Petrovi přátelé

Scénografie:

Tim Harvey

Kostýmy:

Stephanie Collie

Kenneth Branagh je prostě můj favourite a tímhle opět dokázal, že umí. Režisérsky dokonalé, dialogy výborné, herectví přesné...že Peter něco skrývá mi bylo jasné už v půli filmu....a hudba příslušící. Prostě podívaná pro všechny party přátel, co se občas scházejí a zábava hodná Kennetha Branagha, který opět do filmu vložil velký kus sebe....(13.1.2013)

Snímek, který řadím ke svým "srdcovkám". Partička kolem Kennetha Branagha na začátku devadesátých let natočila film, do nějž dala hodně ze sebe. Jde o úchvatný herecký koncert s výbornými dialogy, který by si neměl nechat ujít žádný fanda britského filmu. Kdysi jsem právě tady objevila skvělého Hugha Laurieho.(12.3.2007)

Nejlepší na celým filmu jsou dialogy v tom jsou Britové fakt mástři. Ovšem samotný děj se až přílši často zadrhával a rozjel se pořádně až ke konci. To, že jsou lidi jiní ve dvaceti a jiní v padesáti není zase až tak šokující jak si tvůrci myslej i odpadkový koše se za tu dobou změnej. Kvalitní herci v dialogově výborném, ale obsahově prázdném snímku, samozřejmě až na Petra a jeho slova u krbu v tu chvíli přestala kapat i voda z rozbitýho kohoutku v kuchyni.(21.1.2011)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $4,058,564Tržby Celosvetovo $4,300,000(24.1.2010)

Jeden víkend, jeden dům a jedna patra excelentních herců ve výborné Branaghově režii. Další důkaz toho, že na dobrý film vážně nepotřebujete hory peněz. Stačí vám vykreslit zajímavé vztahy, přidat skvělé dialogy a nechat Hugha Laurieho hrát na kytaru a na klavír :-)(23.11.2008)

Celá tahle parta, která se sešla u Petra byla senzační a kdo má rád klasické anglické drama s jejich zvláštním smyslem pro humor, tak tomu by neměl tenhle snímek s hvězdným obsazením ujít. Výborné dialogy, kde se střídají ty smutné v tom správném poměru s těmi úsměvnými momenty je to, co se mně moc líbilo a ten příjemný, nevtíravý soundtrack už jen skvěle přispěl k té zvláštní atmosféře a byl už jen takovou milou třešničkou na velmi chutném dortu. Není ta Petrova hospodyně Vera ve skutečnosti maminkou Emmy Thompson ? 4.5* - P.S. je její babičkou :-)(21.10.2013)

Jeden z mála nepředvídatelných filmů. U tradiční filmové produkce, která se ke mně valí přes všechna média, přátele a rodinu, jsem si nějak zvykla, že za deset minut otipuju prostředí a uhodnu, kdo s kým skončí a jak se děj bude vyvíjet. U Petrových přátel to nejde. Postavy se chovají lidsky, nesou si své hříchy minulosti a snaží se s nimi vyrovnat. Mezi sebou vtipkují a předstírají, že je vše ve stejném pořádku jako před deseti lety, když je ale kamera zastihne samotné, ukazuje se, že nic není úplně tak fajn. Někdo trpí smrtí dítěte, jiný pocitem, že zústal sám, další řeší manželskou krizi složitější o to, že ONA je pořád pryč a ON ji vlastně nikdy úplně nemiloval. Celkem by mě zajímalo, jestli Petrovi přátelé nemají předlohu v nějakém divadelním představení, protože přesně tam bych si tento příběh odehrávající se v jednom domě dokázala představit. Dejte tomu stejně schopného režiséra a herecké obsazení jako je tady a máte jednu z nejlepších her roku. Dodatek 11. května 2010: Napodruhé zvyšuji hodnocení. Tak upřímný, realistický, pohodový film říznutý sarkasmem aby člověk pohledal. Petrovy přátele si asi nebudu pouštět dennodenně, ale věřím, že když se k nim jednou ročně vrátím, uchvátí mě ta jejich atmosféra přesně tak jako dnes. Dodatek 27. prosince 2011 Čím častěji tento film vidím, tím komplexnější a lepší mi přijde. Tihle "Kenovi přátelé" se mi zkrátka zaryli pěkně hluboko pod kůži.(1.11.2009)

Výborná komornejšia konverzačná dráma s výrazným komediálnym nádychom a typickým britským humorom. Estrádne predstavenie špičkových a veľmi talentovaných britských hercov, ktorí sa po rokoch opäť stretnú, aby zaspomínali na staré dobré študentské časy. Popritom vyjde na povrch aj veľa tajomstiev, ktoré by si najradšej ponechali pre seba.... Inteligentná zábava sa môže začať. U mňa celkom spokojnosť. 70/100(21.2.2016)

Divadelne poňatý príbeh stretnutia dávnych priateľov prešiel akosi povedľa mňa. Sem tam ma zaujali dialógy inokedy som sa mrvil v kresle, keď vtipnosť nahradili trápnosti. Druhý krát si tento film nepozriem, ani keby ho dávali na všetkých televíznych kanáloch súčasne. To ale nijako neznižuje mierne nadpriemerné hodnotenie a nevyjadruje ľútosť nad tým, že som ho vôbec videl.(28.11.2010)

