Tenkrát v Číně 3

• Hongkong Huang Fei Hong zhi san: Shi wang zheng ba (více)

Lékař Chuang Fej-chung příjíždí do Pekingu, kde se právě chystá prestižní soutěž bojových umění. Nečeká ho ale oddech a zábava. Musí obstát před lstivými soupeři a ukázat lidem, že smysl kung-fu není v soutěžení nebo ubližování nepříteli. Je především o srdci a poznávání vlastního nitra. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Akce je tu slušná a některé gagy vtipné (i když stále dětinské). Děj je vycucaný s prstu a nápad s draky byl omyl, akce je s nimi spíše nepřehledná než zajímavá. Ve chvílích, kdy se nebojuje nebo nevtipkuje, se film takřka zastaví. Nejhorší je ovšem v této sérii obraz, nevím na jaký materiál se točilo, ale tohle přebarvičkování, Jetovi nesedí... 50% ()

VanTom

Nulový "asipříběh" několika kung fu škol, nekale usilujících o titul "Krále lvího tance", jen romanticko-sitkomovými scénkami pospojoval bláznivé wuxia mely, v nichž se na první našlápnutí řezal každý s každým. Zejména dlouhá závěrečná "trma vrma" na festivalu to už přehnala, když do kotle přihodila ještě zahraničně-politický atentát na čínského ministra. ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný historický film s Jet Lim, ktorý je už tretím dielom tejto vydarenej série. Má iba priemerný príbeh o Wong Fei-Hungovi, ktorý so svojim žiakom a tetou prichádza do Pekingu, aby tu navštívil svojho otca a zisťuje, že sa tu práve chystá veľkolepý turnaj v tradičných dračích tancoch. Ale medzi súťažiacimi tu panuje silná rivalita, kvôli čomu dochádza k častým sporom a navyše sa chystá aj atentát na konzula a tak Wong Fei-Hung urobí všetko preto, aby celú situáciu vyriešil. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma až tak moc nezaujalo. Teda vôbec netuším, prečo si tvorcovia tejto výnimočnej série, ktorá práve vynikala svojimi v rámci žánru až prekvapivo výbornými zápletkami a množstvom vydarených prvkov, kvôli čomu si ma to naplno získalo a strhlo vybrali niečo takéto obyčajné, bez čo i len minimálneho potenciálu byť niečím viac, než len priemernou žánrovkou a presne podľa toho to tak aj dopadlo. Zase nemôžem povedať, že by som sa nudil, pozerať sa na to dá a aj tempo je celkom svižné, ale to jediné, čo tu po tejto stránke skutočne stojí za pozornosť je vzťah hlavného hrdinu a jeho tety, pri ktorom je radosť pozerať, ako sa neustále posúva a práve v tomto diely dosiahol po stránke zaujímavosti svoj vrchol. Takže iba ich spoločné scény, ktorých je tu našťastie celkom dosť sa mi skutočne páčili, inak je to len také priemerné, bez náboja a oba hlavné dejové motívy, teda turnaj a chystaný atentát ma moc nezaujali a bolo mi úplne jedno, ako dopadnú. Akcie je tu priemerné množstvo a síce nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Tu je tiež vidno pokles oproti predchádzajúcim dielom, či už po stránke choreografie, ale aj nápaditosti, kvôli čomu mi väčšina súbojov prišla iba priemerná a môže za to aj to vloženie dračích tancov. Ale predsa len sa tu nájdu aj dva súboje, ktoré sa mi celkom páčili, či už boj s mnohonásobnou presilou z prvej tretiny filmu, alebo súboj v uzavretej reštaurácii. Herecké obsadenie je celkom slušné, opäť očakávane potešia tri pôvodné postavy, teda Jet Li v hlavnej úlohe, Rosamund Kwan a žiak hlavného hrdinu, ale z tých nových už za niečo stojí len jeho otec, zvyšok ma už nebavil. Réžia a technická stránka sú na tom pomerne dobre, vizuálna stránka je stále v poriadku a ani tá atmosféra nie je najhoršia, aj keď by som predsa len ocenil vyššiu vážnosť. A opäť nesklame tradičná hudba. Takže pozerať sa na to určite dá, ale aj tak je toto tretie pokračovanie jednoznačne najhorším dielom série, ktorý za predchádzajúcimi zaostáva po všetkých stránkach. 63% ()

Flipnic

Tak tohle jsem nedával ... Oproti předešlým dvoum dílům hrozný propad a nuda. Film je sice nabušený akcí, ale v podstatě se jedná o trapné dračí souboje a tančení, které mi lezly krkem už po 10 minutách, natož, když jsem místo kung fu masakrů sledoval tady tohle snad 100 minut ... Nehorázně přeplácanej film se špatnou choreografií soubojů. Kung fu se v podstatě nedočkáte a to myslím vážně!! Navíc totálně přehnané "wuxia" prvky byly na mě moc, prostě úlet někam mimo ... kde to osobně neberu a nevychytávám ... Jet Li je v pohodě pořád, dobré na filmu je, že se konečně zlepšil jeho vztah k přítelkyni, ale to je snad všechno, co mě na filmu potěšilo ... Přeplácaná konina ... ()

H34D

Každý fanoušek bojových i akčních filmů nepochybně ví, že rozdíly atraktivity a divácké zábavy mezi scénami akčními a neakčními bývají mnohdy veliké. Zde jsou však přímo propastné, děj je opravdu nesmírně nudný, snaha o humor vůbec nefunguje a já to vše musel doslova protrpět. Aspoň, že bojové scény jsou klasicky Hong-Kongsky perfektní. Bohužel další ránu pod pás představuje závěrečný souboj, který jinak na sérii Once Upon a Time in China bývá to nejzajímavější. Z větší části probíhá v kostýmech, které vidíme na začátku, takže o nějaké efektní choreografii se dá hovořit teprve až ho Jet ze sebe strhá... PS: Neustále se opakující a dávno oposlouchaný hudební motiv z prvních dvou dílů už fakt leze na nervy. 5/10 ()

• První film ze série "Once Upon a Time in China" obsahující Dolby Stereo zvuk. (ČSFD)