Infidel

Natalie Holt

Paul Seydor

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Film je celkom pekný oplatí sa pozrieť .Zažijete napätie , ľútosť aj stres. Klasická zápletka únos. Neviem, ale mne bolo strašne ľúto tých obyčajných ľudí v akej chudobe a otrasných podmienkach v tých krajinách žijú. Celé to bude v tom , aká sa tam vedie politika. Film nám ukázal že predstavitelia štátu tam udržujú systém ktorý im vyhovuje . Ľuďom z vyššej spoločnosti sa tam asi žije dobre, ale bežní ľudia tam proste trpia. Film nám ukazuje a asi aj o to išlo, že v krajine sa nájdu aj ľudia ktorí nesúhlasia z vládnoucím systémom a keď majú možno kolaborujú proti vlastným.(15.1.2021)

• solisoli

Ďalší americký napínavý, akčný prepadák na scéne s béčkovým obsadením. Nafúkaný americký čuráčik Doug sa v Káhire v priamom TV prenose Al-Azhary, rozhodne uraziť islamskú vieru. Tí ho unesú a dajú mu patrične za zadosťučinenie. Pod typicky americkým kinematografickým brakom sa odvíja trápny sled udalostí, kedy sa jeho manželka Lízočka, vyberie len tak šuťomba, manžela Douga zachrániť. Potom už z toho vydávil, len ďalší hollywoodský nepodarok. Tá jedna hviezda, je iba za výpravu.(16.12.2020)

• Lacike

Nevydarený mix thrilleru v ktorom sa unesený novinár snaží dostať zo zajatia fanatických Islámistov v Káhire. Ale čo iného čakať od naivku, ktorý sa ich snažil obrátiť na katolícku vieru. Keďže sa mu tie jeho komické pokusy o útek nedaria a USA vláda na neho zvysoka kašle, tak ho príde zachrániť jeho manželka, ktorá je nejaká super duper tajná agentka. Ale to je rovnako nevydarené. Najviac film sklame vo filozofickej línii o ktorú sa neobratne a veľmi povrchne pokúšal. Celkovo ma prvá polovica filmu nudila a v druhej sa z toho stal nadobro nefunkčný trapas, ktorý tentokrát nezachráni ani divne pôsobiaci Caviezel. 3/10.(19.12.2020)

• Arsenal83

Americký novinár je v Káhire unesený iránskymi teroristami a keďže americká vláda ho má totálne v riti, o jeho záchranu sa musí usilovať jeho manželka sama.(6.10.2020)