"Pan Tau", řada 1, 9/13. V koprodukci bylo nejprve natočeno třináct středometrážních filmů o panu Tau, které byly uvedeny nejprve v kinech, vesměs v pásmech, složených ze dvou dílů a doplněných animovaným snímkem. V ČST byly filmy uvedeny až v prosinci 1972... Pan Viola (J. Werich) slíbil malé Claudii (V. Renčová) cestu kolem světa, ale ta by raději cestovala romanticky, jako tulák, a tak to pan Tau zařídí. O tom ovšem dědeček Viola nemá ani potuchy. Naopak se domnívá, že firma, které zajištění cesty zadal, občas plní úkoly moc dobře, jindy zase vůbec ne. A tak dědeček s vnučkou podnikají romantickou cestu plnou překvapení, v přestrojení za chudé poutníky spí pod širákem na slámě, občas z hospůdky utečou bez placení a tak tak se vyhnou bitce. Všechno ale vždy dopadne dobře, neboť pan Tau bdí nad jejich bezpečím. A oni si na cestách mohou spokojeně prozpěvovat písničku „My jsme dva tuláci…“ (Česká televize)

Karlos80

Ó ano, jasně pamatuji si jedna z nejzdařilejších epizod o Panu Tauovi, kterého jsem měl jako dítě tak moc rád. Jasně i s jeho zázračnou buřinkou, kterou jsem jako malý toužil alespoň na okamžik mít jen sám pro sebe. Jan Werich si ale myslím že se vcelku velice důstojně rozloučil z televizním filmem a to sice v roli bohatého pana Wioly který se svojí vnučkou Claudií (Veronika Renčová), zažívají dokonalý servis, při bezstarostných tuláckých putováních a hrách, samozřejmě jak už se v pohádce patří i s pomocí všelijakých kouzel. Děj tohoto snímku volně navazuje na titul Pan Tau a Claudie rok 1970, a má ještě jedno pokračování ve filmu Hledá se Pan Tau také z roku 1972. ()

Terva

Bohatý pan Wiola objedná pro sebe a svou vnučku dokonalý servis při bezstarostně tuláckém prázdninovém putování. Nikdo netuší, že za služby cestovní kanceláře zaskakují kouzla zázračné buřinky. ()

roswelll

..a cesta pana Violy, Claudie a šedé eminence pana Tau pokračuje..na cestě zažívají spoustu krásných nedorozumění ale všechno dobře dopadne a Claudie je šťastná a pan Werich vlastně taky, že zase o něco více rozumí kouzelnému světu fantazie své malé vnučky. ()

cariada

Jak už jsem psal v jiných dílech strejda s buřinkou mě moc nebere ,ale tady to vynahradil J.Werich. Přesto to na mě bylo díky roztaženosti seriálu hodně nepřehledné o co že v tom jde. ()

otík

Třetí díl s panem Werichem. Pan Tau chystá pro Claudii a jeho dědečka dobrodružství, to však začíná na špatném povoze se slepicemi. Ještě že je poblíž pan Tau a vše dá do pořádku. Pak je třeba zalovit si v rybníce, pochutnat si na rybičce, trochu se zatoulat na venkov a zažít taky pořádnou večeři v hospodě, kde by případně děda mohl ukázat Claudii svou odvahu. Jenže stačí si splést dveře a vše je jinak. Velmi zábavný díl. ()

Yarwen

A velká cesta průmyslníka Violy s jeho vnučkou začíná. Pan Tau dělá, co může, ale náhoda je holt prevít a naše dvojice se tak mnohdy dostává do dobrodružných situací. Tady se neubráním a dám skvělé čtyři hvězdy... ()