poster

Vyrovnat si účty

 • Austrálie

  Gettin' Square

Komedie / Drama / Krimi / Thriller

Austrálie / Velká Británie, 2003, 100 min

 • gudaulin
  ***

  Kriminálních komedií, které se snaží zabodovat spoustou coolových postaviček, sympatickým hrdinou a zápletkou s překvapivým vyústěním na konec, produkují studia ročně desítky a v jejich inflaci tenhle australský snímek příliš nevyčnívá. Rozhodně není tak špatný, aby zavdal příčinu k nějaké fundamentálnější kritice, ale charisma má snad jen sympatický defraudant zahraný Timothym Spallem známým ze série o Harry Potterovi. Spoustě dalších herců nebo jejich postavám k dokonalosti hodně schází a film taky jen obtížně balancuje mezi kriminálkou a komedií. K legendám v příslušném žánru, jako je Podraz, vzhlíží tenhle film jen z velké vzdálenosti. Celkový dojem: 55 %.(7.8.2010)

 • rockwoman
  ***

  Sam Worthington mě od začátku "uspával" což je škoda, protože z jeho role by se určitě dala vyždímat nějaká ta emoce nebo akce. Jediný kdo tomu tady dodal trochu vtipu byl David Wenham v roli střelenýho občas mírně sjetýho pošuka věčně pobíhajícího v drastických žabkách :-) Takže taková pohodová, průměrná, pomalým tempem se ploužící podívaná na jedno zkouknutí.(22.8.2013)

 • phoebess
  ***

  film, který neurazí, ale i nenadchne - zápletka není nic nového pod sluncem, to tu bylo už mnohokrát, děj se občas vlekl, že jsem si říkala, že to nedokoukám a vykašlu se na to... ale musím uznat, že některé momenty jsou opravdu nezapomenutelné, a tím myslím výslech Johnnyho (Davida Wenhama), ten byl opravdu kouzelný :) na konci filmu jsem byla nakonec ráda, že jsem se na to dokoukala a že to nebylo zase až tak špatný, takže krásný 3hvězdičkový průměr(14.4.2010)

 • G3000
  ****

  Slušná australská krimikomedie. Sice působí vizuálně trochu sterilně a na začátku jsem se v tom trochu zamotal, ale příběh (jakkoliv je klišovitý) je výborný, docela jsem se i zasmál. Filmu, ale vévodí herci - David Wenham je prostě skvělý, Timothy Spall též a Worthington je rozhodně sympatickým (i když průměrně hrajícím) hrdinou. 75%(6.12.2011)

 • Haymar
  ***

  Gettin'Square - příjemná oddychovka na středeční pozdní večer - nic víc! Sam Worthington je pro mě stále velkou záhadou (resp. jeho současná obrovská popularita), neboť na tom člověku je zajímavé jen to, jak strašně je obyčejný (a to herecky i typově). Naopak David "Faramir" Wenham zde exceluje takovým způsobem, že by si zfleku zasloužil vlastní "spin-off" (a už jen kvůli němu to stojí za skouknutí). Stejně tak Timothy Spall - coby napravenej gangster, velice výbornej... Ostatní už je jen vata.(3.9.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace