• Ilhan

Možná jsem v poslední době až přehnaně kritický, ale vážně? Tolik dobrých hodnocení? A že tohle válcuje třeba Dvojitý zásah, tak to ani náhodou. Když jsem byl malý, tak se mi ten film líbil, teď jen kroutím hlavou, jakou blbost byl Jackie schopný vůbec natočit. Podobné, jako u Božské relikvie 2. Infantilní humor postavený na zcela ujetém, uječeném scénáři, jehož postavy se chovají jako idioti na entou. Hodně velká slabota.(27.3.2012)

• choze

Dráha akční hvězdy je lemována fanouškovskými úlitbami. Patří mezi ně film, kde se setká se svým pubertálním obdivovatelem (MISTR KICKBOXU, POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA), crossover s jinou akční hvězdou (ROCKY IV, UNIVERZÁLNÍ VOJÁK, WAR) a v neposlední řadě film, kde se svým věrným nabídne dvakrát za stejnou cenu (DVOJITÝ ZÁSAH, REPLIKANT, ŠESTÝ DEN). DRAČÍMI DVOJČATY vstoupil do klubu i Jackie. Dvě slušné bitky (diskotéka, finále), ale těžkotonážně infantilní humor mě tu přes všechnu snahu (nervové propojení dvojčat, koncert/únos) nějak minul a film mě i vzdor pestrému obsazení s roztomilou Maggie Cheung (POLICE STORY), otravným Teddym Robinem Kwanem (LEGENDA O ZLATÉ PERLE) a cameo roličkami Johna Woo, Tsui Harka a Ringo Lama nudil.(13.6.2008)

Jackie se tentokrát více než na akci soustředil na komediální prvky a výsledek nebyl příliš přesvědčivý. Zejména první půlka filmu je celkem nuda, v druhé polovině se objeví pár dobrých scén se situační komikou (dvojčata ve vaně) a závěr navíc okoření slušná akce (třeba parádní proskočení okýnkem v autě), ve které mi ale opět místy vadila přílišná snaha o rádobykomické momenty. Jackieho humor mám sice v podstatě rád, ale více mi vyhovuje podávaný v malých dávkách jako doplněk akčních scén...(24.10.2011)

Moja chyba, keď som mal od tohto filmu veľké očakávania. Zápletka je zaujímavá, scenár taktiež. Jackie predvádza, že je majstrom akrobacie a chémia medzi hercami taktiež pôsobí dobre. Avšak mne vo filme chýba viac rozvinutá stredná pasáž. A potom, humor vo filmoch s Jackie Chanom nikdy nebol podľa mojej chuti. Ale pre fanúšikov tohto herca je film povinnosť, a dovolím si povedať, že je právom radený medzi jeho najlepšie filmy, ale ako som už spomínal, jeho humor ma nikdy neoslovil. Preto dávam 3/5.(11.8.2018)

Jackie Chan v dvojitém vydání balí stávající manželku Jeta Li a během akčních scén mu do zelí leze Yuen Woo-Ping. Splněný sen akčních fandů a báječná komedie, ve které sice občas jeden Chan překáží druhému, ale všechno to vynahradí nekonečně mnoho slavných (hongkongských) tváří ve vedlejších roličkách a bezbřehá Jackieho snaha bavit své publikum. Zkrátka zapomeňte na Van Dammea nebo Arnieho... tohle je nejlepší dvojrole v akčním žánru.(2.8.2007)

• - Dimension udělal nové hudební score a Jackie Chan pro tuto verzi nadaboval svoji postavu do angličtiny. (Rominator)

• - V malé roli ženy na hřbitově se ve filmu objevila také režisérka Clara Law. (Vavča)

• - Zisky z filmu měly být použity na výstavbu budovy Hong Kong Directors' Guild, k výstavbě však nikdy nedošlo. (Rominator)