Pan Tau a cesta kolem světa

• Západní Německo

Pan Tau geht in auf Reisen

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1972, 30 min

Třetí díl s panem Werichem. Pan Tau chystá pro Claudii a jeho dědečka dobrodružství, to však začíná na špatném povoze se slepicemi. Ještě že je poblíž pan Tau a vše dá do pořádku. Pak je třeba zalovit si v rybníce, pochutnat si na rybičce, trochu se zatoulat na venkov a zažít taky pořádnou večeři v hospodě, kde by případně děda mohl ukázat Claudii svou odvahu. Jenže stačí si splést dveře a vše je jinak. Velmi zábavný díl.(24.4.2016)

Nejlepší pan Tau!(25.10.2008)

Ó ano, jasně pamatuji si jedna z nejzdařilejších epizod o Panu Tauovi, kterého jsem měl jako dítě tak moc rád. Jasně i s jeho zázračnou buřinkou, kterou jsem jako malý toužil alespoň na okamžik mít jen sám pro sebe. Jan Werich si ale myslím že se vcelku velice důstojně rozloučil z televizním filmem a to sice v roli bohatého pana Wioly který se svojí vnučkou Claudií (Veronika Renčová), zažívají dokonalý servis, při bezstarostných tuláckých putováních a hrách, samozřejmě jak už se v pohádce patří i s pomocí všelijakých kouzel. Děj tohoto snímku volně navazuje na titul Pan Tau a Claudie rok 1970, a má ještě jedno pokračování ve filmu Hledá se Pan Tau také z roku 1972.(22.1.2007)

Pan Tau a Werichovo defilé, část 3. Slavná Tádž Mahalská cmunda ve velkém. Lokomotiva TAU. Tohle, že byla tuhá normalizace? A Karlos80 je samozřejmě opět úplně mimo, příběh pana Violy a jeho vnučky Claudie popisuje plynule celá druhá polovina první série Pana Tau z let 1970-1972, tedy díly 1.7 Pan Tau a Claudie, 1.8 Pan Tau to zařídí, 1.9 Pan Tau a cesta kolem světa, 1.10 Pan Tau v cirkusu, 1.12 Hledá se pan Tau a 1.13 Pan Tau a tisíc kouzel. V díle 1.11 Pan Tau a taxikář Werichův Viola absentuje, ale Claudie přítomna je.(19.12.2010)

• Jacinda

Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě a ani Werich to nezachrání(31.1.2009)

• - Snímek vznikl spojením tří částí původního seriálu, konkrétně se jednalo o epizody "Pan Tau to zařídí", "Pan Tau a cesta kolem světa" a "Pan Tau v cirkusu". (Terva)

• - Postava pana Wioly byla poslední filmovou rolí Jana Wericha. (Terva)