN). DRAČÍMI DVOJČATY vstoupil do klubu i Jackie. Dvě slušné bitky (diskotéka, finále), ale těžkotonážně infantilní humor mě tu přes všechnu snahu (nervové propojení dvojčat, koncert/únos) nějak minul a film mě i vzdor pestrému obsazení s roztomilou Maggie Cheung (POLICE STORY), otravným Teddym Robinem Kwanem (LEGENDA O ZLATÉ PERLE) a cameo roličkami Johna Woo, Tsui Harka a Ringo Lama nudil.(13.6.2008)

Kto túto komédiu nevidel tak naozaj nevie o čo prichádza. A tí ktorí hodnotili menej ako **** to zrejme sledovali len okrajovo a celý príbeh im asi unikol. Musím tu ale podotknúť že so starým českým dabingom sú Dračie Dvojčatá ešte oveľa zábavnejší ako s tým novším dabingom. Táto komédia je geniálna aj vďaka scenáru a verím že by rozosmiala aj toho najdepresívnejšieho diváka. Má také tempo že sa človek nestíha smiať jednému fóru za druhým. Keď sa mňa niekto opýta či si nejdem pozrieť The Twin Dragons, tak to jednoducho neviem odmietnuť (osobne mám na konte tak 25 pozretí ak nie viac, a zakaždým ma rovnako baví). Jackie je tu nepochybne v top forme ale veľkú pochvalu si zaslúžia aj vedľajšie postavy. Podľa mňa najlepší film s Jackie Chanom.(6.4.2017)

Jackie ve výborné formě, tentokrát dokonce dvakrát. Je pravda, že efektních soubojů se dočkáme především z jedné strany, ale zábavu už obstarají oba dva. Typická asijská komedie, na kterou mám vždycky nějaké výhrady, hlavně to jejich děsné přehrávání. Hodně povedených scén, dokonce i ty, kde se nebojuje :).(5.4.2013)

Od prvních minut dobře zvládnutá a nápaditá akce. Jacky Chan v době, kdy ještě neohroženě kraloval akčním komediím. Tentokrát v dvojroli. Využito je všech možných klišé na téma dvojčat, veškerá komika pak pramení z toho, že jeden Jacky se prát umí, zatímco druhý vůbec ne. Závěrečných 40 minut je naprosto dokonalých. Od dialogu v koupelně: "Proč jsi oblečený?" "Já nejsem oblečený." až po obří bitvu v zkušebně automobilů Mitsubishi.(25.4.2010)

Jackie Chan v dvojitém vydání balí stávající manželku Jeta Li a během akčních scén mu do zelí leze Yuen Woo-Ping. Splněný sen akčních fandů a báječná komedie, ve které sice občas jeden Chan překáží druhému, ale všechno to vynahradí nekonečně mnoho slavných (hongkongských) tváří ve vedlejších roličkách a bezbřehá Jackieho snaha bavit své publikum. Zkrátka zapomeňte na Van Dammea nebo Arnieho... tohle je nejlepší dvojrole v akčním žánru.(2.8.2007)

• - Dimension udělal nové hudební score a Jackie Chan pro tuto verzi nadaboval svoji postavu do angličtiny. (Rominator)

• - Zisky z filmu měly být použity na výstavbu budovy Hong Kong Directors' Guild, k výstavbě však nikdy nedošlo. (Rominator)

• - V malé roli ženy na hřbitově se ve filmu objevila také režisérka Clara Law. (Vavča)