Nevěřící

Amerického novinára Douga Rawlinsa, ktorý na pozvanie priateľa prednáša v Káhire o súčasných aktivitách, povstaniach a útokoch militantných skupín v rôznych častiach sveta, unesie iránske komando. Z Egypta ho prevezú do Iránu, kde ho falošne obvinia zo špionáže a postavia pred súd. Americká vláda nekoná a život mu môže zachrániť už len jediný človek – jeho odvážna manželka, ktorá sama vyrazí na Blízky východ, aby s pomocou svojich kontaktov a vplyvu, ktorý má ako pracovníčka ministerstva zahraničných vecí, dokázala svojho muža vyslobodiť zo zajatia krajiny, ktorá neustále porušuje ľudské práva. (TV JOJ)

Arsenal83

Americký novinár je v Káhire unesený iránskymi teroristami a keďže americká vláda ho má totálne v riti, o jeho záchranu sa musí usilovať jeho manželka sama. ()

Morholt

Americký trouba přijede do Egypta, aby se tu zúčastnil televizní debaty, která by měla posloužit coby most mezi islámem a křesťanstvím. No a nenapadne ho nic lepšího, než říct, že Ježíš je Bůh a chce, aby ho všichni milovali. To, kdovíproč, poslouží jako záminka pro únos. Nějakou dobu už je zvykem, že si filmoví a seriáloví tvůrci u projektů, které se zabývají Blízkým východem, ověřují fakta a konzultují je s různými poradci. Tenhlenten Cyrus se neobtěžoval ani nakouknout do Wikipedie. Výsledkem je směs komických situací, ze kterých muselo být trapně všem zúčastněným. Vrcholem je záchranná akce, které předcházela opravdu "těžká" konspirace. Ale musím říct, že na druhou polovinu jsem koukal s vytřeštěnýma očima a nasmál jsem se jak už dlouho ne. Proto těch 40%. ()

Lacike

Nevydarený mix thrilleru v ktorom sa unesený novinár snaží dostať zo zajatia fanatických Islámistov v Káhire. Ale čo iného čakať od naivku, ktorý sa ich snažil obrátiť na katolícku vieru. Keďže sa mu tie jeho komické pokusy o útek nedaria a USA vláda na neho zvysoka kašle, tak ho príde zachrániť jeho manželka, ktorá je nejaká super duper tajná agentka. Ale to je rovnako nevydarené. Najviac film sklame vo filozofickej línii o ktorú sa neobratne a veľmi povrchne pokúšal. Celkovo ma prvá polovica filmu nudila a v druhej sa z toho stal nadobro nefunkčný trapas, ktorý tentokrát nezachráni ani divne pôsobiaci Caviezel. 3/10. ()

solisoli

Ďalší americký napínavý, akčný prepadák na scéne s béčkovým obsadením. Nafúkaný americký čuráčik Doug sa v Káhire v priamom TV prenose Al-Azhary, rozhodne uraziť islamskú vieru. Tí ho unesú a dajú mu patrične za zadosťučinenie. Pod typicky americkým kinematografickým brakom sa odvíja trápny sled udalostí, kedy sa jeho manželka Lízočka, vyberie len tak šuťomba, manžela Douga zachrániť. Potom už z toho vydávil, len ďalší hollywoodský nepodarok. Tá jedna hviezda, je iba za výpravu. ()

JokerBaby

Film je celkom pekný oplatí sa pozrieť .Zažijete napätie , ľútosť aj stres. Klasická zápletka únos. Neviem, ale mne bolo strašne ľúto tých obyčajných ľudí v akej chudobe a otrasných podmienkach v tých krajinách žijú. Celé to bude v tom , aká sa tam vedie politika. Film nám ukázal že predstavitelia štátu tam udržujú systém ktorý im vyhovuje . Ľuďom z vyššej spoločnosti sa tam asi žije dobre, ale bežní ľudia tam proste trpia. Film nám ukazuje a asi aj o to išlo, že v krajine sa nájdu aj ľudia ktorí nesúhlasia z vládnoucím systémom a keď majú možno kolaborujú proti vlastným. ()