Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

Galadriel

Velký problém z mojí strany zřejmě spočívá v tom, že se mi nepodařilo sehnat k filmu titulky. Troufám si říct, že moje znalost angličtiny je dostačující ke shlédnutí většiny anglicky mluvených filmů bez větších problémů. Bohužel (jindy možná spíš bohudík) "Mnoho povyku pro nic" je převedeno na plátno s nepozměněnými Shakespearovými texty, kterým sice rozumím, ale ne vždy jsem schopná tyto staroanglické konstrukce plně pochopit, natož pak je ocenit nebo si je pořádně vychutnat. Ráda se na tento film podívám znova a přehodnotím ho, jestli se mi poštěstí narazit na verzi s titulky v jakémkoliv jazyce, kterému rozumím. ()

Radyo

Branaghova verze báječné Shakespearovy komedie je vskutku skvostná a oplývá výbornými herci. Kromě samotného režiséra, dále Denzela Washingtona a Emmy Thompson chci upozornit na rozsahově sice malou, ale komediálně vydařenou roličku Michaela Keatona. Keanu Reeves mi zde nepřipadá nijak výrazný a myslím, že někdo jiný by jeho roli asi zvládl lépe. Celkově si ale myslím, že "Wilda" by byl touto adaptací potěšen. ()

Malarkey

Já to vidět v originále bez titulků, tak se z toho nejspíš zcvoknu. Ta stará angličtina je totiž fakt naprosto šílená věc. Jako kdybych ani angličtinu neposlouchal. Kenneth Branagh si ale s příběhem Willfrída z Šejkspíru vyhrál, to se musí nechat. Sice mě to místy nudilo a připomínalo příběhy Jane Austinové, ale závěr byl tak nadupanej, že mi úplně vrátil sílu do žil. Morálně silnej a režisérsky naprosto dokonalej. Poslední scéna, ta by snad měla být povinně v nějaké placené terepii pro dobrou náladu. Jo a Keanu Reeves se mně tady fakt docela líbil. Byl takovej miloučkej (na padoucha), ale víc za něj mluvil zjev, než to, co sám řekl. ()

KarelR

Další velmi povedený Branaghův Shakespeare, kterému kraluje on sám a jeho "družka" Emma Thompson. Tahle dvojka si milostné špíčkování potrénovala už v Jindřichu pátém a tady to dovádí k dokonalosti. Lamoidní Keanu Reeves naštěstí nemá moc prostoru a nejvíc ruluje Michael Keaton, ve kterém byste Batmana rozhodně nehledali. Třešničkou na dortu je jako obvykle skvělá Doyleova hudba. ()

B!shop

Nazev filmu celkem dobre vystihuje celou zapletku. Do nejakyho venkovniho sidla plnyho zenskejch prijizdi particka chlapku a zacina naprosto jednoducha vztahova romanticka komedie, kde se hodne zvani a aby se tu precejen neco delo, je tu zapletka s pomluvou. Jenze ono to nijak nevadi, film perfektne odsejpa, romantika funguje bezchybne a komedialni sceny jsou skvele vtipny, navic je to cely paradne natoceny a s prijemnou hudbou. A dialogy nijak netahaj za usi. No a hlavne tu je naprosto hvezdny obsazeni, Reeves v zaporny roli, mladicka Beckinsale, sympatickej Leonard, vtipnej a znacne dobytkarskej Keaton, Washington a hlavne naprosto dokonaly Branagh a Thompson, jejichz "hadky" fakt stoji za to. Opravdu naprosto perfektni romanticka komedie. ()

Morien

Nikdy jsem asi neviděla nic krásnějšího než rozohněného Kennetha Branagha běžícího v ústrety překvapenému Denzelovi Washingtonovi, ukazujícího na ustyďovavšího se Roberta Seana Leonarda a křičího nesouhlasně tou úžasnou dikcí: "He is in love!" Jinak typický příklad letní romantické komedie, jakou jsem ochotna snášet, ale to si myslím, že už přede mnou někdo řekl, že Wilda prostě válel. ()

Madison

Pri sledovaní tejto snímky som premýšľala nad tým, kto by po stránke režisérskej či hereckej dokázal Shakespearovo dielo preniesť na plátno lepšie, než jeho verný milovník, Kenneth Branagh. Prekrásny shakespearovský skvost okrášlený staroanglickým poetizmom slovných štylizácií, večne ukrývajúcich nejaké to životné múdro, mierne patetické herecké výkony - Emmu Thompson som prvýkrát spoznala ako šibnutú profesorku veštenia na Potterovej škole, ale v úlohe slobodomyseľnej, iskrivým šibalstvom nasiaknutej Beatrice, ma vyslovene nadchla, nehovoriac o sentimentálnej shakespearovskej línii medzi Herou a Claudiom, ktorá svojím čistým ponímaním lásky jednoznačne zmetie zo scény dnešné povrchné romantickosti. Krásny film, ktorému nemám absolútne čo vytknúť. Shakespearovská dokonalosť v každom záblesku vznešene predostretých citov. ()

