„Pes z Blackwoodského hradu“ přináší zábavu na motivy anglického spisovatele kriminálního thrilleru Edgara WallacehoAlfred Vohrer s karikaturním nadhledem vytváří mlžný opar hororového napětí, láká ukradeným pokladem a hrůzostrašně vyjícím tajemstvím hradu. Komplot střídá komplot a někde navíc čeká dědictví a bohatství. (tomtomtoma)

corpsy

V dnešnej dobe sa nielenže takéto snímky netočia, ony sa točiť v dnešnej dobe ani nevedia. To, čo dnes možno pôsobí ako brak, bol vo svojej dobe prestížny projekt a aj keď sa wallaceovky točili v 60. rokoch ako na páse, mali punc kvality. Nemôžem povedať, že som na ne expert ( toto je moja zatiaľ iba druhá po TAJOMNOM MNÍCHOVI ), ale verím, že nemajú veľkú kolísavosť akosti. Na začiatku, keď sa objavil prvý záber na titulného psa, som trochu zmrzol, ale nie od strachu, ale od toho, že to vlastne nebude ono a pôjde skôr o nechcenú paródiu PSA BASKERVILLSKÉHO. Následné napätie a celkom svižný dej, ktorý podkresľuje skvelá hudba ma našťastie vyviedol z omylu. ()

tahit

Dokoukal jsem dalšího Vohrera a mám pocit, že nakonec to vlastně byla jen taková hororová pohádka. A pak už jen filmové řemeslo. ()

darkrobyk

Slušivá verze Psa baskervillského! Mysteriozní wallaceovka dýchá gotikou - mlhou se nešetří (a to je moc fajn), hrad uprostřed temných lesů a bažin, bouře, hadi, pavučiny, kobka a kopice mrtvol. Sympatické a známé postavy (například ta rozkošná babka - Agnes Windeck, co vede zájezdní hostinec) rozehrávají zábavný kolotoč točící se okolo peněz, jak jinak. A mnohé samozřejmě umírají, jiné třeba i vstanou z mrtvých, do toho vyje pekelná bestie a zrádný les otevírá svoji laskavou náruč. ,,Doufám, že se vrátíte, jelikož všichni mí hosté, co odešli před placením, jsou mrtví. Výhledově to není dobré pro podnik, což jistě chápete..." ()

Flego

Dedičkou po kapitánovi Wilsonovi, majiteľovi starého zámku Blackwood, sa stala jeho dcéra Jane. Netuší však, že o pozostalosť je eminentný záujem... 30. wallaceovku v poradí režíroval Alfred Vohrer a treba uznať, že v 60-tych rokoch sa po detektívkach a mayovkách vypracoval na skúseného remeselníka. Film má požadované tempo, dobrú atmosféru a záverečné prekvapenie. ()

honajz

Německý styl humoru mi nikdy moc neseděl, na pár drobných výjimek. Wallaceovky samy o sobě jsou různé úrovně, ale většinou je to překombinovaný škvár (ve smyslu žánru), odehrávající se většinou ve stejném prostředí a s podobnými zápletkami. Chápu, že Němci tyhle knihy neadaptovali ve vážném duchu (i když možná by to za to někdy stálo), a přiznali vědomě parodii tohoto stylu. Jenže jak je u nich zvykem, přehnali to. To neskutečné přehrávání, hudba jak z pop jazz baru 60. let, a do toho hlášky jak z Cimrmana, prostě to k sobě nesedí dohromady, zvláště s těmi tajemnými kulisami starých anglických hradů. Pro mne osobně jde o parodii nevtipnou, uječenou, přehnanou a těžko vstřebatelnou. Konec je zmatený a celá historka skoro vykradená od Arthura Doyla. Ale zas tu hraje budoucí komisař Derrick. ()

pepua

Na starý hrad přijíždí mladá dívka, neboť po smrtí svého otce má hrad zdědit. Na ten si ale pomýšlí několik podezřelých lidí z kruhu známých zemřelého a ukazuje se, že v hradu se má skrývat nesmírné bohatství… Režisér Alfred Vohrer vytvořil velice zábavnou adaptaci knihy Edgara Wallace. Starý hrad, plný špíny a pavučin, které pokrývají i kdysi krásné sochy, tajné chodby, to vše evokuje gotické horrory. S touto „starobou“ ale koresponduje hudba, která byla v době vzniku filmu určitě moderní a samozřejmě také veškéré technické vynálezy ve filmu použité. Potěšil mne také odkaz na nejslavnější dílo A. C. Doyla, Psa baskervilského. ()

