Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová v podání Jiřiny Bohdalové. Její syn ztvárněný Karlem Rodenem řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vzájemné vztahy, ale u svátečního stolu se nakonec sejdou Jiří Lábus i Oldřich KaiserJitka SedláčkováPavla BeretováMáša MálkováAlbert Čuba nebo Anna Fialová. Na horách se svátky rozhodne oslavit rodina Hynka Čermáka, a tak si zasněžené závěje užije i Jana PlodkováJan Nedbal či Sára Sandeva. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (62)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Další z českých pokusů o ultimátní vánoční film (kde Vánoce hrají výrazně menší pocit, než by se mohlo zdát) s hromadou postav a jejich vzájemných potkávání a všemožných společných interakcí. Bohužel postav je zbytečně mnoho a ne všechny minipříběhy jsou zajímavé a v klidu by se dala jedna z linek úplně odstřihnout a zkrátit tak film o dobrých dvacet minut. Stejný problém je standardně se scénářem y který nemá pevný příběh ale pouze několik epizodek, které se (někdy dost na sílu) propojují a nepřináší tak pocit, že by zde byl začátek, prostředek a konec. Potěší tak hlavně nenáročnost dění, minimum trapnosti a hlavně parta veteránů, kteří nejsou pravidelnou hereckou sestavou, většiny tuzemských filmů a minimálně duo Kaiser/Lábus dokáží vyvolat příjemný pocit retro vzpomínek, přestože je vývoj jejich postav dost křečovitý. Snesitelných 50% ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Jestli mě film na něco utáhl tak na jména Plodková, Čermák, Neužil a Plesl. A i přes ta všechna jména zůstane Vánoční příběh jen tím filmem, u kterého si po čase nevybavím víc, než tu komedii, co v ní hrajou Kaiser a Lábus celkem vydařenou parafrázi na Blbce k večeři. Zbytek byl dost nuda, loňské Přání ježíškovi, nebo i starší Pohádky pro Emu, to obojí bylo rozhodně lepší. ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Asi takhle...Námět výborný, potenciál na zařazení mezi vánoční klasiky obrovské, hvězdné obsazení zajištěno, ale ve výsledku jeden z největších průšvihů roku. Nelze rozjet několik navzájem propojených dějových linek, a skoro v každé mít nějaké naprosto nesnesitelné individuum (Kaiser, Plodková, Sedláčková), takže atmosféra vánoc je v cuku letu ta tam, a postavám přejete co nejhůř strávené svátky. Ze všech linek, které se tu odehrávají, je jediná jakž takž celou dobu snesitelná ta v podání dvojice Roden + Bohdalová. U některých herců mám taky pocit, že s tím, jak jim narůstá kolonka věk, tak se zmenšuje jejich herecká schopnost, v tomto případě dvojka Kaiser + Lábus, která si tu vybírá hodně slabou hereckou chvilku. Vyvrcholení většiny linek je pak dopředu extrémně snadno odhadnutelné, prvoplánové a veskrze kýčovité, což by u vánočně laděného snímku až tak nevadilo, kdyby ale nebylo špatné vše okolo. Tady se prostě ta pravá sváteční atmosféra jaksi vůbec nedostavila. Jediné, co mě tak během filmu napadlo, je udělat si případný průnik výskytu dvojice Merkner + Bernášková u filmů, kde on je v tvůrčím týmu... ()

zbyndaxd 

všechny recenze uživatele

Audiovizuální porno? Ale kdepak. Láska nebeská z Wishe aneb ta stejná pohádka od českých tvůrců po sto šesté. Nebýt sympatických herců, napálím tam rovnou jeden odpadson. Tato scénáristická urážka pobaví a dojme snad jen Jardu s Ivankou v osmé řadě, jejichž společný život postrádá smysl stejně jako tento snímek. Šťastný a veselý. ()

werxix 

všechny recenze uživatele

Potkat tento film v TV tak jej po 5 minutách přepínám (na promítání v kině jsem byl pozván rodinou). Filmu by prospělo, kdyby dialogy nebyly tak tupé a místy jak z jiného světa. Kratší stopáž by taky neškodila. Abych film úplně nehanil, tak musím uznat, že duo Kaiser a Lábus to pořád umí. Je to takové Love Actualy po česku, ale tak o tři třídy níže, bohužel. ()

Galerie (130)

Zajímavosti (1)

  • Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 5 milionů korun. (SONY_)

Reklama

Reklama