StarsFan

Shakespeare v podání Kennetha Branagha v sobě vždy skrýval jisté kouzlo, které jsem v jiných filmových interpretacích (snad ještě krom Pacinových verzí) najít nedokázala. Jak to ten chlap dělá, že v hrách zachová původní jazyk, přesto jsou pořád tak svěží? Shakespearovy hry můžete milovat, nebo nenávidět a já, ač se nepovažuju za nějakého znalce, se řadím spíše do první skupiny diváků. Filmovým zpracováním jeho her jsem ale často zklamaná; o vršících se vrstvách patosu ve verších, jenž každý zná, skutečně není. Kenneth do všech adaptací dává své zaujetí a svůj mozek, zvláštní náhodou (či spíš předem pečlivě promyšleným plánem) jsou ale jeho verze nejbližší podstatě Shakespeara jak myšlenkou, tak dějem. Kdyby náhodou někdy režíroval nějakou Willovu hru v Londýně a ještě hrál hlavní roli, dejte mi okamžitě vědět. Pojedu se na něj podívat, protože tenhle chlap dokáže veršům vtisknout život. Jeho slovní přestřelky s Emmou Thompson, v té době ještě jeho manželkou, patří k vrcholům filmu. Škoda, že odbočka k Michaelu Keatonovi a hlavně prkennost Keanu Reevese jinak mé hodnocení o hvězdičku sráží. Dodatek 4. února 2011: Kašlu na špatné obsazení hlavního záporáka; kvůli dvojici Emma & Kenneth, hudbě Patricka Doyla a sympatické režii si Much Ado About Nothing těch pět hvězd zaslouží. Pravděpodobně nejlepší shakespearovská filmová komedie, co jsem kdy viděla. ()

Hellboy

Mé první setkání s dvojicí Kenneth Branagh a William Shakerspear. A dopadlo to nadmíru dobře. Režisér si jednu z hlavních rolí skutečně užívá a stejně tak i ostatní herci ze skvělého obsazení. Keanu Reevesovi rozhodně nic nevyčítám - měl prostě málo prostoru a i kdyby ten part dostal jiný herec, tak by to asi o mnoho lépe nedopadlo. Role Michaela Keatona byla lehce nepochopitelná:) ()

pepo

nech žije shakespeare.krásna romantická komédia s fantastickým obsadením,ktorému už tradične dominuje sám pán režisér ()

Xmilden

Tak tohle mě zrovna dvakrát neoslovilo. Wilda není určitě můj šálek čaje. Příběh je prakticky v dnešní době neuvěřitelně naivní, s čímž divák musí samozřejmě počítat. Je otázkou zda-li se mu to líbí. Určitě zde vidím hodně velké nadhodnocení. 50% ()

MISSha

Po Hamletovi další vrchol Branaghovi Shakespearovské tvorby. Absolutně nemám k ničemu výhrady- tak nádherný, procítěný a pozitivně napumpovaný snímek jsem neviděla ani nepamatuji... A to jsem ještě nezačala o hereckých výkonech- vzpurný Kenneth Branagh, uštěkaná Emma Thompson, záporák Keanu Reeves, cvok Michael Keaton, sympaťák Denzel Washington... nelze nic jiného než doporučit. 100 % ()

burina

Kenneth Branagh bravo!!! Určite sa musím poobzerať po ďalšich jeho adaptáciach Shakespeara, pretože toto bolo dokonalé!!! ()

k212

Láska skrz jazyk nabroušený jako břitva v podání dua Beatrice-Benedicto, ufff ... tak to můžu, respektive už od studijních let mi uhranula tato komedie z pera Mistra. Její filmové zpracování od specialisty Branagha mě dlouho míjelo, tedy ono v první řadě megaobloukem minulo českou distribuci. A kdo si troufne na Wildu v originále, že? Takže s knihou v ruce, nalepena u obrazovky jsem si to docela užila ... Ne teď vážně, Mnoho povyku pro nic JE povedeným filmem, který nestojí jen na úžasné předloze a rozhodně to není suchá nenápaditá adaptace. Udržuje skvělý rytmus a dynamiku dialogů a přitom ujíždí k vizuálním perličkám, po herecké stránce musím poznamenat, že ani Michael K. ani Keanu R. mě nijak zvlášť nenadchli, na stranu druhou mi nevadili, to tím, že jejich postavy byly prostě specifické až nesympatické. Zbytek obsazení byl bezchybný, hudba fajnová, výprava roztomilá, kamera staromilská, režie přesná a pevná. Ano, užila jsem si to. ()

Anderton

Videl som už veľmi dávno, ale aj vtedy som si myslel, že asi takto má vyzerať moderná shakespearovská adaptácia. Na jeho hry kedysi (a aj dnes) chodili a chodia všetci, takže aj o úlohy v jeho filmových adaptáciách by sa mali herecké hviezdy biť, čo sa stalo našťastie aj v tomto prípade. Branagh ho má dokonale naštudovaného a tomu zodpovedá aj kvalita jeho filmových diel. ()

Hedka

Som milo prekvapená vysokým umeleckým spracovaním, skvelým hereckým obsadením a sviežosťou, ktorá na mňa dýchla z tohoto Shakespeara. Veľmi príjemná podívaná... ()

Fingon

Ovládám angličtinu natolik, že jsem schopen pochopit Shakespearova slova, ale ne si je vychutnat. Bohužel se mi nepodařilo sehnat české titulky, jinak by to možná bylo i pět hvězdiček... ()