Opona, pohodlná sedačka, tři hodiny stopáže, přestávka v půli ... a užil bych si to naplno. Takhle se jednotlivý příběhy vesměs naťukly a jednim vrzem dorazily, což nějakym způsobem pomohlo vlastně jen Peterově monologu u krbu (ovšem o to důslednějc). Každopádně když to vezmu kolem a kolem, pořád Peter's Friends utvářej nesmírně kvalitní konverzačku s pár brilantníma, leč nevýraznýma hláškama ("Adults are just children who owe money"), jednim skvostnym hudebnim číslem a výbornou dvojkou lehce upozaděných dam Thompson-Law. --- "Ben, please, play with the tractor that cost daddy 40 pounds, not the box it came in."(30.8.2013)

Smutné, vtipné, kouzelné.(16.9.2009)

• rikitiki

Banální děj s očekávanými peripetiemi. Ke konci pateticky směšné. /5. 1. 13./(5.1.2013)

Příjemný film s nádechem nostalgie, bilancováním a ohlédnutím za studentskými láskami. K tomu vynikající herecké výkony. Některé hlášky a slovní vtípky jsou vynikající. Jen mi trochu vadily některé jen načrtnuté charaktery postav a pak závěr, který vzal tehdy "módní" téma, aby vznikl hořko-smutno-veselý konec. Zajímavé by bylo, jak by své životy bilancovali ti samí lidé ne ve třiceti, ale po dalších deseti letech ve čtyřiceti.(7.1.2013)

Velmi příjemné překvapení.Úsměvné i smutné setkání bývalých spolužáků, kteří chtějí pořádně oslavit blížící se konec roku ve zděděném sídle jejich hostitele. V komorním hereckém obsazení se tady sešla největší britská herecká špička, navíc za Branaghovy režie, a já jsem si všechny ty tragikomické situace v jejich provedení náležitě užívala. Kromě toho se mi taky dobře koukalo na zařízení a vánočí výzdobu ve vile a měla jsem velkou chuť ochutnat lákavé pokrmy, které připravila hospodyně.(19.10.2013)

Nádherně smutný a zároveň vtipný film, ve kterém se sešli kolegové a kamarádi z Cambridge Footlights. Částečně autobiografický a komorní (Branaghův alkoholismus, Fryova orientace, atd.). Phyllida Law je zde opět úžasná (ačkoli jen v malé roli), stejně jako v Zimním hostovi.(20.10.2008)

"Skočil ze střechy budovy.. Ale ani to mu moc nevyšlo, měla jen dvě patra.. Pak ho přejelo auto.. " - "Cože ?? Nezlob se, ale je to vlastně k smíchu.." ;)(29.6.2014)

Největší předností tohoto filmu jsou nade vší pochybnost herecké výkony většiny zůčastněných a aby také ne, když se tu sešla taková britská herecká elita. Když k tomu přidám výborné dialogy a pár vtipných situací, je to velmi dobře koukatelné. Příběh ala osmdesátá léta sice už takové terno není, ale na hodně slušnou trojku to v pohodě vystačí.(26.5.2013)

Film jsem viděla po několika letech a vůbec nic neztratil ze své působivosti. Chvíli nevíte, jestli se máte smát nebo brečet. Skvělé je herecké obsazení počínaje Stephenem Fryem, Emmou Thompson, Kennethem Branaghem. Skvěle si manželskou dvojici střihli Hugh Laurie a Imelda Staunton (později manželský pár zopakovali ve filmu Rozum a cit, kde ztělesnili manžele Palmerovi). Za zmínku též stojí role hospodyně Very, kterou si zahrála Phyllida Law, matka Emmy Thompson.(26.3.2007)

No co se týče obsazení, člověk padal na zadek, jeden lepší herec než druhý. A co se týče příběhu, tak je to taky paráda. Nádherný snímek o dávných kamarádech, kteří se zase jednou sejdou, ale všechno je jinak. Prosté a klidné a přesto krásné a okouzlující. Vidět Hugh Laurieho v jiné roli než Dr. House teda taky stálo za to.(23.4.2012)

Už nějakou dobu si myslím, že jedny z nejlepších komedií točí Angláni se svým proklatě suchým humorem, kterýmu není nic svatý. Vzhledem k tomuhle faktu a k obsazení jsem si mnula ruce, že Petrovi přátelé musí být tutovka. No a ono ne. Jednak jsem tu nenašla moc inteligantního humoru (to spíš tak mírně jedovatý poznámky), pak tu nebyl v podstatě žádný nosný děj, což by nevadilo, kdyby to bylo zábavně šáhlé, a ne placama až trapně uječené, čili zbývá v podstatě jediný klad: herci, tedy to, co z jejich výkonů nechal příšerný dabing (Rösnera z toho vyjímám). Což v tomhle případě není zase tak moc. Proč? Protože neměli moc co hrát... "Šokující" odhalení u krbu funguje spíš jako smutná rezonance, protože i tohle dneska působí spíš jako klišé. Holt nemůže bejt každej den kaviár.(31.1.2011)

Skvělá konverzačka o věcech běžných, úsměvných i vážných ve skvostně obsazeném britském filmu o Petrovi, který po smrti svého otce pozve na jejich zámecké sídlo svoje přátele, s nimiž se pár let neviděl. Prostě o životě. A ano, Emma Thompson podobu s představitelkou paní Věry opravdu nezapře.(4.11.2016)

<< předchozí 1 2 3