Reklama

Reklama

Během vietnamské války se vojenská hlídka vydává plnit úkol, který by se možná stal jen jedním z mnoha zapomenutých válečných kroků, kdyby skupinu nedoprovázel válečný reportér. On a především jeho kamera se stávají svědky událostí, během nichž nejen bezprostředně zaznamenají průběh plnění povinností, ale podaří se jim i nahlédnout hlouběji do životů řadových vojáků... Netradiční válečný snímek přináší filmařsky originální pohled na válku ve Vietnamu, za což byl nominován například na cenu prestižního festivalu nezávislých filmů v Sundance. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Smok 

všechny recenze uživatele

Tej akcie tu moc neni, ale tvorcovia to vykompenzovali autentickosťou filmu. Pomocou nováčika z oddielu 84 Charlie MoPic (Motion Picture) a jeho kamery sa dozvieme mnoho z každodenného života vojakov. Do kamery porozprávajú na čo si dať v džungli pozor, komu veria, ako rozmýšlajú, proste každodenné problémy a starosti dosť odlišné od tých našich. A ako dopadnú na rutinnej hliadke, to nech si pozrie každý sám. ()

L-V 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavější na tomto snímu je ono netradiční ztvárnění Vietnamské války pohledem kameramana, který je součástí dění - i když teda... věrohodnost některých záběrů, že by je tak v reálu onen kameraman doopravdy natočil, jakože dooost pokulhavá, ale berme to jako filmovou licenci tvůrců. Zbytek už tak zajímavý bohužel není a i přes krátkou stopáž se film místy dost vleče - zvláště rozhovory s vojáky a jejich "drsné" nebo naopak srdceryvné kecy jsou někdy dost na hraně. :) Herci pochopitelně žádné oscarové výkony nepodávají, akce je taky málo a například dělostřelecké ostřelování je kvůli úspoře nákladů zrealizováno jen formou zvukových efektů a dění "mimo záběr" :D, takže i milovníci klasických válečných scén si můžou nechat zajít chuť. Zbývá nám tedy jen psychologická sonda do malé vojenské hlídky v průběhu akce a postupně se měnící atmosféra uvnitř ní, což nakonec není zas tak málo... ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Na svoju dobu bola táto snímka iste zaujímavým a nevšedným filmom, ale v dnešnej dobe sa stáva snímka trochu fádnou, nudnou a neobjavnou. Cez všetky klady námetovej línie sa ale film už v čase realizácie mohol vyšvihnúť vyššie. Mohol sa meniť animačne ohraničený obraz natáčaný reportážnou kamerou za klasický filmový, aby sa z celkového hľadiska snímka pre diváka lepšie zvizualizovala, tiež by tým vznikol väčší priestor pre herecké vyjadrenie charakterov postáv a možností k lepšiemu výsledku by sa našlo určite ďaleko viac. Nápad sám o sebe totiž nestačí. Vďaka novátorskému pohľadu na vojnu pre filmové výrazové prostriedky sa snímka dostala do stredných kinematografických priečok, kde nakoniec ostala slabším lepším nadpriemerom, aj keď mala rozhodne na viac. Ak si ale uvedomíte, že tento film vznikol v roku 1989, určite vás zaujme svojou vyspelosťou. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Spokojenost. Vietnamská válka byla i o těhle partičkách hlídek procházejících tiše nepřátelským územím. Herci nic moc, ale celé to reportérské snímání mi sedlo. Spíše než válečný snímek bych jej nazval válečně psychologický. Boje zde moc nečekejte spíše napětí a pohledy do úvah jednotlivých vojáků. Je to dost komorně laděné, nečekejte žádnou Četu či Apokalypsu. Přesto právě pro svůj neotřelý námět a zpracování doporučuji všem, které zajímají filmy z Vitenamské války. A nebojte, střílet se tam bude také :-) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Překvapivení, které jsem opravdu nečekal. Herecké výkony sice za moc nestojí a i kamera nehraje na strunu realitě a spíše to vypadá jako buď blbě natočený dokument, nebo špatně odvedená práce kameramana, co se filmu takového týče. Takže to není ani jedno z toho, protože ti herci to nezvládaj ani náhodou a ten kamaraman zase natáčí tak dobře, že se nestačím divit. Jenže zase je hezký vidět, že někdo měl takový nápad už v roce kdy jsem se já narodil pač osmnáct let na to teprv vznikají filmy, které se snaží co nejvíce přiblížit realitě a snaží se to být děsně in. Takže tímhle si film prošel hodně kupředu a asi proto nebyl tenkrát moc pochopen a tak není natolik znám. Škoda ho, znám by být měl, protože se na něj dá koukat stejně jako hrát takovýho Vietconga. Mimochodem toho mi to hodně připomínalo, jelikož ti herci byli hrozně nadabovaný občas a ty kecy co měli, jakoby vypadly z tý hry. No nic naplat, na svojí dobu rozhodně zajímavý experiment. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama