Smrt pod ochranou církve (TV seriál)

Death In Holy Orders

Krimi / Thriller

Velká Británie, 2003, 2x90 min

Role inspektora Dalglieshe se chopil skutečný profesionál. Hm, to nebyl nejlepší začátek, tak znovu. Setkání s kapitánem Hastingsem potěší. Ach jo... Tak ještě jednou. Podařená adaptace podařené předlohy nejen o hříších pod pláštíkem církve vás udrží v napětí do poslední chvíle (tedy udržela by mě, kdybych předtím nečetla knihu, ale to je můj problém a i tak jsem se rozhodně nenudila) a umožní shledání se starými známými. Majíc ráda Martina Shawa, Hugha Frasera, P.D. Jamesovou i Adama Dalglieshe, byla jsem toho večera v jejich společnosti docela spokojená.(31.10.2007)

Dalgliesh bez Marsdena? Pokud tuto "drobnost" přijmete, nechte se unášet na vlnách další vydařené detektivky. Prostředí anglikánského kláštera není v našich zeměpisných šířkách a délkách příliš obvyklé, ale smrt není vybíravá. Dobré.(3.10.2010)

Pohodová detektivka. Sice není hlavní hrdina tak moc výrazný, ale alespoň neodvádí pozornost od vnitřního děje celého příběhu.(8.7.2012)

legendární komandér dalgliesh v podání zestárlého profesionála doylea. V prvních minutách jsem martina shawa vůbec nepoznával, ael na konec se ukázalo, že to nebyla vůbec špatná volba nového představitele a hlavně to strašidelné prostředí kláštera plného vyšinutých postav se povedlo na výbornou.(13.8.2005)

Další báječná detektivka od P. D. Jamesové, jenže, já jsem si prostě nedokázala zvyknou na jinou, pro mě naprosto cizí tvář Adama Dalglieshe.(9.8.2005)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné detektivní povídky P. D. James. (Terva)