Cestou ďábla: Pravdivý příběh Eda a Lorraine Warrenových

(TV film)
  • USA Devil's Road: The True Story of Ed and Lorraine Warren

Ed a Lorraine Warrenovi ovlivnili dnešní lovce duchů. Rozhovory a archivy mapují jejich vzestup coby páru bojujícího s paranormálními silami. (Travel Channel)

*CARNIFEX*

Prakticky svedkami a zvukovými záznamami prerozprávané prípady dvoch svetoznámych “démonológov”. Nemá to ako vystrašiť, nemá to hororovú hodnotu, no uznať sa tomuto dokumentu musí, že na počúvanie ako nejaký “podcast” vyslovene zlý dojem nezanecháva. Dalo sa .. ()

ScarPoul

Také to nepríjemné šteklenie, ktoré vás núti obzrieť sa do chodby, keď sa ozve zvuk mraziacej chladničky, som mal neustále. Všetko záleží na tom, či rozprávaniu Eda a Lorraine Warrenovcov veríte. Film veľmi umne pracuje s tým, čo si predstavíme pri konkrétnych prípadoch, než aby nám to tvorcovia explicitne ukazovali. Či už sú fragmenty z ich životného príbehu skutočné alebo nie, je mystifikácia aj hodnotovosť ( v určitých teóriách) funkčná. Na konci zostáva taký ten dvojznačný pocit. Na jednu stranu chcete vedieť viac a konkrétnejšie...na stranu druhú, keď nastane noc a byt sa ponorí do tmy, zisťujete, že tých informácií bolo vlastne viac než dosť. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Druhý dokument a pohľad na život manželku Eda a Lorraine Warrenových. Za mňa osobne je to o dosť lepšie dokument ako tohto ročné spracovanie od Netflixu. Dôvod? Dokument Ďábelske Alibi sa zaoberá len jedným prípadom a v tomto dokumente máme rozobraté životy oboch už od malička až do smrti. Samozrejme sú tu rozobraté najznámejšie prípady ako je Amityville, rodina Perronových a aj menej známe prípady alebo skôr úplne neznáme. Na to, že to je TV film je to spracované výborne. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. Tých 5% dávam dole len pretože je tu dosť často jedna veta, ktorú v dokumentárnych filmoch neznášam a to: „a ďalej uvidite“.. ()

NikiVai

Čekala jsem od toho trochu víc, jakože víc dosud nezveřejněných věcí z archivu páru. Ale i tak to bylo poutavé vyprávění a zpracované tak, že se mi občas ježily chloupky za krkem. ()