Bible - Nový zákon: Apokalypsa (TV film)

• Itálie

Biblia: Apokalypsa

The Apocalypse

Drama / Historický

Itálie / Francie / Německo / Velká Británie, 2002, 100 min

Velmi působivé ztvárnění poslední novozákonní knihy Zjevení sv. Jana : dávám 7 a ne 5 hvězd a 90 % . Přitom: oproti skutečné apokalypse je to ještě velmi umírněné. Proč? Jednoduše - bude to tak rozsáhlé a všeničící, že to přesahuje možnosti naší fantazie..... . P.S. : R. Harris ve své poslední roli sv. Jana Apoštola/Evangelisty byl vynikající (zahrál si i hlavní roli v Biblické příběhy: Abrahám - 1993) .(10.8.2017)

• KrestanFilms

Dost troufalý pokus. Těžko říct, jak moc povedený, ale něco mi tam nesedělo a za sebe bych ho dál nedoporučoval. Raději si přečtěte originál - rozhodně z toho budete mít víc.(11.3.2015)

Vizuálně asi nejpodmanivější díl...(6.1.2004)

• misterz

Tak toto bola veľká bieda. Ani si nemôžem spomenúť na nejaké pozitívum, možno snáď Harris, inak zhola nič. Nezaujímavé, strašne naivné a hlavne prehnane nábožensky "ubolené" a ufňukané. Zašlo to až do takej miery, že tu trápnosť vykúka doslova z každého kúta. Ale čo, hlavne že sa do apokalypsy zahrnul aj pád Dvojičiek :). Skrátka hotová Sodoma a Gomora. 30/100(2.2.2015)

Opravdu nechápu název. Sice jde o cyklus, ale ten Starý zákon se k poslední knize Nového zákona moc nehodí. Zfilmovat Janova zjevení sama o sobě by šlo asi jen velice obtížně a nejspíš by z toho vylezl více než nestravitelný film, proto byl příběh zlidštěn nejen Janovými příhodami v nuceném azylu, čímž si film zachoval svoji údernost spíše celorodinného typu.(24.3.2005)