Andělé v Americe (TV seriál)

Angels in America

Anjeli v Amerike

Drama / Fantasy

USA, 2003, 6 h (Minutáž: 340 min, Director's cut: 320 min)

Mike Nichols

Tony Kushner (scénář, divadelní hra)

Thomas Newman

Celia D. Costas

John Bloom

Scénografie:

Stuart Wurtzel

Kostýmy:

Ann Roth

Veľmi rozporuplný film, chvíľami som bola úplne nadšená z príbehu, ale chvíľami som mala chuť dať odpad!. Počas tých 5-tich hodín a zo sľubného hereckého obsadenia ma zaujala len Mary-Louise Parker a Justin Kirk, k ostatným som si nevedela vybudovať žiaden vzťah ani pochopenie pre nich som nedokázala získať. Asi som potom úplný filmový neznalec, ale to siahodlhé 5-hodinové filozofovanie o mormónoch, viere, politike, AIDS-e a živote po živote ma skutočne nedokázalo zaujať, jedine záverečný doslov by si zaslúžil všetky tie chvály, uznania a ocenenia.(14.8.2011)

Tak tady názorně vidím, že nemám dávat na hodnocení ostatních. Podle toho jsem čekala mimořádný zážitek, který se ale bohužel nedostavil. Zřejmě jsem Angels in America nepochopila, nebo si to jinak nedokážu vysvětlit. Nakonec jsem absolutně netušila, jak hodnotit. Rozhodla jsem se pro průměrné tři hvězdičky, protože dvě by byly nefér kvůli skvělým hereckým výkonům, a čtyři by byly taktéž nefér, protože na to by mě musela minisérie daleko více zaujmout.(1.10.2011)

Pozoruhodná minisérie z produkce HBO zabývající se převážně problematikou AIDS v Americe 80. let. Mike Nichols uměl vždycky výborně pracovat s herci a jeho filmy stojí právě na hereckých výkonech. A zde měl k ruce opravdu výborný herecký ansámbl ve kterém kralují převážně Meryl Streep, Al Pacino a Emma Thompson. Pozadu však nezůstávají ani ostatní herci jako Mary-Louise Parker a Jeffrey Wright. Samozřejmě vše nezávisí jen na hercích a i ostatní aspekty jako je hudba, kamera a především režie jsou na výborné úrovni. Rozhodně toto dílo není pro každého a když jsem ho viděl před lety poprvé, po prvním dílu už jsem nechtěl pokračovat, jelikož jsem se neuvěřitelně nudil. Když se však necháte do příběhu vtáhnout jen tak od obrazovky neodejdete a necháte se unášet neuvěřitelnou atmosférou a geniálními herci. Náročný ale nezapomenutelný zážitek.(3.12.2008)

• gogo76

Veľkým sklamaním pre mňa bolo, keď som zistil, že veľká časť deja sa točí okolo homosexuálov. Dokonca i Pacino to rád do zadku...Nepoviem trochu, ale ak sa tomu venuje výrazná časť seriálu, navyše niektoré postavy musia byť z nejakého dôvodu opäť Židmi, napadá mi jedine, že niekto znova dostal nápad prostredníctvom filmu a známych tvárí kázať o morálke, zmierlivosti a ohľaduplnosti. Anjeli tu majú skôr vedľajší význam a pasáže s nimi sú aj tak nezáživné a jediný dôvod prečo som seriál nevzdal po prvej časti bol vzťah P. Wilsona s manželkou a Pacinom a postava matky v podaní M. Streep. Štvrtý diel bol pre mňa skutočným urpením a takmer som to vzdal. Dopozeral som to len preto, lebo som sériu načal, ale sklamanie to pre mňa je. Objektívne 3-4 hviezdy, ale ja filmy o buzerantoch moc nemusím. Výnimky sú (Philadelphia), ale jednoducho ma nebavilo pozerať sa na tie zamilované mužské pohľady a ich kecy o vzťahoch, ktoré sú mi proti srsti. 40%.(23.1.2013)

• BoredSeal

Jako celek stojí Andělé v Americe za starou belu - co je pointa, co je smysl? Užvaněné nepravděpodobné dialogy, kromě Pacina jsou všichni homosexuálové v seriálu klasicky afektovaní, intelektuální, hysteričtí, s podivnou gestikulací a nesmí chybět ani rande s kožeňáckou buznou v Central Parku, chlápek převlíklej za ženskou a boa okolo krku - ať žije klišé. Příběhy a osudy postav (snad kromě Pacina a Streepové) zůstávají podivně nevypointované a šílené. Nic jsem se o epidemii AIDS nedozvěděl, snad kromě zajímavých praktik Pacina při získávání protekčních léků. Skoro mi to celé přišlo jako nějaká ucouraná užvaněná divadelní hra (a koukám, že původně i byla). Jasně, Pacino je dobrej, Streepová je dobrá, Emma Thompsonová a její šílené sekvence v roli anděla jsou světlé části série (i když jsou nesmyslné), Jeffrey Wright hraje dokonalou buznu ošetřovatele. A co dál? Dál už nic, pánové a dámy. Kdyby nebylo herců, dám klidně odpad.(15.1.2010)

• - Scénář k snímku napsal Tony Kushner podle stejnojmené hry oceněné Pulitzerovou cenou. (JARDAHONDA)

• - Roy Cohn, kterého hraje Al Pacino, skutečně žil. V pouhých 24 letech se mu podařilo odsoudit Juliuse Rosenberga a jeho manželku Ethel, jež se vyskytuje ve filmu jako duch, k smrti, později spolupracoval se senátorem McCarthym na jeho protikomunistických vyšetřováních. V 59 letech zemřel na AIDS. (StarsFan)

• - Dvě herečky, které hrají hlavní role, se jmenují "Mary-Louise". Mary-Louise Parker a Meryl Streep, jejíž celé jméno je Mary-Louise Streep. (jezurka42)