Videovoyeur (TV film)

Video Voyeur: The Susan Wilson Story

Video Voyeur

Spoľahlivý sused: Príbeh Susan Wilsonovej

USA, 2002, 90 min

Fajn filmik, Teryl Rothery mi velmi pripomina Emily VanCamp za takych 20 rokov :-))(21.6.2008)

Krásny film podľa skutočnej udalosti. Je veľmi povzbudivé, že aj v súčasnej dobe sú ľudia, ktorí bojujú proti mravnej skazenosti, ktorí si vedia vážiť svoje súkromie a strážiť krásu svojho manželstva vzájomnou vernosťou, úprimnosťou a láskou. Jedna zo žien sa vo filme krásne vyjadrila, že nahú by ju mal vidieť len jej manžel. Hlavná hrdinka filmu, ktorá má výbornú oporu vo svojom manželovi stále viac bojuje proti špehovaniu intímneho súkromia po tom, ako sa dozvie, že takto drzo nerešpektoval súkromie jej vlastnej rodiny ich sused. Nakoniec dosiahne to, že aj takýto skutok sa dostane do zákona ako zločin. V blízkej dobe si takto vylepší zákon aj niekoľko okolitých štátov. Veľmi sympatický je aj citlivý a priateľský prístup hlavnej hrdinky a jej manžela k vlastným deťom, čo má u detí spontánnu pozitívnu odozvu. Film je zároveň krásnym príkladom a dôkazom, že sa dajú aj intímne problémy zobraziť, znázorniť citlivo, bez zbytočných a škodlivých erotických scén.(12.3.2007)

• Master19

Nepochybuju, že je to postavené na skutečné události, ale zdálo se mi to přitažené za vlasy. Jednak (možná je to klišé, uznávám) si nepředstavuju šmíráka jako vypracovaného drsňáka, spíš jako uťápleho neurotika - to by ovšem nevypadal tak ďábelsky a špatně (což by se nehodilo jako oponent té křehké oběti). No a zmíněná paní oběť - jaksi jsem ji nevěřil téměř nic. Nevím, jestli tak špatně hrála, ale na to, jakou zbraň (trauma - zhroucení - podpora - boj) měla v ruce, vypadla z ní jen protivná ženská, které jsem to spíš přál...(20.6.2008)

• dexp

SK dabing +1 * k hodnoteniu, tak plytké a slabé dialógy som už dlho nepočul :)(20.6.2008)