Kangax

Jeden z prvých farebných "Wallaceoviek" a hneď jedna z najviac vydarených! Nízký rozpočet je tentoraz absolútne nepodstatný, kedže film sa odohráva hlavne v dvoch interiéroch (v samotnom hrade a v blízkom penzióne). Všetky majú výbornú gotickú atmosféru. Občasné výlety do exteriérov ale tiež stoja za to, zahmlené bažiny, strašidelný pes a všade prítomná smutná jesenná atmosféra. Inak priemerný remeslník Alfred Vohrer, ktorý už musel mať v tej dobe tých adaptácii Wallaceho plné zuby, tentokrát skutočne využil naplno svoje schopnosti a veľmi komplikovaný dej s množsvom postáv a vrážd zvládol dokonale. Ludia postupne prichádzajú na scénu aby ju za chvíľu opustili... ale na druhý svet... Mrtvých je od začiatku veľa, neustále pribúdajú a celý dej je neskutočne svižný. Myslím, že tentoraz aj samotný Wallace by mal s tejto adaptácie a spracovania veľkú radosť. Doporučujem! ()

tomtomtoma

Pes z Blackwoodského hradu je rodokapsovým filmem z rialtské filmařské dílny Alfreda Vohrera. Král anglické detektivky Edgar Wallace a Pes Baskervillský jsou výchozími body, Vohrer s osvědčeným týmem dodal osvěžující karikující nadhled i potřebnou atmosféru zábavnímu určení rodokapsového kusu. Ohniskem všeho chvění je několikanásobný komplot v přání bohatství, hororová kulisa laškuje a neposedně kuje pikle, kde je dědictví a kde je utajený poklad? Nejaktivnějším hrdinou kriminální taškařice je Humphrey Connery (velmi příjemný Heinz Drache), špatně placený vyšetřovatel pojišťovny se svým smělým plánem k objasnění záhady. Zdá se být vždy o krůček napřed. Hlavní ženskou postavou je Jane Wilson (příjemná Karin Baal), mladá dědička vysloužilého námořního kapitána a svérázně nedůvěřivého podivína. Mládí je odhodláno čelit pochybným skutečnostem. Důležitou postavou je Sir John (příjemný Siegfried Schürenberg), ctihodný šéf Scotland Yardu, znající tradiční blackwoodské poměry. Násilná úmrtí mají v zájmu pořádku ustat. Výraznou postavou je Douglas Fairbanks (zajímavý Horst Tappert), neúnavně jdoucí po stopě kořisti. Nástrahy ale mučí psychiku a způsoby přestávají být vybrané. Výraznější postavou je také Grimsby (příjemný Arthur Binder), oddaný komorník zemřelého otce Jane. Věrnost až za hrob a přes hadí uštknutí. Jediným nevinným obyvatelem je Lady Agathy Beverton (příjemná Agnes Windeck), bývalá majitelka Blackwoodského hradu a nešťastná provozovatelka hostince, vždyť její ubytovaní hosté záhadně mizívají před uhrazením účtů. Z dalších rolí: Johnova sekretářka a ochotná asistentka při vyšetřování Mabel Finley (Ilse Pagé), odkvétající slavná zpěvačka a Janina matička, větřící tučné bohatství, Catherine Wilson (Mady Rahl), Fairbanksova opatrná milenka Dorothy Cornick (Uta Levka), neodbytný právník Janina otce Robert Jackson (Hans Söhnker), zemřelý Janin táta a bývalý námořní kapitán Allan Thurnby Wilson (Otto Stern), rozverný pijan a doktor Adams (Alexander Engel), Agathin nemluvný bratr, lord Henry Beverton (Tilo von Berlepsch), lačný hledač pokladu Ken Nelson (Harry Wüstenhagen), halasný zájemce a nákupčí hradu Edward Baldwin (Kurd Pieritz), či věrný Agathin služebník Jameson (Paul Berger). Pes z Blackwoodského hradu je rodokapsovým filmovým výrobkem, voní tak, chutná tak. Povedeně nadnesená odpočinková zábava. ()

petrik11

Wallaceovka ktorej nechýba povestný vtip. Naivné, OK. Ale vôbec to nevadilo. Pekne sa na to pozeralo, dobre to odsýpalo. ()