Jeden dítě ulice, druhý klavírní virtuos. Nebo jinak: jeden se nelekne žádných sráčů a druhý se prát neumí…. Filmy s J.Chanem by měli být vtipný. Tady se to daří od začátku! Jde hlavně o humor plynoucí se záměny dvojčat a některé gagy jsou spíše pro děti (proto má můj syn tyto filmy tak rád!!). Ale protože jde o snímek z roku 1992, tak i já ledacos odpustím.(5.8.2008)

• choze

Dráha akční hvězdy je lemována fanouškovskými úlitbami. Patří mezi ně film, kde se setká se svým pubertálním obdivovatelem (MISTR KICKBOXU, POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA), crossover s jinou akční hvězdou (ROCKY IV, UNIVERZÁLNÍ VOJÁK, WAR) a v neposlední řadě film, kde se svým věrným nabídne dvakrát za stejnou cenu (DVOJITÝ ZÁSAH, REPLIKANT, ŠESTÝ DEN). DRAČÍMI DVOJČATY vstoupil do klubu i Jackie. Dvě slušné bitky (diskotéka, finále), ale těžkotonážně infantilní humor mě tu přes všechnu snahu (nervové propojení dvojčat, koncert/únos) nějak minul a film mě i vzdor pestrému obsazení s roztomilou Maggie Cheung (POLICE STORY), otravným Teddym Robinem Kwanem (LEGENDA O ZLATÉ PERLE) a cameo roličkami Johna Woo, Tsui Harka a Ringo Lama nudil.(13.6.2008)

J. Chan opět exceluje!!! Tentokráte ukázal i něco ze svého herecko-hudebního umění. Nezapomnělo se ovšem i na oblíbené bitky, kterých je dost a většina z nich je extrémě vtipných. A nejen ony, ale celý film je doslova prošpikován komickými situacemi. Dvojroli Jackie zahrál perfektně a i ostatní herci mu nic nekazili a tak tu máme možná nejlepší film o dvojčatech:-)....PS:Dvojčata si přičtou hvězdičku navíc:-)80%(17.6.2008)

Jackie Chan v dvojitém vydání balí stávající manželku Jeta Li a během akčních scén mu do zelí leze Yuen Woo-Ping. Splněný sen akčních fandů a báječná komedie, ve které sice občas jeden Chan překáží druhému, ale všechno to vynahradí nekonečně mnoho slavných (hongkongských) tváří ve vedlejších roličkách a bezbřehá Jackieho snaha bavit své publikum. Zkrátka zapomeňte na Van Dammea nebo Arnieho... tohle je nejlepší dvojrole v akčním žánru.(2.8.2007)

"Dračie dvojčatá" s Jackie Chanom v dvojroli je moja najobľúbenejšia komédia vôbec. Možno preto, že na konte mám viac ako 20 projekcií a možno preto, že bola vôbec moja prvá, ale aj napriek viacero hluchým miestam som to vždycky milujem a taký istý postoj mám k filmu doteraz. Je tu množstvo vydarených vtipov, množstvo nezabudnuteľných momentov, nadmieru sympatickí herci a k tomu naozaj nápaditá zápletka. Nad určitými momentami (záverečná naháňačka, kúpeľňa) sa zasmejem vždy rád a pre mňa doživotná srdcovka. pozn.: VYHNITE SA NOVÉMU ČESKÉMU DABINGU!! (Pre lepší zážitok odporúčam pozrieť v VHS verzii z roku 1994) (11.2.2018)

• - Zisky z filmu měly být použity na výstavbu budovy Hong Kong Directors' Guild, k výstavbě však nikdy nedošlo. (Rominator)

• - Dimension udělal nové hudební score a Jackie Chan pro tuto verzi nadaboval svoji postavu do angličtiny. (Rominator)

• - Americký sestřih od Dimensionu má 89 minut, hongkongský má 100 minut. (Rominator)