Tři přátelé prchají z Číny. Připlují na malém člunu do Hongkongu. Zapojují se do městského života, najdou si práci a jsou spokojeni. Vše se zvrtne ve chvíli, kdy začnou hájit mladého černocha před šikanou bílých bohatých zaměstnanců. Jsou propuštěni z práce. Zvěst se městem šíří velice rychle a už skoro nemají šanci, že by je někdo přijal. Začíná série kung-fu soubojů na život a na smrt. (Terva)

Modiwish

Není to žádné veledílo a tento snímek trochu trpí většími či menšími neduhy. Osobně bych trochu zkrátil začátek a střed a víc zapracoval na konci, aby film měl opravdový grády, poněvadž námět je opravdu poutavý. Rozuzlení celé zápletky bylo podle mě rychlé a nemohl jsem si to vychutnat tak, jak bych si představoval, a proto jsem byl ohledně hodnocení trochu na vážkách. Nejprve musím pochválit souboje, které se povedly na jedničku. Za prvé - je jich dost a za druhé - jsou tvrdé, nekompromisní a choreograficky dobře spravené a právě v tom tkví úspěch The Soul Brothers of Kung-Fu. Ostatně závěrečný fight Bruce Liho s Ku Fengem je jeden z nejlepších, které jsem v poslední době viděl. Bohužel, můj oblíbenec Lo Meng tu sice má své světlé chvilky, ale film není primárně o něm, a tak mu je od půlky filmu poskytován menší prostor a rozehrává svou malou paralelní dějovou linku, která se má na konci opět spojit s hlavní dějovou linií. Přibližně uprostřed dějství se dočkáme brutální scény a film se začne rozjíždět neuvěřitelným tempem. Ani tréninková část nenudí a je poměrně nápaditá. Když to tedy vezmu kolem a kolem, musím dát 4*. Připočítám-li si k perfektním soubojům zajímavou atmosféru, nekonvenčnost a nestereotypní námět se zajímavou zápletkou (byť ukvapeně rozlousknutou), dostávám skutečně dobrý film, který byl neprávem zapomenut a třema hvězdama bych ho jenom urážel. ()