Reklama

Reklama

Smrt pod ochranou církve

(seriál)
  • Velká Británie Death In Holy Orders
všechny plakáty

Obsahy(1)

Teologická kolej svatého Anselma, situovaná na jistém nepříliš vlídně vyhlížejícím výběžku východoanglického pobřeží, je místem jako stvořeným k rozjímání a modlitbám. Nic tady neruší výchovu a vzdělávání mladých mužů, hodlajících celý život zasvětit službě svým bližním. Pravda, mimo zdi koleje se najdou tací, kteří tento ústav považují za cosi přežitého a anachronického, za prohnilé středověké monstrum, a jeho obyvatele za staromódní elitáře. Dokonce se čím dál častěji - a bohužel nikoli jen mimo církev - ozývají hlasy, volající po jeho zrušení. Církevní otcové ze svatého Anselma se ovšem až dosud dokázali takovýmto nebezpečím ubránit. Zdá se však, že tragická událost, k níž zde právě došlo, bude tím pověstným posledním kamínkem, který uvolní lavinu, hrozící všechny smést. Zejména pokud by se zjistilo, že nešlo o nešťastnou náhodu, jak byla prozatím smrt jednoho ze zdejších studentů koronerem označena. Mladíkův otec, ctihodný sir Alred Treeves, je o tom téměř přesvědčen. Ale byla to sebevražda? Byl to zločin? Na tyto otázky bude možná schopen odpovědět jediný muž: Adam Dalgliesh, který sem ovšem nepřijíždí pouze jako kriminalista, ale i jako člověk, jehož ke svatému Anselmovi vážou i osobní pouta a vzpomínky... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Role inspektora Dalglieshe se chopil skutečný profesionál. Hm, to nebyl nejlepší začátek, tak znovu. Setkání s kapitánem Hastingsem potěší. Ach jo... Tak ještě jednou. Podařená adaptace podařené předlohy nejen o hříších pod pláštíkem církve vás udrží v napětí do poslední chvíle (tedy udržela by mě, kdybych předtím nečetla knihu, ale to je můj problém a i tak jsem se rozhodně nenudila) a umožní shledání se starými známými. Majíc ráda Martina Shawa, Hugha Frasera, P.D. Jamesovou i Adama Dalglieshe, byla jsem toho večera v jejich společnosti docela spokojená. ()

klima777 

všechny recenze uživatele

Dalgliesh bez Marsdena? Pokud tuto "drobnost" přijmete, nechte se unášet na vlnách další vydařené detektivky. Prostředí anglikánského kláštera není v našich zeměpisných šířkách a délkách příliš obvyklé, ale smrt není vybíravá. Dobré. ()

Reklama

sharky 

všechny recenze uživatele

legendární komandér dalgliesh v podání zestárlého profesionála doylea. V prvních minutách jsem martina shawa vůbec nepoznával, ael na konec se ukázalo, že to nebyla vůbec špatná volba nového představitele a hlavně to strašidelné prostředí kláštera plného vyšinutých postav se povedlo na výbornou. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Další báječná detektivka od P. D. Jamesové, jenže, já jsem si prostě nedokázala zvyknou na jinou, pro mě naprosto cizí tvář Adama Dalglieshe. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Pohodová detektivka. Sice není hlavní hrdina tak moc výrazný, ale alespoň neodvádí pozornost od vnitřního děje celého příběhu. ()

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné detektivní povídky P. D. James. (Terva)

Reklama

Reklama